26 RS (34 UGK 74) RS' im HAKKINDA KARALAMALAR, HAKKINDAKİ GERÇEKLER

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu yazıyı ufuk aslan kardeşimin yapılan bir terbiyesizliğin konusuna açmasından sonra yazmış bulunmaktayım...

BU YAZILANLAR SADECE AMA SADECE GERÇEKLERDİR SAÇMA SAPAN İNSANLAR GİBİ İFTİRA VE YALANA YER YOKTUR.

Çocuklar sorunun en kötü ve büyüğü adamlar kirli artık gri olmuşlar bunlar kir göstermez ama nerde temiz görseler kendilerine benzetmeye çalışıyorlar 15 kişilik tiridine banlı club la mı kafa yoracağız :) burda çok temiz düzgün ve iyi kardeşlerimiz abilerimiz dostlarımız var bu adamlar nasıl oluyorda yıllarca yanyana kalabiliyor! ben 92 den beri ustayı tanırım bir kere bile para alış verişi dahil ne kadar abilik kardeşlik düzenine uygun varsa öyle yaşadık ne ben bu adam gibi adama ustaya ne de o bana bir yanlışı olmadı kaldıki ne rfc ne de başka fanclub vardı ne de bu kadar tanıdığımız renault kullanıcıları. Usta ne zaman pc alıp internet bağlattı insanlara kendini açtı iyi niyeti ile yardım eli uzattı ve benim gibi davranırlar sandı orda yanıldı. Çünkü bunlar gerçek dünyanın yobazları ayyaşları çapulcuları. İnsanları kendileri gibi yapmaya çalışan asalakları. (lafım zaten bu tarz insanlara herkes için dersem kendimle çelişirim)

Bu gibi insanlar sülük gibidir ve zamanında bu kıçı başı açık adamları ben gördüğüm ilk gün dedim "usta bunların yüzünde nur yok ya sen kov dükkandan ya da ben yaka paça atarım" Bunu dedim çünkü orası benimde dükkanım usta iyi bilir. Usta iyi yürekli doğal olarak yıllardır aile yaşantısı olan ve mahalle arasında dükkanı olan bir adam gözü bunlar kadar açık değil ki bana “murat bunlar iyi çocuklar günahlarını alıyorsun hem de sakin ol bak yüzün kara çıkacak”. Ee ben feleğin ters döndüğü yerdeyim o dönem REİS grupta Tahtakale eminönü bizim firmadan soruluyor envai adam tanıyorum uğurlu uğursuz gözümün önünde, adamlara bir daha baktım dedim “usta inşallah benim yüzüm kara çıkar” ama içimden. Umarım usta ya bir zarar vermezler. Gel zaman git zaman ne oldu bunların site üzerinden milleti kazıklamasını kesince adamlar dillendi gerekli gereksiz polimler çevrildi ben gene ses etmedim genelde de sitede oldum ama aktif olmadım konuşmadım bıraktım herkes bi atını koştursun. Bu kadar zaman içinde eğer usta birşey yapmadıysa ona engel olan adamlardan biri de benim.

Bir gün usta rs almaya karar verdi ve ilk ben itiraz ettim araç alma usta zaten kangoon var gerek yok usta beni dinlemedi ve bilmeden benimde bilmediğim sonra dan hâyır olacak bir aracı aldı ve türbeye getirdi.

