Renault Talisman Yakıt Sarfiyatı

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Araç 160 hp mi onu da belirtirtirseniz karşılaştırma açısından iyi olur.

*KARAKULE*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugü yakıt filtresindeki suyu boşaltın uyarısı aldım ne yapmam lazım bilen var mı talisman 160 hp icon

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Geçmiş olsun.Aldığınız yakıtta su varmış gibi görünüyor.Filtre keysi altında motorunde su varsa birikir.Ben servise gitmenizi tavsiye ederim.Filtrenin değişmesi gerekir normalde.Motorin filtresinin alt tarafında normalde suyu boşaltmak için valf vb olur.Ancak bizim araçlarda nasıldır hiç kontrol etmedim açıkçası.En garantisi servis.

*KARAKULE*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende yarın servise gitmeyi düşünüyorum. Hangi yakıtı kullanıyorsunuz tavsiyeniz nedir.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Ben Shell V-Power Nitro+ motorin kullanıyorum.Genelde her seferinde aynı yerden yakıt almaya dikkat ediyorum.

evrenbaskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende yarın servise gitmeyi düşünüyorum. Hangi yakıtı kullanıyorsunuz tavsiyeniz nedir.

Ben Shell V-Power Nitro+ motorin kullanıyorum.Genelde her seferinde aynı yerden yakıt almaya dikkat ediyorum.

Fluence kullanıcısıyım. Ben de, Befe ağabey gibi, Shell V-Power Nitro+ motorin kullanıyorum. İstisnai bir durum söz konusu değil ise hep aynı yerden alıyorum yakıtı. Yalnız, yakıtı aldığım istasyon Shell'e ait (Hadımköy metrobüs durağının Beylikdüzü tarafındaki Shell). Şahsa ait istasyonlarda usulsüzlükler yapılabiliyormuş. Nitekim, aylar önce başka bir Shell istasyonundan depoyu doldurtup, motorun olağandan daha farklı ve fazla bir sesle çalıştığını deneyimlemiştim.

ustaa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler arkadaşlar.

ustaa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
240 iyi başmışsınız ozmn

*KARAKULE*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Son yakitimi tp ultra euro dizel almıştım. Daha doğrusu almak zorunda kaldım. Shell den sasmamak lazım

*KARAKULE*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi mais ankara da bekliyorum. Ankarada shell in kendi istasyonları hangileri