• Isabelle Charles’ın 2010 yılında Duster ile kazandığı zaferden sonra, yeni bir zafere ulaşmak için bu yıl ilk kez Women@Renault sosyal paylaşım ağından 4 ekip Duster ile 2011 rallisine katılıyor.

Şirket için çeşitliliğin bir performans faktörü olduğuna inanan Renault, Mart 2010’da Women@Renault planını ve ilgili sosyal paylaşım sitesini lanse ederek kadınların konumunu güçlendirme yolunu seçti.

2011 Aïcha des Gazelles Rallisine katılmaya gönüllü kadın adayların hepsi, Women@Renault üyeleri arasından belirlendi. Ralliye ilk kez katılmak için sözkonusu sosyal paylaşım ağı üyelerinden elliden fazla adaylık başvurusu alındı.

Yarışmacı 4 ekibi seçmek üzere Renault, adaylara ralli atmosferini yaşatmak amacıyla, sportif, teknik yarışmalar ve jüri önünde motivasyon görüşmelerinden oluşan bir sınava tabi tutarak, bir hafta sonu yapılan seçmelerde adayları gerçeğe en yakın koşullarda test etti.

İki günlük bir staj kapsamında, seçilen 4 ikili, kumda sürüş teknikleri konusunda eğitim görüyor ve böylece Dacia Duster ile birlikte yarışmanın gerçek koşullarıyla yüz yüze gelmeden önce direnç ve adaptasyon kapasitelerini test etme fırsatına sahip oluyorlar..

Fransa, Belçika ve Fas’tan gelerek seçilen 8 katılımcının mesleki profilleri ve kariyerleri oldukça farklılık gösteriyor; çoğunluğu mühendislik ve pazarlama alanlarında çalışıyorlar. Aynı zamanda, seçme sürecinde, bu zorlu yarışmaya katılma amaçlarının gerçek dayanışma ruhu, azim ve kararlılık gibi Women@Renault planında yer alan ve Renault grubunun önem verdiği değerlere dayandığını da kanıtladılar.

Crossover kategorisinde 2010 rallisinin kazananı ve 2011 adayı Isabelle Charles « Bu yarışta 6. kez yeniden start almak görülmemiş bir şans, fakat bunu Women@Renault’dan 7 ekip arkadaşım ile paylaşmak, mutluluk duyduğum yepyeni bir durum. Bu yarış çok çekici, ancak deneyimlerimle biliyorum ki aynı zamanda son derece zorlu bir müsabaka. Ralliyi mümkün olan en iyi koşullarda yaşamaları amacıyla ekip arkadaşlarıma deneyimimle yararlı olmak için elimden geleni yapacağım. »

Dacia Duster

Women@Renault’nun 8 kadın katılımcısı ile La Poste grubunun 12 kadın katılımcısı yarış sırasında 2 Dacia Duster ile 2 bin 500 kilometre yol kat edecekler.

Nisan 2010 tarihinde lansmanı yapılan Dacia gamının altıncı modeli arazi aracı Duster, satışa sunulduğu tüm ülkelerde büyük bir başarı kazandı. 4x4 ve 4x2 versiyonları ile mevcut olup, gerçek engel aşma kapasitesi ve Diesel versiyonlarında kontrollü CO2 emisyonlarıyla rakipsiz bir fiyat/iç mekân genişliği oranı sunuyor.

Keyif yönüyle olduğu kadar çok yönlü kullanım amacıyla da tercih edilen Duster, 20 bini Fransa’da olmak üzere Avrupa’da şimdiden toplam 56 binden fazla satışla kendi müşteri kesimini süratle oluşturmayı bildi.

Duster’ın başarısı çok sayıda ödülle takdir edildi: Bunların arasında L’argus için yılın « Aile Modeli », Avrupa ve Doğu ülkelerinde « Autobest 2011 » ödülü ve Romanya’da « Yılın otomobili » ödülü sayılabilir.

Dacia, bir Renault grubu markasıdır.