Opsiyonsuz İcon modele ön park sensörü

Erdoğan Saka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aracım 1.5 Dci Edc İcon baz (opsiyonsuz) aracımda arka park sensörü var kontrol paketi olmadığı için önde sensörler yok. Ben sadece ön park sensörü taktırabilirmiyim. Taktırdım diyelim arka park sensörünün ekranda görüldüğü gibi onuda görebilir miyim?
Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa mutlu olurum iyi akşamlar.

Erdoğan Saka

kerim_elk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aracım 1.5 Dci Edc İcon baz (opsiyonsuz) aracımda arka park sensörü var kontrol paketi olmadığı için önde sensörler yok. Ben sadece ön park sensörü taktırabilirmiyim. Taktırdım diyelim arka park sensörünün ekranda görüldüğü gibi onuda görebilir miyim?
Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa mutlu olurum iyi akşamlar.

Erdoğan Saka
Bildiğim kadarıyla serviste ön sensörleri takıyorlar. Sisteme dahil olacağını düşünüyorum.

Renault Megane 4 İcon Sedef Beyaz 1.5 DCİ 110 Hp

peacemaker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benin hightech paketli touch aracımada ön park sensörü düşünmüştüm fakat servistekiler renaultun ön park sensörünü aksesuar olarak kaldırdığını söylediler.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kadarndaki hiz yuvarlaginin icerisine paktigimda on ve arka icin oark sensoru cizgileri gorebiliyorum. Yani mantik olarak alt yapi var takilabilir ve gerekli yazilim yuklenirse onlar da calisabilir diye dusundum. Ama servis oyle olmadigini soyledi. Hatta soyle enteresan bir durumda var. Ornek olmasi icin anlatacagim bunu. Benim aracim joy donanim. Bis paket. Sis fari taktirmaya gittim. Elektrik tesisatinin fiyati benim aracin sasi numarasindan bakilinca 380 tl. Ama sis fari olan bir aracin sasi numarasi ile bakilinca 80 tl cikiyor. Park sensorleri de serviser de mevcut. Ben arka icin taktirmistim. Sadece sesli uyari vereni almistim ama on icin var mi onu sormadim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Erdoğan Saka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kadarndaki hiz yuvarlaginin icerisine paktigimda on ve arka icin oark sensoru cizgileri gorebiliyorum. Yani mantik olarak alt yapi var takilabilir ve gerekli yazilim yuklenirse onlar da calisabilir diye dusundum. Ama servis oyle olmadigini soyledi. Hatta soyle enteresan bir durumda var. Ornek olmasi icin anlatacagim bunu. Benim aracim joy donanim. Bis paket. Sis fari taktirmaya gittim. Elektrik tesisatinin fiyati benim aracin sasi numarasindan bakilinca 380 tl. Ama sis fari olan bir aracin sasi numarasi ile bakilinca 80 tl cikiyor. Park sensorleri de serviser de mevcut. Ben arka icin taktirmistim. Sadece sesli uyari vereni almistim ama on icin var mi onu sormadim.

Bende sordum servise harici sensör öneriyorlar çok saçma geldi bana. Öne algılayıcı takıp sisteme entegre etmek imkansız olmasa gerek lakin servis imkansız dedi [emoji17]

Erdoğan Saka

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende sordum servise harici sensör öneriyorlar çok saçma geldi bana. Öne algılayıcı takıp sisteme entegre etmek imkansız olmasa gerek lakin servis imkansız dedi [emoji17]

Erdoğan Saka

Bu tip islere pek bulasmiyorlar anladigim kadari ile. Gecen servise biraktim araci ( fluence ) bi kac islem vardi yapilacak. O arada xenon taktirayim dediler. Kendileri takmiyormus. Disarida bir yere yonlendirdiler led taktilar kisalara, parklara da yine beyaz led takildi ama uzunlarin sari ( orijinal ) kalmasini siste dagilmadan aydinlattigini soylediler. Dedikleri gibi yaptim. Yine sis fari montafi icin servise gittim. Sis farlari ve tesisati servis tarafindan uygulandiktan sonra sis fari acip kapama ( sinyal kolu uzerindeki cevirmeli kisim ) koluna baglanmasi icin elektrikciye gonderdiler araci. Bunun sebebini sordugumda ise soyle cevap verdiler. Servis icerisinde yapilan her islem icin kart acilmasi gerekiyormus araca ve kart acik kaldigi surece iscilik yansiyormus. Bu sekilde maliyet yuksek cikiyormus. Bu yuzden belli islemleri kendileri yapip basit isleri disarida yaptiriyorlarmis. Ama asil konuya gelecek olursak mantik olarak kadarnda gorunun bir park seviyesi bolumu var on ve arka gunes altinda belli oluyor. Bu varsa calismasi gerekir diye dusunuyorum ama bunun icin kadrana belki tesisat vekilmesi gibi iscilikler ve zaman kulfeti var ise yapilmak istenmemis olabilir.

