Talisman Icon Arka Hoparlörler

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault ses sistemi konusunda zaten oldukça başarısız. Bunu bilmeyen yoktur herhalde. Tıpkı trim sesleri gibi bir sıkıntı. Renault alan hemen herkesin en buyuk derdi 1 trim sesleri 2 ses sistemi. Yanı passat dengi olarak çıkan bir araç ve tasarım dışında paşaların yanından geçmiyor. Talisman da azımsanmayacak bir bedeli var. İnsan bu kadar para verince paşayım boşunu alırım daha iyi diyor istemeden. Yanı rakiplere baktığınız zaman hepsinin altında bu iki noktada. Tamam tasarım güzel, iç mekan güzel, genişlik masallah, devasa bagaj... ama bunlar yetmiyor. Her zaman şunu söylerim iki tip araba olacak; bir en boş paket 2 en dolu paket. Sen arabanı yap en dolusu bu kadar de milleti opsiyonlarla uğraştırma merak etme arabayı alacak 5.000 - 10.000 fazladan verip alır. Kafa rahat olur en azından. Bu tamamen cepten ne kadar parasını alırım ile alakalı. Vw neden bu kadar çok satıyor bir gidip bakın yetkili servislerine. Geri bildirim yok denecek kadar az. Zamanında isim gereği İstanbul'daki bütün yetkili servislere girip çıktım. Fiat, Volvo, Renault, Subaru, Opel, Ford, Dogus grubu hemen hepsini tanırım. Yanı konu nerelerden nerelere geldi ama ne kadar ekmek o kadar köfte olayı. Renault'un en kızdığım yanı ve allah düşürmesin değil ailemi tanıdıklarımı dahi bindirmeyeceğim bir modeli varsa o da symbol dur. Hayatımda bu kadar kötü, bu kadar kalitesiz bir araba daha görmedim. Kusura bakmayın uzun oldu ama epey birikim var.

Bu arada ben de 2014 fluence kullanıyorum. İmkanım olsa 5.000 daha fazla verip corolla almak istedim ama bütçe işte.

Fikirler tamamen kişiseldir. Kimseyi, hiç bir markayı hedef almak gibi bir niyetim yoktur.
Saygılar herkese.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

vedatu2000

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ses sistemini arkaya kurmak için yetkili servis mi önerirsiniz yoksa herhangi bir müzik sistemi takan yer olur mu? bağlanıtları hazır mıdır? yoksa döşeme altı işlemleri yapılması gerekir mi? emin olamadım.

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Er.tansel birçok konuda sana katılmakla birlikte bir konuya değinmek istiyorum;
2010 yılında aldığım Audi nin (orta dolu paket) ses sistemi ile 2016 da aldığım Audi nin (en dolu paket) ses sistemleri arasında belirgin fark var (kötüye gidiş olarak). Yani her yeni modelde artık firmalar müzik sistemini eskisine göre nedense daha basit olarak kullanıcıya sunmakta. Vw grubunda (Audi buna dahil değil) Highline donanım seviyesine çıkmadıkça araçta donanım çok vasat sunuluyor. 2017 md Comfortline araç alıyorsun ne xenon var (pure Led i geçtim), ne gündüz ledi var, ne yarı deri koltuk var, vs... Yani açıkçası o kadar para vermene rağmen bir nevi boş araç alıyorsun...Aksesuar ve donanım konusunda Renault kesinlikle vw den birkaç tık önde, ki şahsi fikrimdir, tabiki kişiye göre değişir...

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
ses sistemini arkaya kurmak için yetkili servis mi önerirsiniz yoksa herhangi bir müzik sistemi takan yer olur mu? bağlanıtları hazır mıdır? yoksa döşeme altı işlemleri yapılması gerekir mi? emin olamadım.

Ben bagaj bölmesini araştırdım.Remini paylaştığım BOSE ses sistemi olanların soket ve kabloları sağ taraftan bagaja giriyor.Benim araçta, sonra da satılan diğer iconları yetkili satıcıda inceleddim ve ne soket ne de kablo var.Eğer arka koltuklar civarında bir yerde yarım bırakmadılarsa altyapı hazır değil.Serviste bu işi yaptırabilir misiniz bilmiyorum.Ama ben çok ümitli değilim.Ayrıca birkaç yabancı sitede araştırma yaptım; BOSE ses sisteminde ekstra bir amplifayer var gibi gördüm.Şayet biz de yoksa bu iş sükutu hayal olur ya da ekstra sistem kurmak gerekebilir.

NSLocked

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada bose ses sistemi haritasını buldum ekleyelim, burada bulunsun.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Biz de amplifayer var mı ona bir bakmak lazım.Varsa diğer hoparlörler takılabilir belki.

NSLocked

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla vaktim olsa söküp inceleyicem ama vaktim yok havada soğuk 😂 Ama ses sistemi çok yetersiz geliyor bana. Az önceki konuda arkadaş megane da hızlanınca ses yükselmiyor demiş bende ayar 5 te ama bende de yükselmiyor bir ara daha dikkatli inceliyeceğim.

emrahuner16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fransızlar çok çalıyor.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Valla vaktim olsa söküp inceleyicem ama vaktim yok havada soğuk 😂 Ama ses sistemi çok yetersiz geliyor bana. Az önceki konuda arkadaş megane da hızlanınca ses yükselmiyor demiş bende ayar 5 te ama bende de yükselmiyor bir ara daha dikkatli inceliyeceğim.

Ben dün denedim.Hızlanınca seste yükseldi.

ohayyam

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biz de amplifayer var mı ona bir bakmak lazım.Varsa diğer hoparlörler takılabilir belki.
Amplifier olsa ne olur ki kesin yoktur. koltuk basligini, hoparloru soken adam anfi mi birakir aracta... Hem Anfi onemli degil onemli olan Engine harmony cancelation ki patenti BOSE e ait.

Sent from my SM-N9100 using Tapatalk