Kadjar'da tespit edilen arizlari burada toplayalim

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Havalandirmanin saginda solunda yuvarlak acma kapama var. Muhtemelen sizinkiler kapali, acik konuma getirin. Geriye firlama konusunu anlayamadim. Sizin gaz vermenizle alakali bi durumdur. 1,5 senedir kadjar kullaniyorum hic dikkatimi cekmedi, eski aractan yeni araca gecince alisma süreci oluyor. Android icinde servise giderseniz guncelliyorlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

gry

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuları takip edemedim daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum ama Ankara Mais Kadjarımın katalitik konvektörünü değiştirdi. Önemli bir değişimmiş. Haberiniz olsun.

Hadi Cengiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
EDC, DSG Triptonik gibi vitesli araçların hepsinde yokuş dik ve hızınız az ise bu oluyor. Yokuş çıkarken 1-2 , 2-1, 1-2 olduğunda yokuşun başında manuel kullanırsanız bu sorun ortaya çıkmıyor ve güvenle yokuş bitiyor, sonra tekrar otomatik konumuna almanız gerekir.

AxaTurk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuları takip edemedim daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum ama Ankara Mais Kadjarımın katalitik konvektörünü değiştirdi. Önemli bir değişimmiş. Haberiniz olsun.
Bir arıza mı oldu da değiştirdiniz. Yoksa standart değişmesi mi gerekiyormuş

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir arıza mı oldu da değiştirdiniz. Yoksa standart değişmesi mi gerekiyormuş

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bazi ilk uretim serilerde sikinti varmis o yuzden degistiriyorlarmis.

ahmet hilmi 5480

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
78 sayfayıda üşenmeden okudum. Yazılanları almadan önce okusaydım belki vazgeçerdim. 2015 1.5 dci edc icon full opsiyonlarıyla 19" aldım. Klima yazın soğutmuyirdu servise götürdük hallettiler. Sonra sürücü koltuğunun altına su birikmeye başladı. Tekrar gittik servise buda çözüldü. 2 kez sensörlerden ses geldi. Servisi arayıp telefonda yönkendirmeyle hallettik. Bakımda yazılımda güncellenince bir daha olmadı. Diğer okuduğum arızalar ve sesler henüz yok. Araç 20000 km de. Şimdilik çok memnunum. Bence 3 eksiği daha var keşke opsiyonlarda onlarda olsaydı. Adaptif hız sabitleyici, bagaj sensörü ve camlarla aynaların otomatik kapanmaması eksikleri bana göre. Lakin bunlara rağmen performans- donanım-fiyat olarak sınıfının bence en makulü. Herkeze kazasız belasız sürüşler.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kutluay345

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım edc vites olup,araç durmaya yakın 8 km/h altına düşünce arkadan biri vururmuş gibi vurma yapıyor,ayrıca 2. Vites düşük hızda giderken titreme yapıyor.salı günü için servisten randevu aldım.
Aracın garantisi devam ediyor diye bu aracı aldım,yoksa 2. El otomatik araç alınmaz,DSG den çekmiş biri olarak inşallah bu da çok üzmez.
Aynı sıkıntılar başına gelmiş bir arkadaşımız varmı?

umitozcomert

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım edc vites olup,araç durmaya yakın 8 km/h altına düşünce arkadan biri vururmuş gibi vurma yapıyor,ayrıca 2. Vites düşük hızda giderken titreme yapıyor.salı günü için servisten randevu aldım.
Aracın garantisi devam ediyor diye bu aracı aldım,yoksa 2. El otomatik araç alınmaz,DSG den çekmiş biri olarak inşallah bu da çok üzmez.
Aynı sıkıntılar başına gelmiş bir arkadaşımız varmı?

Aynı sıkıntı benim aracımda da var. Araç son durmaya yakın kendini 1. Vitese atarken vuruyor ve ses geliyor alt taraftan. Diğeride tam kırmızı ışık gibi biryere geldiğinde durmaya yakın tekrar hareketlenmem gerekirse vites 2 deyken düz vites araç devirsiz kalırmış gibi titreme yapıyor. Siz servisten herhangi bir bilgi alabildiniz mi?

umitozcomert

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yukarıdaki saygı değer forum üyesinin sorununun aynısı bende var diye yazdım şimdi ise diğer sorunlarımı dile getireyim. Ben çok sıkıntılıyım aracım hakkında. Heleki haftada en az 2000 km yaptığım için şehirler arası araç resmen dökülmeye başladı mı desem ne desem bilemedim.
1-arka kamera
2-sürücü camı
3-cam tavan perdesi
4-vites sorunu
5-r link
6-trim sesleri.
Hemen kısaca açıklama yapayım. Arka kamera karıncalanma yapıyor diye gittim sipariş verildi 15 gün sonra değişti. Şuan harika oldu düz giderken bile takılı kalıyor arkamı görüyorum.
2 sürücü camı aşağı inerken durdurmak istediğimde yerinden çıkıyor kamera içşn servise gittiğimde söyledim yapmamışlar
3 cam taban perdesi otomatik açılıp kapanmıyor sonuna kadar elim üstünde kalması gerekiyor
4 yukarıda belirttiğim 1. Vitese atarken birşeyin vurması ve 2.viteste titreme yapması
5 r link kafasına göre çalışıyor bazen otomatik parkı devreye sokmuyor bazen ses açmıyor kapanmıyor bazen hiç açılmıyor
6 zaten yeni bir renault kullanıcısı değilim eskiden beri bitmeyen trim sesleri kadjarda azalacağına artmış sanki.

Sizin görüşleriniz nelerdir. 8 ay içinde resmen 125.000.00 verdiğim araçtan soğuttular beni.

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yukarıdaki saygı değer forum üyesinin sorununun aynısı bende var diye yazdım şimdi ise diğer sorunlarımı dile getireyim. Ben çok sıkıntılıyım aracım hakkında. Heleki haftada en az 2000 km yaptığım için şehirler arası araç resmen dökülmeye başladı mı desem ne desem bilemedim.
1-arka kamera
2-sürücü camı
3-cam tavan perdesi
4-vites sorunu
5-r link
6-trim sesleri.
Hemen kısaca açıklama yapayım. Arka kamera karıncalanma yapıyor diye gittim sipariş verildi 15 gün sonra değişti. Şuan harika oldu düz giderken bile takılı kalıyor arkamı görüyorum.
2 sürücü camı aşağı inerken durdurmak istediğimde yerinden çıkıyor kamera içşn servise gittiğimde söyledim yapmamışlar
3 cam taban perdesi otomatik açılıp kapanmıyor sonuna kadar elim üstünde kalması gerekiyor
4 yukarıda belirttiğim 1. Vitese atarken birşeyin vurması ve 2.viteste titreme yapması
5 r link kafasına göre çalışıyor bazen otomatik parkı devreye sokmuyor bazen ses açmıyor kapanmıyor bazen hiç açılmıyor
6 zaten yeni bir renault kullanıcısı değilim eskiden beri bitmeyen trim sesleri kadjarda azalacağına artmış sanki.

Sizin görüşleriniz nelerdir. 8 ay içinde resmen 125.000.00 verdiğim araçtan soğuttular beni.

sizin adam akıllı bir servise gıtmenız lazım... trim sesler genellikle videoda gozuken yerden geliyor,

servise halleder
servise halleder
servise halleder
servis..
guncelleme atılması lazım
video izleyin...