adr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 4 Icon aracıma ön park sensörü taktırmak için Ankara Mais ile görüştüm 600tl fiyat verdiler ancak takamadıklarını

henüz bu konuda tecrübeleri olmadığı gibi saçma sapan bir yanıt alınca konuyu Fransa Renault müşteri hizmetlerine yazdım

onlarda TR de bir yetkili adresi verdiler aynı gün bu yetkili Ankarada farklı bir bayiye yönlendirdi çok hızlı şekilde ilgilendiler

fakat servise gittiğimde usta bunu tavsiye etmediğini orjinal fabrika çıkışı gibi tesisatı olmadığı için ekrana yansımayacağını

yani sanayide takılmış basit bir ön park sensöründen farksız olacağını belirtince kalktım yaptırmadan çıktım.

Güzel bir ön park sensörü bulursam 100-200 neyse yaptırıcam ilerde kısmetse..

Erdoğan Saka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 4 Icon aracıma ön park sensörü taktırmak için Ankara Mais ile görüştüm 600tl fiyat verdiler ancak takamadıklarını

henüz bu konuda tecrübeleri olmadığı gibi saçma sapan bir yanıt alınca konuyu Fransa Renault müşteri hizmetlerine yazdım

onlarda TR de bir yetkili adresi verdiler aynı gün bu yetkili Ankarada farklı bir bayiye yönlendirdi çok hızlı şekilde ilgilendiler

fakat servise gittiğimde usta bunu tavsiye etmediğini orjinal fabrika çıkışı gibi tesisatı olmadığı için ekrana yansımayacağını

yani sanayide takılmış basit bir ön park sensöründen farksız olacağını belirtince kalktım yaptırmadan çıktım.

Güzel bir ön park sensörü bulursam 100-200 neyse yaptırıcam ilerde kısmetse..
Çok saçma değil mi? oysaki sitede megane 4 ün aksesuar bölümüne baktığımızda sisteme mükemmel bir şekilde entegre olan ön park sensörü diyor.
Bence servislerin bu aksesuardan haberleri yok çok saçma.

Zonguldaka sordum Kdz Ereğli ye sordum Kocaeli Ernaza sordum hepsi aynı yanıt bana harici park sensöründen bahsediyorlar.

Ozaman bu aksesuar nedir?

266cf1be3eae5bbe3996979f00156b29.png

Erdoğan Saka

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Haklısınız.Altyapısı hazır olması lazım.Bana da saçma geldi.Nasıl takılacağını bilmiyorlarsa öğrensinler.

Erdoğan Saka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault iletişim bölümünden şikayet kısmına şu mesajı yolladım bakalım ne cevap gelecek.

Merhaba ben MEGANE 4 HB ICON 1.5 DCI 110 EDC aracımı Kocaeli Ernaz otodan aldım. Aracın satın alma teslim test vs herşeyinden memnunum ancak bir sorum sorunum var Zonguldak Merkez, Kdz Ereğli ve Kocaeli Ernaz servislerini aradım ancak istediğim yanıtı malesef alamadım. Gelelim sorunuma ;
Benim aracın İcon baz yani kontrol paketi yok kontrol paketi olmayınca ön park sensörüde yok.
Ben aracıma ön park sensörü taktırmak istiyorum fakat sorduğum tüm servislerdeki arkadaşlar sonradan takılacak ön park sensörünün harici olabileceğini sisteme entegre olabilecek şekilde bir alt yapının mevcut olmadığını söylediler. Oysaki sitenizde aksesuarlar bölümünde ön park sensörünün tanıtımı aynen şu şekilde.

"Ön park sensörü
Otomobile mükemmel bir şekilde entegre olan bu park sensörü güvenli bir şekilde park etmemize yardımcı olur. Ref.8201537464"

Ben bu tanıtıma bakarak ve multimedya ekranda ki ön park sensörünün gösterilmesi gereken yerdeki çizgilerin bile mevcut olduğunu görerekten bu alt yapının olabileceğini düşünüyorum yani sadece sensörler takılarak multimedya ekranında entegre edileceği kanaatindeyim.
Lütfen yazdıklarımı okuyup düzgün bir yanıt vermek için arayın yada mail atın daha öncede buradan yazdım servis beni arıyor ve bakım randevusu randevusu almak istiyormuşsunuz diyorlar anlıyorum ki yazdıklarım okunmamış bile. Bu seferde aynısı olmasın istiyorum. Bana net makul bir cevap yazın yeter. Olmuyor sa bu aksesuar nedir açıklama yapın.

Erdoğan Saka