Getirir getirmezde araca baktım araç 34 UGK 74 idi dıştan baktığımda çok kötü gözükmüyordu ama aracın içine binip ilk turumu atınca hani yarış atını tarlaya sürersiniz ya havyanın boynu bükülür öyleydi, bakıma ve ilgiye muhtaçtı. Aracı sana kim buldu dediğim de ismini tipini uğurunu beğenmediğim adamın ismini verdiler bana ilk lafım bu adamların sana ne faydası dokunmuş ki bu aracı almanı istiyorlar. Neyse gel zaman git zaman aracı usta bir güzel temizledi iç dış eliyüzü açıldı gerekli olan tüm bakımları ve eksikleri tamamlandı ve kullanma şansı bulunca dedim “usta bu o gelen araç mı ?” arkadaşlar hakikaten arada dağlar kadar fark vardı ilk geldiğinde araç beyaz bir işkembecinin her yerinden ses gelen rs i gibiydi ki içime sinmeme durumları ondan dır ama daha sonra araç kendini bulmuş ve taş gibi olmuştu. 40 yanak lastiğe bu konfor şaşırtıyordu beni. Bu arada daha sonradan öğrendiğime göre aracın motor kapağını bile almışlar üzerinden ustaya vermeden önce HKS göstergeleri sökmemesi vermemesini söylememe rağmen usta bu konuda delikanlılık yapması bu adamlara tam bir gereksizlik örneğiydi. İşin ilginç yanı benim yanımda olan birebir şahit olduğum diğer konuda bu gözlerinde bitmiş RS i o kıçı başı dışarda eleman gelip yanımda ustadan geri istedi usta ettiği masraf ı ve aldığı ücreti isteyince usta banker kastelli ya “ustam sen bize indirim yap” konuşmaları sonuçunda anlıcanız olmadı tabi bu içinde kalmış herhalde ki sonra ustaya saldırmaya usta da bana bak bu adamlara ne iyillikler yaptım bana yapılanlara bak gibisinden her dert yandığında dedim uyma bu adamları sen başına sardın gereksiz elemanları adam yerine koydun şimdi uğraş dur. Gel zaman git zaman ustayla vakit geçirdikçe RS de kapıda subaruyla Rs i kapıştıramıyacağım için sahibinden ilanlara bakmaya başladım gizli gizli ustanın haberi olmadan süpriz yapıcam ve dedim kapıda iki Rs olsun diye. Ancak kabul etmeliyim ki tek kapı meganların ismi Rs olduğunu bile bilmiyordum çünkü pek ilgilenmiyordum. Genelde ben opel, Peugeot, fiat, Subaru binmiş ama performans yerine tasarufu önde tutmuş alım satımı kolay araçlarda genelde uzman olmuştum. Ustadan sonra rs ler hakkında fikrim oldu. Neyse o dönem bende subaru var ve araçı ölen bir çiftlik sahibinden 26.500 km de almış kontrol ettirmişim araç km ve temizlik bakımından eskpertiz almışım o şekilde balıkesirden istanbula gelmişim yani anlıcanız sırf böyle temiz bir aracı Ustayla biraz şakalaşalım beraber vakit geçirelim araçları çiftleyelim diye almaya karar vermişim. Yoksa o subaru hala şuan kullanıyor olsaydım 60 bin olmamıştı. Neyse gel zaman git zaman takasa sorduğum rs lerden bana teklif dönmüyor ya da çok faiş fiyat veriyorlar bu istedikleri parayı da verebilirim ama içim elvermiyordu. Neyse gel zaman git zaman 10 gün sonra ustaya durumu açtığımda bana siteden ayrılma olan bu hani bana ahkam kesen elemanın telini vererek "eğer bir araç alacaksan bari git bu adamın kini al en azından bir sorun çıksa bile arkasında durur" dedi ama hala o zamanlar bunların adam olduğunu düşünerek !! neyse peki dedim akşam aradım bu işkembeciyi ne bileyim bu aramadan sonra bana da salça olacak sinirlerimi hoplatacağını. O zamana kadar sadece bir kere görmüşüm bu herifi o da yalısu organizasyonunda. O zaman kadar da genelde pek organizasyonlara da katılabilmem iş ve özel hayatım bakımında zordu. Neyse elemanı aradım selam vesselam dedim kardeşim bak ben RS den zerre anlamıyorum bana sorunsuz araç lazım dedi araç söyledir böyledir iyidir felan dedim güzel onun da ihtiyacı dört kapıymış ailesi için ama o an inandığım bu elemanın aslında bitmiş olan bir şeyi son sahibi yapmaya çalıştığını ne bileyim. Aracını alan kişi satmaya çalışıyor sahibiden hala satılık inanmayan girsin baksın. Sonra iş anlaşmaya geldiğinde kardeşim üç aşağı beş yukarı 5 bin fark a anlaştık yanlış hatırlamıyorsam ( zaten bunu okur kendi de düzeltir hayır şu rakam der :) ) sonra bu açıldı başladı anlatmaya araç da daha önce hiç tramer kaydı yoktu şimdi 10 mu 15 bin mi yalan olmasın hatırlamıyorum bir rakam kayıtlarında gözüküyor dedi inanın tek dediğim kendide biliyor " birader