Talisman Garantiden Yapılan İşlemler/Değiştirilen Parçalar

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Sanırım sorunları düzeltmişler Nisan 2017 de aldım. 2gün kullanabildim. istanbula gidip geldim okadar... Aracım en full ü ve vision pakette var ama tabela okumadan emin degilim heads up yada ekranda trafik işareti varmıydı hatırlamıyorum:) Sanki USB ile Rlink storedan güncelleme yaparken sadece haritam guncellemedi sistemde güncellendi sanırım. çünkü güncelleme sonrası bir suru yeni uygulamalar cıktı.. Rlink2 güncelleme işinin sadece serviste ODB den yapıldığına eminmisiniz ?

Evet.Eminim.Ben Rlink uygulama güncellemesinden bahsetmiyorum.O güncellemelerin tamamını ben de ekledim.Hatta rlink store üzerinden yine usb kullanarak istemediğim uygulamaları kaldırdımda.Sonra tekrar yüklediklerim de oldu.Bu başka bir şey.Rlink versiyonu obd+usb kullanılarak yüklenebiliyor.Konuda bahsettim; telefonum bluetooth a bağlanmıyordu.Versiyonu ....703 iken .....803 oldu.
R link 2 kullanan megane4 , kadjar vb modelleri kullananlarda sürümü aynı şekilde güncellettiler.Model kulüplerinde hepsinin paylaşımı var.

Tabela okumaya gelince; visio sistemi benim aracımda da var.Head up display de ben de tabela okuma işaret/ikazı yok.Sizinkinde varsa resim paylaşırsanız seviniriz.
Ancak 2 hafta önce ben showroom da yeni gelmiş Şubat 2017 üretimi Talisman icon da da tabela okuma yoktu.

Son düzenleme:

ohayyam

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Size linkteki okudugum sorunlarınızın benzeri ile ilgili eski aracım Laguna 3 üm ile başımdan geçenlerden basit bir örnek vereyim. Lastik basınç göstergesi. Tüm laguna 3 lerde mevcut. Yani ECUler aynı. Sadece vericili subapları alıp takmanız ve Clip ile sistemi ECU dan aktif etmeniz gerekiyor ama gelelim işin amasına... Serviste uğraşmamıza rağmen aktif olmadı sanırım yama dosyası vs gerekli... Renault tabiki her özellik için ayrı ECU vs yani farklı hardware kullanmıyor ama özelliklerin cogunuda software den kilitliyor ki kendi bilgisi dışında açan değiştiren olmasın. Olay tamamen ticari.

ÖRNEK: Yani şimdi ben vision paket için bilmem ne kadar fazladan para ödeyeceğim tabela gösterenini alacağım sen ilk çıkandan ucuza aldığın ile aynı işleri yapmasını umacaksın yada uğraşacaksın. Kusura bakma yok öyle 3 kuruşa 5 köfte.

Yada son projemden bahsedeyim eğer Laguna 3 üme 4control taktırabilseydim ( ARKA DİNGİL KOMPLE DEĞİŞİYOR 8000 TL civarı fiyatı) kesinlikle Talisman almazdım !!! Tek uyanık bizler değiliz yani :)) Tabiki Renault merkez, TR de 4controllu Laguna satılmadığını biliyor. Yedek parça olarak sipariş bile edemezsiniz. Göndermezler. Ee Lagunaya 4 Control takılabilse kim ne yapsın tableti, sürüş modlarını vs vs :)) Talismanı kim alacak yani...

Aptal örneklerim ukela uslubum ile düşüncelerimi anlatabildim umarım. Heveslerinizi kırmak istemem ama aynı şey şimdi benim BOSE Surround ses sistemi içinde geçerli. Bakın görün 2017 modellerde ya opsiyon yada aksesuar olarak piyasaya sunacaklar. Yada Talisman Phase 2 de :) Bu işleri yapmanın tek yolu ya ebay gibi yerlerden çıkma bulup değiştirmek ki eminim BOSE sistemini bile Talismana tanıtamayız yada ECU yu filan değiştirmek gerekir. Sonuç seve seve birgün aman tabelalarıda okumayıversin, BOSE HARMONY CANCELATION da olmayı versin ( ohh miss gibi dizel motor sesi ) diyeceksiniz/ diyeceğim :))

ohayyam

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Size linkteki okudugum sorunlarınızın benzeri ile ilgili eski aracım Laguna 3 üm ile başımdan geçenlerden basit bir örnek vereyim. Lastik basınç göstergesi. Tüm laguna 3 lerde mevcut. Yani ECUler aynı. Sadece vericili subapları alıp takmanız ve Clip ile sistemi ECU dan aktif etmeniz gerekiyor ama gelelim işin amasına... Serviste uğraşmamıza rağmen aktif olmadı sanırım yama dosyası vs gerekli... Renault tabiki her özellik için ayrı ECU vs yani farklı hardware kullanmıyor ama özelliklerin cogunuda software den kilitliyor ki kendi bilgisi dışında açan değiştiren olmasın. Olay tamamen ticari.

