Megane 4 HB Icon Derin Mavi

vanhelcing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba, hayirlisiyla Ocak ayında aracımı teslim alacağım. Aracin rengi derin mavi. Aracı almadan önce ya da alir almaz, bu bahsedilen boya koruma, seramik kaplama, motor, döşeme koruma, ses yalitimi izolasyon, karter koruma cam filmi kaput filmi vb. hangilerine ihtiyaç var gercekten. Hangilerini yaptirayim? Araci kapali garajda tutacağım.Aracım Haziran üretimliymiş. Ben aracı 6 ay sonra teslim alacağım. Bu yüzden özellikle dikkat etmem güncellenmesi gereken şeyler neler acaba? Birde bu renk aracı olan arkadaş varsa resim paylaşırsa sevinirim.

Selamlar.

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende megane seviyorum ama o paralar çok uçuk ne renault ne opel nede hyundai gibi markalara 85-90 bin küsür paralar benim gözümde verilmez megane nın edeceği para en fulü otomatik dizeline 75 binden fazla ben şahsen vermem 90 bin civarına gider temiz 2 yaş civarında volvo v40 alırım megane+astra+i30 u toplasan ne sağlamlık ne kalite nede konfor olarak v40 etmez.

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun ,haziran üretimi mi ??? motor şanzıman nedir? En çok tutulan rengi çünkü.MAnueller ve benzinliler biraz daha yavaş satılıyor.
Akünün şarjına bakın ,

Diğer forumlarda gördüğüm kadarıyla ençok seramik kaplama yaptırılıyor.Araç oldukça sessiz diye bahsediliyor bu yüzden yalıtım yaptıran duymadım.Cam filmi neredeyse herkes yaptırıyor.

Kapalı garajda duracaksa ise ben cam filmi hariç hiçbirini yptırmazdım .Boyanın kumaşın üzerine yapılan kaplamalar 2 yıkmamada ,azıcık bez sürtmesinde zaten çıkaçak :)

vanhelcing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Derin mavide cam filmi yakışır mı hocam? Manuel dizel benim aracım.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
bende megane seviyorum ama o paralar çok uçuk ne renault ne opel nede hyundai gibi markalara 85-90 bin küsür paralar benim gözümde verilmez megane nın edeceği para en fulü otomatik dizeline 75 binden fazla ben şahsen vermem 90 bin civarına gider temiz 2 yaş civarında volvo v40 alırım megane+astra+i30 u toplasan ne sağlamlık ne kalite nede konfor olarak v40 etmez.
Arkadaşımız içine sinerek sıfır araç almışken bu yorum abesle iştigal olmuş, kendin istediğin aracı alabilirsin lakin Renault Forumunda kendi fikirlerini bu şekilde dile getiremezsin...

Touch2015

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba, hayirlisiyla Ocak ayında aracımı teslim alacağım. Aracin rengi derin mavi. Aracı almadan önce ya da alir almaz, bu bahsedilen boya koruma, seramik kaplama, motor, döşeme koruma, ses yalitimi izolasyon, karter koruma cam filmi kaput filmi vb. hangilerine ihtiyaç var gercekten. Hangilerini yaptirayim? Araci kapali garajda tutacağım.Aracım Haziran üretimliymiş. Ben aracı 6 ay sonra teslim alacağım. Bu yüzden özellikle dikkat etmem güncellenmesi gereken şeyler neler acaba? Birde bu renk aracı olan arkadaş varsa resim paylaşırsa sevinirim.

Selamlar.

Öncelikle aracınız hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız günlerde kullanmanız dileklerimle. Araca sadece seramik kaplama yaptırmanız yeterli olacaktır. Tabi dilerseniz birde kaput filmi. Bence hiç gerek yok. Seramik kaplama yapılan araçlarda zaten anahtarla dahi çizemezsiniz. Ama tavsiyem servisten fiyat aldıktan sonra 3M, Sonax vbyerlere sorup yaptırmanız. Çünkü özen isteyen bir işlemdir. Bilgilerinize. Tekrar hayırlı olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Selamlar.