ben RS den anlamam bana masrafsız binebileceğim bir araç lazım sorun değil tramer kaydı sen söylediğin gibiyse" ölmemiş kendi sağ yalan desin ! neyse sonra diğer konulara girdi araçdan bazı bilmediğim ama değerli olduğunu düşündüğüm birkaç parçayı sökerim vermem dedi ama yalan yok sonra vazgeçti tamam onlarda kalsın dedi ve biz 30 a anlaştık ki benim aracın fiyatınıda sayarsak karı 9 bin tl di. Dedim ki ben nasıl görücem aracı buluşalım dedi ama dedim ben gelemem çünkü havalimanında yaz sezonu çok yoğunuz ancak limanda bakabileceğimi söyledim. neyse bu çıktı geldi yanında da emmi var speedman halil abi kısaca. Neyse görüştük lafladık ve aynen iletiyorum "neden siteden ayrıldınız ya da usta ile aranızda ne husumet var bilmiyorum ama bu sizin konunuz kocaman adamlarsınız doğrusu neyse onu yapın" döndük araçlara kaputu açtı sağına soluna baktı bende aracına dışardan üstün körü baktım ki kaputu bile açmadım dedim ya biz insanın ağzından çıkana inanırız bu başladı ağzından değil başka yerinden konuşmaya !! araç sökülmüş takılmış ıvır zıvıra başlayınca dedim murat kısa kes ayrıl burdan işine dön bundan bir çacık olmaz zaten hareketlerimden de belli oluyordu halil abi de o işkembeci sözde akıllıda biliyor bana 3 kere al bir tur at diye zorla aracın anahtarını elime verdi 100 metre gezmedik yanımda halil abi vardı dedim “abi bu araç neden bu kadar heryerinden ses geliyor” dedi “burda parke taşlar var ve aracın süspansiyonları sert ondan.” Ama aracıma bok atılması bende bitirdi zaten olayı kaldı ki adam benim aldığım eskpertize verdiğim paraya benim bu yaptığım herşeye sövmek gibi birşey diki ben böyle şeylere gelemem ama aynısını yapamam baktım arka taraftaki sözüm ona ceylan mıdır mundar hayvan mıdır derisi olan koltuklarda sarkma ve dirilik yok heryerden ses geliyor benim aracıma da laf atılmış dedim aracın güzel ama şans o ya bana fırsat vermeden dediki murat biz takas edemeyiz inanın o an sıfır rs almış kadar sevindim :D ben değilde o söyledi diye kalbi kırılmasın diye adamı zaten ikinci görüşüm şuan ki durumu biliyor olsam onu emminin yanında rezil ederdim. Neyse aradan birkaç gün geçti inanın anca ustayı gördüm ve ne olduğunu sordu bende araçım hakkındaki itamları anlattım aracında beğenmediğim şeyler oldu dedim hayırlısı dedik kapandı konu sandım ama ne kapanması birçok yazılar yazılmış aracımı kötülemek için usta karahanı gönderdi de aracımı kötülediler felan filan denmiş dedim usta bak iyilik ettin ne buldun dedim boşver. Hatta ben bunu aynen halil abiye de aynen anlattım kendiside ölmemiş sağ sormak isteyen sorabilir. Ben bu kadar uzun bir yazı yazmam aslında , bu kadar uzun mesaj yazdığım bile olmadı bu sitede ama mecburen insanları yanlış yönlendirmelerinden kötü fikirlerinden sıkıldım ve bıktım çünkü konu bana da uzandı kaldı ki bu tarz hareketler koca koca adamların normalde oturup konuşabileceği haklıyı haksızı ayırabileceği bir küçük buluşmada da çözülebilirdi ki bunu da emmiye söyledim ama kabul etmedi. Şimdi aradan zaman geçti aracı aldım başka bir it fikirli aracın resmini çekmiş internete koyuyor bir de nerden cesaret bulup beni arıyor hala aklım almıyor kaldı ki bu adam birde keçe derili yüzlü önce beni face den ekliyor.
Bunlar nasıl terbiyesizler ufuk senin yazından sonra da tam anladım. Bu tip olaylara bulaşmak istemesem de ( çünkü küçük adam işleri liseli ergenler gibi) baktım ki adamları uyarmama rağmen ( kaldı ki rica etmişim denmiş rica mı etmişim yoksa sonu kötü olur mu demişim emmiye gene sorabilirsiniz!) Ben aranızda en iyi tanıyan malesef diyorum Ustadır çünkü genelde burada ki bana karşı yapılan saygı ve sevgili hareketler sonuçu hem iyi tarafımla genelde sevildim ki her insan böyle sevilmek ister ama tersim hakkında gözümün dönmesi konusunda USTA en büyük şahitlerden dir bunu da ona sorabilirsiniz!.
Yaşımız genç değil çoluk çocuk hatta kafası çocuk kalmışların ağzına sakız olacak adam da değilim. Ama bu ülkede hak hukuk var ve yapmadığımı şeyi yapıp bir dosya hazırlıyorum genelde sorunları delikanlılarla ! konuşur raconu neyse o şekilde hallederim ama bu kadar paçavra adamla ne muhatap olucağım.

