megane 3 lpg dönüşümü

mustafa3330

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar dün itibariyle megane 3 1.6 icon ikinci el araç aldım. araç üzerinde lpg yok. biraz yol yapacağım içinde lpg taktırmam lazım. bi otogazcıya gittim bu araçlara simit lpg olmaz dedi. tam güvenemedim adama buraya sormak istedim. meganelerin stepne yeri farklı diye mi takılmıyor anlamadım. simit lpg takılır mı takılırsa muayenede falan sorun çıkar mı? ( ve hangi lpg kitini önerirsiniz?) şimdiden teşekkür ederim

newvegas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Stepne yeri altta açıkta olduğundan ; simit tipi tank buraya stepnenin yerine takılabilir. Ancak; muayenede sıkıntı yaşamayacağınızın garantisi yok. Kaldı ki; geçenlerde bir haberde lpg tanklarının güvenlik gerekçesiyle aracın kapalı bir bölümünde bulunma zorunluluğu getirilecek diye bir haber okumuştum. O yüzden bagajına ince uzun lpg tankı taktırman bence daha isabetli olur. Diyelim ki; alta stepnenin olduğu yere simit tipi tank taktırdın, stepneyi nereye koyacaksın. Eğer bagaja koyacaksan stepneyi, o zaman tankı bagajına taktır daha mantıklı olur. Ama sen; sen ol, stepnesiz yola çıkma. Lpg kiti ile ilgili bir tecrübem olmadı çünkü; benim aracım benzinli :)

mustafa3330

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende dizelden geçtim bu araca. bagaj lazım olduğunda stepneyi kaldırır kenara koyarım ama malesef lpg kiti bagajı daraltır. altta sorun yaşamayacağımı bilsem direkt alta simit taktırcam

serkanaydin88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende dizelden geçtim bu araca. bagaj lazım olduğunda stepneyi kaldırır kenara koyarım ama malesef lpg kiti bagajı daraltır. altta sorun yaşamayacağımı bilsem direkt alta simit taktırcam

merhaba hocam atikerin gold serisi lpg sistemim var stepne bölümünde yani aracın altında çelik kasa içerisinde montaj yapılıyor..
atiker gold u öneririm kit k4m motor ile neredeyse benzin uyumluluğunda çalışıyor iyi bir montajla ( istanbul candan mühendislik favorim astra vectra megane olmak üzere 3 araç yaptırdık)

bunun yanında muayeneden sıkıntısız geçtik .. banka personeliyim kocaeli bölgesindeki tüv araç muayene istasyonları bankamızın müşterisi bu gönderinizi okuyunca istasyon müdürüyle görüştüm kendim muayeneden geçtiğim halde kesinlikle dış montajın ağır kusur olmadığını özellikle megane larda çoğu aracın o şekilde gelip muayeneden geçtiğini söylediler ..

velhasılı kelam muayene konusunda kesinlikle içiniz rahat olsun .. siz montaj yaptıracak iyi bir usta düşünün şimdiden kolay gelsin :)

selman019

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar ben de 2012 ıcon 1.6 aldım dün dıştan brc simit tüp taktırdım.Celik muhafazalı güzel oldu.Alttan bagaja iki adet pul koyup büyük iki vida ile lpg tankını ve muhafazasını tutturdular ama o tutturduklari yerlerde hafif göçük oluştu biraz canımı sıktı .Tankin ağırlığı ile bu göçük asagiya doğru artar mi yoksa öyle kalır mi. Ne dersiniz.