1000-1100 rpm arası motor bölümünden gelen HIRILTI sesi

Promethe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Koskoca forumda hiç mi kimsenin bilgisi yok arkadaşlar. İçimizde yok mu motor ustası falan..

doktoritsa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de 1.2 var 2100 rpm de bi uğultu geliyo ama arka taraftan geliyo ses sanki bi telefon titresimi gibi biyerde bi skıntı var ama birtürlü çözemedim bende geneldede kışın oluyo

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tals

Mustafa SEVER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba benim eski aracım 2010 model symboldu tam 1900 devirde buna benzer ses geliyordu bir kaç defa servise götürdüm karter korumasının civalarını falan sıktılar eksoz sistemini kontrol ettiler gönderdiler fakat ses yine kesilmemişti ertesi gün tekrar götürdüm motor ustasını araca bindirdim sesi duymasını sağladım arabayı lifte koyup kaldırdılar katalizörün ayakları çatlamamış dediler ve garantiden değiştirmişlerdi sizin sorunda bu olabilir mi? kontrol edilmesinde fayda var.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın

Promethe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yalnız araç soğukken yok bu durum Motor ısındıktan 10 dakika sonra başlıyor. Servise götürdüğümde zaten motor ustası binmeyecek mi aracıma sürmek için ?

Promethe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese tekrardan merhabalar sorun çözülmüştür. Bu devirlerde sorunu olup ses boğuk geliyor ise kesinlikle hava filtresini taktığımız kutunun yanından çıkıp motorunun önüne doğru gelen o kalın boruyu kontrol ettirin. Benim ki yerinden çıkmış azıcık. Sağlamlaştırıp klipslediler ve şimdi sallasam bile kımıldamıyor ses ortadan kalktı.

Burak23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 4

Herkese tekrardan merhabalar sorun çözülmüştür. Bu devirlerde sorunu olup ses boğuk geliyor ise kesinlikle hava filtresini taktığımız kutunun yanından çıkıp motorunun önüne doğru gelen o kalın boruyu kontrol ettirin. Benim ki yerinden çıkmış azıcık. Sağlamlaştırıp klipslediler ve şimdi sallasam bile kımıldamıyor ses ortadan kalktı.

selamla 2015 model 40 bin km de 75 bg dci clio kullanıcısıyım 1000 rpm devirde fokurdama sesi var,alt ve üst devirde bu ses yok.servıse goturdum usta bındı baktı dediki bu normal .2016 bir arac vardı ona bindik onda ses yok dedim ,e bu modelı yuksek dediqw.gülermisin aglarmısın .Usta aracı bırak bi detaylı bakalım dedi ama bence çok çözecek gibi durmuyor, ne yapabilirim önerisi olan varmı arkadaslar

Burak23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamla 2015 model 40 bin km de 75 bg dci clio kullanıcısıyım 1000 rpm devirde fokurdama sesi var,alt ve üst devirde bu ses yok.servıse goturdum usta bındı baktı dediki bu normal .2016 bir arac vardı ona bindik onda ses yok dedim ,e bu modelı yuksek dediqw.gülermisin aglarmısın .Usta aracı bırak bi detaylı bakalım dedi ama bence çok çözecek gibi durmuyor, ne yapabilirim önerisi olan varmı arkadaslar

izmir35.5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Son durum nedir?

Çağlar K.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Hocam bende de megan 3 var 1100 1200 devirlerde hirilti sesi geliyor sen bu konuyu cozmussun herhalde ama ben cozemedim nasil oldugu konusunda yardimci olurmusunuz kalin boru derken turbo hortumundan mi bahsediyorsunuz.