Şimdi gelelim nette yapılan saçma haberlere. Hımbılın biri diyor ki elimde arşiv var paşam yayınlada herkes görsün ama benim sinyal ve sislerimi taktığım çalışmaları çalarak değil adam gibi varsa resim koy. Bir tanesi çekilen araç resmi bana çekilmeyen bir araç söylesenize ! Bir tane internetten çalma motor resmi kaan kardeşimiz bana kadir salim kardeşim de farkında resmin orjinalini gönderdi ! bir daha gene piston resmi ama hangi araca ait nedir belirtilmemiş ! sonra bu araç boyalı deniyor yahu adama sorarlar ben arka stopları söktüm arabanın fabrikasyon silikonlarını bırakın tozu duruyor içerde ! araçın kazalı bir resmi nerde ? hadi onu bıraktım arac kiralıkmış bunun kiralanan resmi nerde ! kendi araçlarının var rfc arşivinden istifade edebilirsiniz !

kısaca bunun gibi bir çok karalama çabaları. O kocaelinde ki zırzop telefonda kendi dedi "biz aracın senin olduğunu bilmiyorduk biz sırf usta zarar görsün diye yaptık" ölmemiş kendine sorabilirsiniz gerçi yalancı düzenbaz olduğunu düşündüğüm bu kişi telefon kaydı olduğundan inkar da edemez ! Bakıyorum da inanın arkadaşlar Ben bu aracı alırken bana emmi sorduğunda "bu araç iyi değil bize niye danışmadın" cevabın çok netti "benim araçım kötü çıkarsa ustanın dükkanına çekerim oda bana iban numaran nedir der" dedim kendine sorabilirsiniz çünkü ustayı bırakın bana araç satarken bu şekilde çalım atması kimseye yapmaz ve daima aracı gözü gibi bakar. Bunu ben bilmem bile yeterlidir o aracı almama.

