Clio4 joy a jant almak istiyorum

trk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese merhaba 2013 clio4 1.2 joy aracımın kapak jantlarından sıkılmış vaziyetteyim :D arabamı daha estetik gösterecek bir jant istiyorum.jant konusunda çok acemiyim. yardımlarınızı bekliyorum. sorularım şu şekilde

1- jantın ölçüleri ne olmalı. 15 inç mi yoksa jantlara özel ölçü birimleri varmı ? benim aracıma uygun jantın ölçüleri ne olmalıdır ?
2- jantı nereden alacağım.? internette aradım sipariş etcek güvenilir bir site bulamadım. istanbul avr. yakası için tavsiye edebileceginiz bir mağaza varmı ? renault yetkili servislerinde var mıdır ?
3- jant markalarını hiç bilmiyorum. tanındık güvenilir sağlam jant üreten markalardan bir kaç tane yazarsanız sevirinim
4- yeni jant takmam çevirmelerde vs hukuki bir açıdan sorun çıkarır mı ?
5- jant takmam teknik açıdan bir sorun çıkarırmı ? ( aracı taşıyamamak denge problemleri vs )
6- tavsiye edeceğiniz bir model var ise ortalama fiyatınıda söylerseniz çok sevinirim.
Not : alacağım jant üzerinde renault logosu olursa sevinirim :D
herkese teşekkür eder , kazasız mutlu sürüşler dilerim.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Site ismi vermek doğru olur mu bilmem 373989449 şu ilan numarası malum sitede ilan numarası 16 inç jant lastik takımı 850tl. Ben kendime istiyordum ama şuan için maddi durumumda bu janta yer yok öncelikler farklı bence bir bakın. Logo pejo logosu ama reno logosu bulmak çok zor olmaz

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben fluence icin replika jant aldım. Bir sorun yaşamadım. Orjinali 15 janti 16 aldım. Aracı da bir miktar düşürmeme rağmen bir sorun olmadı. Daha oturaklı oldu hatta. Çevirme kısmında sorun yaşamazsınız.

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

ozgurkeles64

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Site ismi vermek doğru olur mu bilmem 373989449 şu ilan numarası malum sitede ilan numarası 16 inç jant lastik takımı 850tl. Ben kendime istiyordum ama şuan için maddi durumumda bu janta yer yok öncelikler farklı bence bir bakın. Logo pejo logosu ama reno logosu bulmak çok zor olmaz

Bu jantları aracınıza takamazsınız. Bijon aralıgı 4*108. Clio 4*100 dür.

ozgurkeles64

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlana baktınız mı bilmiyorum. İlanda 4*100 yazıyor. İlan sahibi yanlış yazdıysa ben o kadar ayrıntılı bilgiye sahip değilim

Peugeot, Citroen, Ford 4x108 kullanır. 5 bijonlularıda var fakat 4 bijon kullanan serilerinin bijon aralıkları bu.

trk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkesin ilgilsine teşekkür ederim ama ben meseleyi tam olarak anlayamadım ölçü konusunda.:D Sorularımı madde madde cavap verecek bir arkadaş varsa mesajını bekliyorum :D

Kergit

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bu konu 1.2 joylarda ikilem doğuruyor.
15 inç taksak jant kendini göstermiyor
16-17 inç taksak motoru zorluyor.
Ben kapakları boyamayı düşünüyorum

Y_nokta_T

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşım merhaba. normalde joy ile icon aynı motora sahip. fakat donanım farkı olduğu için joy da 15" iconda 16" gtline da 17" jantlar tercih edilmiş.
benim aracım icon ama jantı 17" olarak değiştirdim. yanlız dikkat etmeniz gereken şunlar var. alıcağınız jant öncelikle 4x100 bijon aralıklarına sahip olmalı. sonrasında 16 yada 17 tercih ederseniz lastikleriniz 16" için 195-55-R16 17" için 205-45-R17 şeklinde lastik ölçüleri.
lastik genişliği ve jant büyüklüğü arttıkca buna oranla yakıtta %3-5 kadar artar. aynı şekilde konfor %20-30 düşer

trk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşım merhaba. normalde joy ile icon aynı motora sahip. fakat donanım farkı olduğu için joy da 15" iconda 16" gtline da 17" jantlar tercih edilmiş.
benim aracım icon ama jantı 17" olarak değiştirdim. yanlız dikkat etmeniz gereken şunlar var. alıcağınız jant öncelikle 4x100 bijon aralıklarına sahip olmalı. sonrasında 16 yada 17 tercih ederseniz lastikleriniz 16" için 195-55-R16 17" için 205-45-R17 şeklinde lastik ölçüleri.
lastik genişliği ve jant büyüklüğü arttıkca buna oranla yakıtta %3-5 kadar artar. aynı şekilde konfor %20-30 düşer
açıklamanız için sağolun bayağı aydınladım :) peki mesela joy a 16'' takarsam çamurluğa sığmama vs gibi bir durum olurmu ? daha doğrusu şöyle sorayım. joy ile icon un çamurlukları milimi milimine aynımı ? eger öyleyse teknik açıdan sorun olmaz 17'' bile takarım belki :D