Şimdilik Aranızdan Ayrılıyorum Arkadaşlar

Sizce Hangisini Alayım?

• Renault Megane 4 1.6 JOY SEDAN 68.450₺

Oy: 21 67.7%
  • Hyundai Elantra 1.6 D-CVVT STYLE 69.900₺

Oy: 3 9.7%
  • Toyota Corolla 1.33 life 62.950₺

Oy: 2 6.5%
  • Opel Astra 1.6 Edition Plus 64.550₺

Oy: 2 6.5%
  • Ford Focus 1.6L Tİ-VCT Trend x 68.705₺

Oy: 3 9.7%

• Kullanılan toplam oy
    31

Kill_them_all

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2 senedir severek kullandığım Fluence edc bussines aracımı dün sattım. 2 sene içinde en ufak bir sorun sıkıntı yaşatmadı çok şükür.
Sıfır araç almak istiyorum ama bu konuda sizinde tavsiyeleriniz istiyorum.
Benzinli ile dizel arasındaki uçurum fiyat farkından ötürü alacağım araç benzinli olacak sanırım.
Şimdilik 2. almayı düşünmüyorum ama kısmet ne olur bilinmez. Belki tavsiyelere göre 2. el icon donanım Fluence de alabilirim ama öncelik sıfır araç almakta.

Max 70 civarı bütçe ile aşağıdaki araçlardan hangisini tavsiye edersiniz. Fiyatlar baz İnternet sitesindeki baz fiyatlardır ve Sedan araçlardır.

Renault Megane 4 1.6 JOY SEDAN 68.450₺
Hyundai Elantra 1.6 D-CVVT STYLE 69.900₺
Toyota Corolla 1.33 life 62.950₺
Opel Astra 1.6 Edition Plus 64.550₺
Ford Focus 1.6L Tİ-VCT Trend x 68.705₺

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlısı olsun hakkınızda. Burası biliyorsunuz ki renault forumu. Herkesin ortak görüşü %90 megane 4 olacaktır. Kolay görmeniz için anket ekliyorum konuya.:eyv

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Megane 4 diyorum...

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2 senedir severek kullandığım Fluence edc bussines aracımı dün sattım. 2 sene içinde en ufak bir sorun sıkıntı yaşatmadı çok şükür.
Sıfır araç almak istiyorum ama bu konuda sizinde tavsiyeleriniz istiyorum.
Benzinli ile dizel arasındaki uçurum fiyat farkından ötürü alacağım araç benzinli olacak sanırım.
Şimdilik 2. almayı düşünmüyorum ama kısmet ne olur bilinmez. Belki tavsiyelere göre 2. el icon donanım Fluence de alabilirim ama öncelik sıfır araç almakta.

Max 70 civarı bütçe ile aşağıdaki araçlardan hangisini tavsiye edersiniz. Fiyatlar baz İnternet sitesindeki baz fiyatlardır ve Sedan araçlardır.

Renault Megane 4 1.6 JOY SEDAN 68.450₺
Hyundai Elantra 1.6 D-CVVT STYLE 69.900₺
Toyota Corolla 1.33 life 62.950₺
Opel Astra 1.6 Edition Plus 64.550₺
Ford Focus 1.6L Tİ-VCT Trend x 68.705₺
Opel ve ford ben buradayım diyor tabiki ama donanım doluluguna baktiginizda renault kesinlikle. Megane kesinlikle yabana atılacak bir araç değil son makyajlı hali esiyor zaten.

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kill_them_all

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi internetten arabaların özelliklerini falan inceledim, içlerinden en dolusu megane duruyor. Açıkcası gönlüm megane dan yana,
Tüm bu araçlar için tek korkum yakıtta üzerler mi? ortalama 8 lt civarı benzine razıyım :) alır almaz tüp taktırmak istemiyorum?

İnşallah cumartesi megane ve elantaraya canlı canlı bakmaya gideceğim ona göre net bir karar vereceğim .