F kangoo konusuna gelince : Ben bu sonradan beyaz olan çakma Rs i almayınca dedim usta ugk yı bana ver ama o dönem murat seni külfet altına sokar gereksiz para ama istersen şu fiyat dedi ama benim yanımda bir de ailem var onlara danışayım dedim ve kardeşlerim "bize tek kapı araç olmaz murat ustaya rica et bize kangooyu versin" o dönem kangoo satışta değildi ama aracı aldığı 2008-2009 yılında dedim bu aracı almak istersem vericeksin demiştim o da o zaman bana bir söz verdi ve sözünde durdu. Dükkana indim 5 dk konuşmadık dedim usta F kangoo lazım bize diyince yeminle diyorum sadece elini uzattı aracı aldım. Aracın parası da subaru dan geldi. O beğenmediği bok attığı arabayı tekirdağdan bir doktor üstteğmen bizzat gelip subaru servisine soktu ve ustası direk yanımda dedi bu araç alınır nerden getirdiniz bu aracı istanbulda bu kadar temizi yok. Alan arkadaşın ismi Can iyi bir arkadaş inanmayanlara numarasını verebilirim. O burun kıvırdığı adama tam hakkında parasını ödedi ve aldı inanın aklımda yoktu da. Bu olayı da duyan işkembeciler demişler ki aracı dostum dediği adam kakalamış yahu insanda edep haya olur bu aracın nesi varmış. Aracı tam 7 ay kullandım ve bana bir kuruş masraf açmadıgi gibi tam 7 ayda 10 bin km yol yaptım tr de gezmedik yer bırakmadım neredeyse banamısın demedi. 7 ay sonra benim eskişehir işi çıkınca Ustaya demiştim "usta f kangoyu çok sevdim ama ihiyaçım kalmadı artık Takas etmek istersen abi farkı veririm" O ara beyaz bir kangoosu vardı şimdi emirhanda o aracı emirhan alınca takas etmeye sıcak baktı çünkü hem bu işkembecilerden hemde Mustafa abinin bu aracın fazla hızlı gidiyor olması aile huzurundan bana devretti ama ne varki allah yukarda şahit usta benden parasını taşınıyorum diye tam 2 ay sonra aldı inanın bana. Aracında deposunu bana doldurdu dersem inanın. Aracı alınca aracın hısımlarınıda aldığımı bilmeden bilemeden bu uğursuzlarıda sırtıma almışım.

İşin ilginç yanı arkadaşlar yazılan her şey doğru sayalım ve aracım berbat o halde bu benim sorunum değil mi kardeşim siz kim oluyorsunuz da rızam dışı aracı kötüleme resim kullanma ve karalama yapıyorsunuz. Demek ki bunu yapabiliyorsanız bu konudaki yasal haklarım saklı olarak kullanabileceğimi de göz önünde bulunduruyor ve hesabını verebileceğinizi düşünüyorsunuz devam edin. Bu yazdıklarımın artısı vardır eksiği yok ve aklıma geldikçe yazdım bunu onların görsün diye de değil benim değer verdiğim insanlar görsün diye yazıyorum. Ve burdan yeniliyorum telefonuma adresime isterlerse mesaj atsınlar buyursunlar efendi olurlarsa çayımı içerler hee yok adam olunmazsa gelirler köteği de yerler giderler. Bu dakikadan sonra deseler ki araç pert umruda değil.

“İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR, MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR, KÖPEKLER İSTİYOR DİYE ATLAR ÖLMEZ!”

Gibi atasözleri boşuna söylenmemiş….

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi Bu Yaziya Ne Gerek Vardi , Kime Neyi İspat Etme Çabasindasin Abi ... Senide Mustafa Abiyide Araçinida Bilen Biliyor Zaten Karalayan Karalar Kulak Asmaya Değmez Abim :eyv :eyv

berkay43

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tayfun abinin dediği gibi kulak asma abi boşver.

