Megane Coupe Su Almış Yardım !

camanga

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sunroof yaza inşallah havalar düzelmeden yapamam dağıtmam lazım tavanı, elinden geliyorsa ki bilgisayar programcısı olduğunu okumuştum kesin yatkındır elin sende yapabilirsin sökmeye karar verirsen her türlü yardımcı olabilirim sorabilirsin bu arada bende tamirci değilim sınıf öğretmeniyim yani maddi bir beklettiden dolayı değil yanlış anlaşılmasın 10 yıldır coupe sahibiyim neredeyse elimin değmediği yeri kalmadı :)

zaferr_26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Estafurullah hocam babamin meslektasiymissiniz ilgi ve alakaniz için çok teşekkür ederim mesajinizi bu konudaki cevaptan daha önce gördüm mekanik bakim elimden gelir hertürlü tamir takimi neredeyse mevcut inşallah kendim tamir edebilirim sunroofcu arkadaşlar 400 liradan kapi açıyor şayet yapabilirsem fotograflayip malzemeleri nasil temin ettiğimi vs felan detayli bi şekilde anlatan konu açmayı düşünüyorum destegenizi esirgemezseniz memnun olurum 😊

Özgür Çetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Estafurullah hocam babamin meslektasiymissiniz ilgi ve alakaniz için çok teşekkür ederim mesajinizi bu konudaki cevaptan daha önce gördüm mekanik bakim elimden gelir hertürlü tamir takimi neredeyse mevcut inşallah kendim tamir edebilirim sunroofcu arkadaşlar 400 liradan kapi açıyor şayet yapabilirsem fotograflayip malzemeleri nasil temin ettiğimi vs felan detayli bi şekilde anlatan konu açmayı düşünüyorum destegenizi esirgemezseniz memnun olurum 😊
Ankarada Ankasanroof var motorun saglamsa herşey dahil 300 tl yapıyolar

zaferr_26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En son çare Ankaraya getiricem ama kendimiz halledebilirsek daha iyi olur motor sağlam hocam

camanga

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
denk gelemedik bir türlü ayaklar gittigidiyorda bile var önemli olan arka ayaklarıda değişecekseniz delikli olanlarından alın zaten söktüğünüzde deliğin nerede olduğunu anlarsınız zamanında ben aldım deliksiz çıktı onun için dedim. içinden çıkan iki tane kızak var oda megane coupe sunroof kızağı diye arattığınızda çıkıyor site adı verdim zaten devam edeyim oto erdemde var bu kızaklar dişli lazımsa oda orada var halatta sıkıntı olacağını sanmam ama velevki olursa kalınlık standart diye biliyorum önemli olan boyu onuda artık internetten temin edebilirsiniz yine.Dağıtırsan sunroofu adım bilgihan çamangaoğlu facebooktan aratırsan benden başkası yok zaten ulaşman daha hızlı olur:)

ozkanbalıkesir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadasında dediği gibi ön tekerlerin ordaki plastik aksamı sök söför kapısına doğru olan kısmı zaten ince bir hortum görecesin o tıkanmıstır camurla onu içine tel sokarak temizleyebilirsin bu kdr basit.hiç sunroofla ugrasma. ben senin yasadıgın seyi cok yasadım yagmur yagmasın die gökyüzüne bakardım aracın üstüne kalın naylon bile sermişliğim war yani :) bende 2001 model 2.0 ide coupemi cok sewiodum ama okdr cok sorun cıkarıyoduki usta olmustum yapa yapa ben yapıodum o baska yerden sorun cıkarıyodu en sonunda dayanamdım sattım suan kafam okdr rahatki anlatamam

zaferr_26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar,
Sunroof giderlerini sunroof camını söküp kılavuz yardımıyla açtım arkalar stoplarin üstünde tıkanması neredeyse imkansız ön ikisi tıkalıymis önemli olanda ön iki tahliye meyil gereği su en fazla önlere yöneliyor
Su alma problemi olan arkadaşların ilk bakmasi gereken yer coupelerde sunroof varsa 4 adet tahliye kanallari ön tahliye izgaralari akunun olduğu bölüm zamanla yaprak vs dolup giderleri tikayabiliyor tahliye edemediginden dolayı içeri kusuyor yada akünun olduğu kısım deformasyona uğrayıp içeri su alabiliyor
Tabanda bahaneyle koltuklar vs sökülüp çıkartıldı yıkanıp kurutulup geri yerine takıldı bahaneyle taban halimiz temizlendi

39CanF7R

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, akünün altındaki saç paslanmış olabilir (bir ihtimal). Megane1 1998 coupe’m sağ taraftan su aldı akünün altındaki saç çürümüş bakalit dökerek çözdük..