Aracınız hayırlı olsun, kazasız, güzel günlerde keyifli sürüşler dilerim.
Seramik kaplama yaptırmayı ve cam filmi uygulamasını tercih edebilirsiniz.
Ayrıca SHARKEMRE kullanıcısının yorumları kendini bağlar, ben bu aracı 8 aydır kullanıyorum bir sıkıntı da yaşamadım, bence kendi kararınız vermiş, sıfır araç almışsınız. Bu aşamadan sonra bir çok kişi size şöyle yapsan, böyle yapsan diye bir çok yorum yapacaktır, (bana aracı aldığım ilk günden itibaren çok fazla böyle yorumlar geldi) bu tarz yorumlar sizi karamsar yapmasın, bu tarz fikir ve yorumları beyan edenler araca sahip olmayan kişiler, ne aracı kullanmışlar, ne sahibi olmuşlar. İşte böyle forumlarda yapılan yorumlardan, kendi düşüncelerini de üzerine koyarak ahkam kesmekteler. Bir örnek vereyim bir arkadaş, bu araç için sıfır aldım, dört kapı sürtüyor, boyası kalktı, bagaj kapağı sürtüyor bu araç şöyle kötü böyle kötü diye yorum yazmıştı, kendisinden belirttiği şikayetlerle ilgili fotoğraf koymasını istedim, 2 aydır bekliyorum fotoğrafları tık yok.
Yani sizin anlayacağınız yapılan her yoruma kulak asmayın, kendi kararınızı vermiş, bir araç almışsınız, tadını çıkarın, keyfini yaşayın. Tekrar hayırlı olsun.

kayhansel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güle güle kazasız belasız kullanın inşallah. Ben de aracımı sizin gibi 8 aylık bir süre bekleyen aracı aldım. Sunroof hariç full opsiyonlu HB icon 1.5dCi EDC 22 kasımda 98bin Tl ye aldım. Siz kaça anlaştınız acaba. Mahsuru yoksa yazabilir misiniz.

ferhat0316

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni aracınız hayırlı olsun. Bende olumsuz yorumlar konusunda diğer arkadaşlara katılıyorum. Bende aracı alalı henüz 1 ay oldu. Banada bir çok kişi renaulta o para verilirmi dedi hatta diyenlerden birisi superb almayı planlıyordu ötv zammı yüzünden vaz geçmişti benim araca binidirip biraz gezdikten 2 gün sonra megane sedan touch modelini aldı. O yüzden dikkate almayın olumsuz yorumları arabanızın keyfini çıkarın. Gelelim sorunuza ben aracı yeni aldığımda rebault bayilerine bağlı bir yan kuruluş aracıma boya koruma seramik kaplama falan teklif etti. Ben de zaman istedim bu süre zarfında araştırdım. Daha önce renaultta serviste çalışmış bir arkadaş bayide yaptırmamamı söyledi. Çünkü çok özensiz ve yanlış uygulamalarla yapılıyormuş ve sıfır araca makina ile boya koruma uygulaması yapılmamsı gerekirken bu arkadaşlar makina ile yapıyormuş. bu da ilk başta aracı güzel gösteriyor fakat bir kaç yıkamadan sonra boya korumanın etkisi geçince boyada harelenmeler oluyor. Kullanıcı bunu kendi yıkama hatasından kaynaklandığını düşündüğü için üzerine düşmüyor kimse. İlla yapıcaksanız uzman bir yerde yaptırmanızda fayda var. Seramik kaplamaya gelince aracı koruduğu doğru fakat seramik kaplama üzerinde çeşitli spekülasyonlar var kimisi zamanla çatlama yaptğından bahsediyor kimisi aracı satarken ekspertizde boyalı araç muamelesi gördüğünden bahsediyor yani her kafadan bir ses çıkıyor. Ben hiç bir uygulama yaptırmadım. Bana göre kapalı garajınızda varmış madem aracı kendiniz yıkayın birde kaliteli elle uygulanan wax cila alıp garajda kendiniz uygulayın hem içiniz rahat olur hemde eğlenceli bir haftasonu aktivitesi olur.

piyanist3535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı uğurlu olsun şimdiden......