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi internetten arabaların özelliklerini falan inceledim, içlerinden en dolusu megane duruyor. Açıkcası gönlüm megane dan yana,
Tüm bu araçlar için tek korkum yakıtta üzerler mi? ortalama 8 lt civarı benzine razıyım :) alır almaz tüp taktırmak istemiyorum?

İnşallah cumartesi megane ve elantaraya canlı canlı bakmaya gideceğim ona göre net bir karar vereceğim .
Yeni nesil araçların neredeyse tamamı dizeler yakın ortalamalarda. Saymis oldugunuz araclarda 8-9 litre ortalama da

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kill_them_all

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Atmosferik motorlu bu araçlar için yakıt konusunda tereddütlerim var, sağdan soldan da duyduklarım iyice aklımı bulandırdı. Aracı alır almaz tüp de taktırmak istemediğim için, 2. el dizel fluence ye yöneldim şuan.

2014 yada 2015 model az km (max 45 50 bin) manuel vites icon donanım boya değişen olmayan fluenceler temizliğine göre malum sitede 60 bin civarında bulunabiliyor. Fiyat olarak bu seviye normal midir? 60 bin civarında temiz bir araç alırsam çok vermiş sayılır mıyım? yada bu araca max ne kadar vermek gerekir?

nigne

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım aldi megan4 joy benzinli kullandim aracı 5 vites oldugu için cok bağırıyor araç ve pişman kendisi bence satttiginiz fluence dizelse benzinliye gecersenis ve lpg takilirsa hayal kirikligi yasarsiniz.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tozer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben konuya konfor/ergonomiden bakiyorum. Boyum 1,97 civari. Yeni megane ciktiginda gittim baktim ve icon donanim 1,6 dci 130'luk almayi dusunuyordum. Aracta ilk baktigim sey benim surus pozisyonumda arkama biri oturabilir miydi... fluence'te cok rahat olmasa da oturulabiliyor. Araci daraltmislar. Malzeme kalitesi, tasarim ve bazi detaylar oldukca iyi ancak icon icin 120 bin kusur tl kotu bir fiyat politikasi. Yine de bahsi gecen araclarla karsilastirdiginda megane 4 alinir diye dusunuyorum.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben konuya konfor/ergonomiden bakiyorum. Boyum 1,97 civari. Yeni megane ciktiginda gittim baktim ve icon donanim 1,6 dci 130'luk almayi dusunuyordum. Aracta ilk baktigim sey benim surus pozisyonumda arkama biri oturabilir miydi... fluence'te cok rahat olmasa da oturulabiliyor. Araci daraltmislar. Malzeme kalitesi, tasarim ve bazi detaylar oldukca iyi ancak icon icin 120 bin kusur tl kotu bir fiyat politikasi. Yine de bahsi gecen araclarla karsilastirdiginda megane 4 alinir diye dusunuyorum.

Yeni megane rakiplerine göre en çok doluluk ve donanım olarak öne çıkıyor. Yani aynı dolulukta golf aynı tayta satılsa emin olun kimse megane almaz. Ama megane son atağı ile gerek kalite ( bir golf kadar olmasa da ) gerek tasarım ve asıl önemlisi tasarım olarak her marka araçtan ayrışıyor. Golf yeni makyajlanadi ama elle tutulur bi görsel fark olmadı genel olarak araç hatları aynı farlar tampon gösterge gibi değişiklikler var. Ama megane baştan sona yenilendi ve ciddi satışları var. Fluence kullanıyorum ve bütçe denk gelirse benzinli otomatik megane almayı düşünüyorum. Kendimi bildim bileli dizel araç kullanıyorum ve artık kısmet olursa alacagim yeni araçta motor sesi duymak istemiyorum. Aracı aldıktan sonra yapacağım muhtemelen tek değişiklik ses sistemini elden geçirmek olacak :)

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi