Clio4 1.2 75bg hakkında düşünceleriniz

uuraygs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun süredir clio 4ü yakından tanımak için forumunuzu takip ediyorum.

Oyak kampanyasından Clio 4 1.2 75Bg joy paket almayı düşünüyorum.
kampanya fiyatı 46.850 TL. Sis farı+stepne+metalik boya ile 47.500 TL oluyor.

Araçla ilgili kullananların tecrübelerine ihtiyacım olan bir kaç husus var.

1. Lpg taktırmayı düşünüyorum. 1.2 de olsa fabrika verisi 7.1 Litre.
İstanbulda kullanacağımı da düşünürsek 8 litre gibi bi tüketim ortaya çıkacaktır.
Bu da ortalama 40 kuruş gibi bi rakam yapar.
Marka olarak Lovato Obd tavsiyesi aldım.Performans farkı olmaz, sıkıntı yaşamazsın dediler.
Lpg taktıranların tecrübelerini, tavsiyelerini bekliyorum.

2. 1.2 motor şehir içinde gayet yeterli diye bahsediliyor. Uzun yol deneyimleriniz nedir?
Motor küçük olduğundan yüksek hızlarda yakıt tüketiminin fazla oluyor.
Araç sollayamazsın tarzı cümleler duyuyorum. Bu konudaki tecrübeleriniz nelerdir?

3. Şuan liste fiyatı 55.250 TL. yakın zamanda bu araçtan alan var mı, varsa ne kadara aldı?
Malum, bayiler liste fiyatı üzerinden indirim yapıyorlar.
(Liste fiyatıyla kampanya fiyatı arasında yaklaşık 8.000 Tl var.)

4. Clio 4 1.2 75 bg aracın ikinci el piyasası nasıldır?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

irfan baba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam merhaba bende 1.2 symbol joy sedan var. Bazen araç kendini kaybedip sollamalarda falan sıkıntı yaşıyorum. Ama senin araban hatchbak olduğu için daha seri ve atak olacaktır. Benim arabam 970. kg. Ayrıca lpg konusunda bende taktırmayı düşünüyorum bakalım yorumları göreceğiz.

myaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İkinci el Clio 4 1.5 Dizel motor almanızı öneririm. 1.2 olan motor zaten gitmiyorken bir de lpg takıp motoru öldürmenin anlamı yok. Sıfır araç her zaman risklidir ikinci el satışı düşünüldüğünde. Şu an sizin aracın muadilleri 40-43 bin arasında görünüyor internette. Kafadan kaybınız 4-5 bin TL olacaktır.

uuraygs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@irfan baba clio4 1.2 1055 kg. symbolden ağırmış.

myaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bahsi geçen aracın net ağırlığı özellikler kısmında 980 kg olarak belirtilmiş. Yani sizin araçtan farkı yok ağırlık olarak. Serilikten bahsediliyorsa motor gücü 1.2 olunca isteseniz de olmuyor maalesef. Üstelik lpg takınca güç iyice düşecektir. 75 bg araçlar ama torku yüksek. 200 tork üretiyor. Lpg ile bu da düşünce araçla ilgili çekişte sorun yaşanacaktır. Ben 1.6 motor aracımla yaşıyordum bu tür sorunları 1.2'leri düşünemiyorum bile.

Hocam merhaba bende 1.2 symbol joy sedan var. Bazen araç kendini kaybedip sollamalarda falan sıkıntı yaşıyorum. Ama senin araban hatchbak olduğu için daha seri ve atak olacaktır. Benim arabam 970. kg. Ayrıca lpg konusunda bende taktırmayı düşünüyorum bakalım yorumları göreceğiz.

irfan baba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bahsi geçen aracın net ağırlığı özellikler kısmında 980 kg olarak belirtilmiş. Yani sizin araçtan farkı yok ağırlık olarak. Serilikten bahsediliyorsa motor gücü 1.2 olunca isteseniz de olmuyor maalesef. Üstelik lpg takınca güç iyice düşecektir. 75 bg araçlar ama torku yüksek. 200 tork üretiyor. Lpg ile bu da düşünce araçla ilgili çekişte sorun yaşanacaktır. Ben 1.6 motor aracımla yaşıyordum bu tür sorunları 1.2'leri düşünemiyorum bile.

Hocam benim sedan 107 tork üretiyormuş benim araba zaten gitmiyor. En azından lpg ile az yakıt parası öderim. Ama 200 tork üreten bir araba daha seri olur. Ama lpg de ne yapar o soru işareti.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abiler imkan varsa kesinlikle 1.5 90 lık. bende 1.5 var ve aracı eco ya alınca inanın gitmiyor çok fark var. tekrar söylüyorum imkan varsa kesinlikle 1.5 90 lık. lpg. takınca performans kaybı soruyorsunuz ya benzinde bi performans yok ki kaybı olsun o kadar yani.. sakın 1.2 75 lik sahipleri beni yanlış anlamasın. herkesin aracı kendine göre kıymetli ve onların ihtiyacını karşılıyor olabilir. biz yeni alacak arkadaşa aldığı araç beklentisini karşılasın diye rehberlik etmeye çalışıyoruz. sonuçta aracın iyiliği veya kötülüğü kişinin beklentisini karşılama oranına göre değişir.

irfan baba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abiler imkan varsa kesinlikle 1.5 90 lık. bende 1.5 var ve aracı eco ya alınca inanın gitmiyor çok fark var. tekrar söylüyorum imkan varsa kesinlikle 1.5 90 lık. lpg. takınca performans kaybı soruyorsunuz ya benzinde bi performans yok ki kaybı olsun o kadar yani.. sakın 1.2 75 lik sahipleri beni yanlış anlamasın. herkesin aracı kendine göre kıymetli ve onların ihtiyacını karşılıyor olabilir. biz yeni alacak arkadaşa aldığı araç beklentisini karşılasın diye rehberlik etmeye çalışıyoruz. sonuçta aracın iyiliği veya kötülüğü kişinin beklentisini karşılama oranına göre değişir.

Aynen kardeşime katılıyorum benim araba ihtiyar moruk gibi :) sedan 1,2 75 lik gitmiyor. Ama bana yetiyor. İSMAİL 54 kardeşimizin dediği gibi imkan varsa dizel almak daha mantıklıdır. En azından performans bekleyenler dizel -turboluyu tercih etmeliler.

Y_nokta_T

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hahah hiç gülceğğim yoktu ya valla dediğin gibi performans yokki kaybı olsun :D :D

şaka bir yana lpg olayları falan hikaye. alırsın nasıl satarım diye düşünürsün sonrasında. bende 1,2 kullanıyorum sıfır aldım. yakıt ortalamam 11den aşağı çok nadir düştü. bana kalırsa ya dizel al yada hiç alma. ha iilada alıcam az yakmam lazım diyorsan trafikte boşa bırak arabayı iteleye iteleye götür :D