ÖRNEK: Yani şimdi ben vision paket için bilmem ne kadar fazladan para ödeyeceğim tabela gösterenini alacağım sen ilk çıkandan ucuza aldığın ile aynı işleri yapmasını umacaksın yada uğraşacaksın. Kusura bakma yok öyle 3 kuruşa 5 köfte.

Yada son projemden bahsedeyim eğer Laguna 3 üme 4control taktırabilseydim ( ARKA DİNGİL KOMPLE DEĞİŞİYOR 8000 TL civarı fiyatı) kesinlikle Talisman almazdım !!! Tek uyanık bizler değiliz yani :)) Tabiki Renault merkez, TR de 4controllu Laguna satılmadığını biliyor. Yedek parça olarak sipariş bile edemezsiniz. Göndermezler. Ee Lagunaya 4 Control takılabilse kim ne yapsın tableti, sürüş modlarını vs vs :)) Talismanı kim alacak yani...

Aptal örneklerim ukela uslubum ile düşüncelerimi anlatabildim umarım. Heveslerinizi kırmak istemem ama aynı şey şimdi benim BOSE Surround ses sistemi içinde geçerli. Bakın görün 2017 modellerde ya opsiyon yada aksesuar olarak piyasaya sunacaklar. Yada Talisman Phase 2 de :) Bu işleri yapmanın tek yolu ya ebay gibi yerlerden çıkma bulup değiştirmek ki eminim BOSE sistemini bile Talismana tanıtamayız yada ECU yu filan değiştirmek gerekir. Sonuç seve seve birgün aman tabelalarıda okumayıversin, BOSE HARMONY CANCELATION da olmayı versin ( ohh miss gibi dizel motor sesi ) diyeceksiniz/ diyeceğim :))

O yüzden yazıyorum herşeyleri bizlere şemsiye girdi, bari bizden sonrakilere faydamız olsun. Satın almadan önce iyi araştırmak gerek. Parayı ödedikten sonra geçmiş olsun:)))

canveysi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benım araçta öyle olmuştu yaptılar
Merhaba.Garantiden orta kol dayamayı değiştirttim.Aracı aldığımdan beri orta kol dayama kapağı açtıktan sonra açık ve dik pozisyonda kalmıyordu.Kapağı açıp içerinden birşeyler almak için kapağı çift elle tutmak ya da dirsekten destek almak gerekiyordu.
Servise başvurdum ve garantiden parçayı yenisi ile değiştirdiler.Parça değişimi öncesi ve sonrasının daha iyi anlaşılabilmesi için konu ile alakalı video çektim;

ohayyam

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
benım araçta öyle olmuştu yaptılar
kolcagin degistigine eminmisiniz ? cikan arizaliyi gordunuzmu degisom sonrasi? yada hepsi mi oyle acaba . hala yay tam acmiyor gibi zorla dik duruyor sanki...

Sent from my SM-N9100 using Tapatalk

vedatu2000

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
talisman arka bagaj kapağı eller serbest şekilde sizlerin de çok mu zor açılıyor merak ettim. ayağımla uzun süre denemek zorunda kalıyorum ve coğunlukla da uğraşmak yerine elle açmayı tercih ediyorum. sanırım benim bagaj kapağımda bir sorun var.

ohayyam

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
talisman arka bagaj kapağı eller serbest şekilde sizlerin de çok mu zor açılıyor merak ettim. ayağımla uzun süre denemek zorunda kalıyorum ve coğunlukla da uğraşmak yerine elle açmayı tercih ediyorum. sanırım benim bagaj kapağımda bir sorun var.
videolarda ayagini plaka ortasi hizasindan ileri geri dogru hareket ettirince aciliyor. sanirim hepimizinki ayni yani zorla aciliyor. Videolarda gordugumuz Talismanlardan degil bizimkiler [emoji35] [emoji12] Bizimkiler cakma Talisman daha neler cikacak neler. o hareketi algilayan sensorler bile farkliysa hic sasirmam...Bekleyelim gorelim bakalim...

Sent from my SM-N9100 using Tapatalk

canveysi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reno talisman aracımda değişen parçalar
Direksiyon kutusu
arka dingil
klima havalandırmaları
orta konsol
yan yolcu koltuk iskelesi
Vides Topuz'u
Orta konsol çakmaklılar

vedatu2000

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reno talisman aracımda değişen parçalar
Direksiyon kutusu
arka dingil
klima havalandırmaları
orta konsol
yan yolcu koltuk iskelesi
Vides Topuz'u
Orta konsol çakmaklılar
merbaha klima havalandırması değişim sebebiniz neydi acaba? soğuk denemedim ama sıcak da havalandırma 25.5 dereceye kadar ısıtmasından memnun değilim Hi moduna yani 26 dereceye aldığımda iyi ısıtıyor ama bu seferde çok sıcak olduğunu düşünüyorum.

ohayyam

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

Aracına yakın olanlar deneyebilirmi? servisten aradılar ve Bagajın açılabilmesi için önce diz plakaya dogru yaklaştırılıp arka kamera dizi algılayacak daha sonra ayak tampon altına ileri geri dogru hareket ettirilince bagaj kapağı açılır dediler.