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Adam insan sarrafı zaten :) Eline sağlık abi de dedikleri gibi hiç kulak asma ;)

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İt ürür kervan yürür :eyv

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rezerve ( Bu Konu Çok Misafir Hiti Tutar )

Abi Hepsi Boş Muhabbet, Allah Seni İnandırsın Boş Muhabbet Bir Araba'ya Dıştan Ön Yargısız Gözle Baktığın Zaman Sen Sus Zaten o Sana Her Şeyi Anlatır, Bu Adamlar Lafta Reno'cu Lafta RS'ci Clio RS Diyorsun Buna Soracaksın Diyorlar, Megane RS Diyorsun Buna Soracaksın Diyorlar, Ona Soruyorsun Eeee, Iııııı Diyor Az Daha Sıkıştırıyorsun Engelliyor. İnternet'ten Toplama Resimlerle Araba Karalıyorlar. Bende Geçen Gün Yolda Kaldım Baskı - Balata Bitti, Bir Arkadaşımdan Rica Ettim Beni Çekti Allah Korusun Benim Araba RS Olsa İdi, Şimdi Ya Motor Kırmıştı Yada Şanzıman Dağıtmıştı. Ben Psikolojik Yapılarını Pek Anlamasam'da Sanıyorum Tek Açıklaması Çekememezlik Tarafsız Gözle Baktığım'da UGK ( 26 RS ) Bana Göre Türkiye'nin En İyi ve En Yakışıklı RS'i. Bugün İmkanım Olsa ve Bugün Murat Abi Arabayı Satıyor Olsa Murat Abiyi Ararım Abi Arabayı Aldım Noter'de Buluşalım, Tek Söyleyeceğim Sözler Bunlar Olur Ne Servise Sokarım Ne Tramerine Bakarım, Çünkü Bu Adamlar Bana Güven Vermiş Adamlar Sözleri Bana Emirdir. Ben UGK'yı Mustafa Abi Aldığını Söylediğinden Beri Takip Ediyorum ve Bu Arabanın Murat Abi'ye Satılmasına Araç Sahipleri Hariç Benim Kadar Sevinen Birisi Yoktur Sanırım, Çünkü UGK Kıymet Bilecek Birine Gitmişti ( Çakk Çakk Diye Diye Ne Motor Ne Vites Ne Şanzıman Bırakan Birine Değil ) Memlekette RS Kalmadı UGK Bari Evladiyelik Kalsın. Murat Abim Bir Yerde Çok Haklısın Abi Bu Araba 50 Taklalı Olsa, Altı Güneş Görmüş Olsa, Üstüne Uçak İnmiş Olsa Kime Ne ? Mustafa Abi Zamanında Demişti '' Parayı Benle Birlikte'mi Kazandılar'da Laf Söylüyorlar Diye '' Pislik Bir Ortam Bu RS Ortamı Her Markanın Spor Otomobillerinin Olduğu Gibi RS Ortamı'da Pislik Herkes Bir Birini Kazıklamaya - Bir Birinin Kuyusunu Kazmaya Çalışıyor. Allah Herkese Akıl Fikir Versin Bu Yapılanlar Kime Olursa Olsun Kul Hakkına Girer Öbür Tarafta Çok Çekerler. Bizde Herkesin Arabası Hakkında Bir Şeyler Biliyoruz, Arabanın Altını Dağıtanlar - Hasar Kaydı Olanlar Ama Herkesin Arabası Kendinedir Beni İlgilendirmez. Birde Şükür Az Çok Bi 4 Yıl Sadece Renault Forumlarında Geçmişim Var, Yaşıma Bakıp'ta Kimse '' Ne Biliyorsun'ki Ne Konuşuyorsun Demesin '' Çok Gidenler Oldu, Allah'a Şükür Her Daim Seçimimizi İyi Yaptık Buradan Ayrılan Bazı Kişilerle'de Hala Muhabbetim Var Ama Diyorum'ya Yapı Meselesi İşte. Biz Buradaydık, Her Daim Buradayız, Kimseyi Yarı Yolda Bırakmayız, Ateşin Üzerine Su Dökeriz :eyv

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rivayete göre
UGK RS'in karalama davası ilk şu hava filre kazanı olaylarıyla başlamıştı . Sonra olanlar oldu .
Eskiden , tesisatlı arabalar yeni yeni piyasa yapıyor . Sahibinden ilanlarında tesisatlı fiyatı farklıdır , tesisatı sökerim yazardı .
Benzerşeyler...

Gibi bir rivayette benden gelsin :))

Sorunsuz dertsiz otomobil yoktur . Kalmış ki bu arabalar Spor araba .Sürekli Redline da kullanılan motorları yada şanzımanları bir müddet sonra dayanamayacak tabi.
Bana göre herkes kendi arabasıyla ilgilenmeli. Kendi adıma konuşuyorum yani bana ne XX plakalı RS den . ( XX 26 RS yada bilmem kaç plaka rs olabilir )

Yalan şeylere karşıyım . İnternetten yalan dolan fotoğraflarla sosyal ağdan karalama yapılması bence hiç hoş değil .
Clio197.net
cliosport.net
vb. sitelerde arıza yapan bir sürü RS var ve insanlar gönül rahatlığıyla paylaşabiliyor . Ama gel gelelim ki Bizim ülkemiz böyle şeyleri kaldıramıyor .

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Kardeşime Kangoomu vermişim gidip yeniden neden Kangoo almışım,Kangooyu geri alıp RS i neden vermişim ?
İyi de arkadaş sanane ? Benim 21 yıllık kardeşimden öte bir Adamla yaptığım ticaret seni neden ilgilendiriyor ?
Parayı benimle veya Murat'la mı kazandınız ?
Araçlar takas ediliyor araç hakkındaki karalama kampanyası devam ediyor,Murat speedi arıyor yazılar silinsin diye adam halen daha benim kardeşime beni ve aracı kötülüyor,beni arasaydın sana aldırmazdım o arabayı diyebiliyor !
Sen kimsin arkadaş ? Araçlar konusunda ne zaman otorite oldun,kullandığın araç kaçıncı araban ? Arabandaki yazılımın parasını bile bana dalga dümenle ödettiniz şimdi geçmiş dostluktan bahsediyorsunuz,dostlara kazık nasıl atılır sizden öğrendik maalesef !
Etrafındaki 3-5 küfürbaz çakalın dolduruşuna gelip siteyi bırakıp gittiğin yetmezmiş gibi yine beynine doldurulan laflarla bizim aramızdaki dostluğu zedelemeye çalışıyorsun ! 30 tane speed gelse bizim dostluğumuza halel getiremez bunu kafanıza sokun !
Kazandır göstergedir bunların muhabbetini yapmaya bile değmez,adam olanlar zaten mevzunun ne olduğunu biliyor,menfaat kesilince dost nasıl satılır gördük 3 kuruşluk kazan ve spoiler muhabbetinden sonra...
Bu tarz konuları forumda paylaşmanın uygun olmadığını düşündüğümüzden yaklaşık 1 senedir bu saldırılara cevap vermek istemiyorduk lakin bu eski dost yeni düşmanlarımızın susacağı ve akıllanacağı yok,hayal dünyalarında ürettikleri fikirleri konu hakkında bilgi sahibi olmayan genç kardeşlerimize empoze etmeye çalışıyorlar,konu hakkında bilgi sahibi olunmadığı içinde genç arkadaşlarımız kolayca bu zihniyet sahiplerine kanabiliyor...
Yazılacak o kadar çok şey var ki bunların hakkında , yazmaya kalksam Murat'ın yazısının 20 katı uzunlukta olur ve sizleri meşgul etmiş olurum,bu yazım içinde RFC Ailesini meşgul ettiğim için özür dilerim...

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostlar bunları anlatmanıza gerek yok. Biz görmesekte kimin nasıl adam olduğunu anlayabiliriz. Allah fitnecilerin şerrinden ve dilinden bizleri korusun.

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Kalemine sağlık Murat'ım, emeğin boşa gitmese bari de bu yazdıklarını kulaklarına küpe yapsalar, insan olabilmenin çarelerini arasalar. Zararın neresinden dönersek kardır diyerek..:eyv