Trafic panel almayi düŞünüyorum tavsİlerİnİz aracin + ve - lerİ

Rahat72

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Trafic panel almayi düŞünüyorum tavsİlerİnİz aracin + ve - lerİ

Merhaba
Evimde 2016 Fluence İcon Edc ve 2017 Dacia Sandero 1.5 otomatik kullanıyorum.
İşim ise Volvo Penta, Yanmar, Yamaha deniz motorları yetkili servisliği.
Bu aracı personel kullanacak çoğunlukla, Servis aracı olacak.
Araç için olumlu ve zayıf bulduğunuz yönleri kullanan arkadaşlardan öğrenebilirmiyim.
Şimdiden bilgi paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Akrabam ile aynı işi yapıyorsunuz onun tercihi Ducato oldu hacimin den dolayı . Jet ski de taşıyor , araç içine tezgah, malzeme dolabı da yaptı . Eğer hacim lazımsa Ducato derim yoksa trafic gayet ekonomik bir araç yakıtı da gayet iyi

Rahat72

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Akrabam ile aynı işi yapıyorsunuz onun tercihi Ducato oldu hacimin den dolayı . Jet ski de taşıyor , araç içine tezgah, malzeme dolabı da yaptı . Eğer hacim lazımsa Ducato derim yoksa trafic gayet ekonomik bir araç yakıtı da gayet iyi

Bizim Jetski onarımı çok az daha ziyade diesel grubu ağırlıklı. İçeriye bende ufak bir tezgah raf uygulamayı düşünüyorum. Ducato biraz hantal kalır bize tavan yüksekliği iyi ama motor hacmi anlamında vergi yükü fazla

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Bizim Jetski onarımı çok az daha ziyade diesel grubu ağırlıklı. İçeriye bende ufak bir tezgah raf uygulamayı düşünüyorum. Ducato biraz hantal kalır bize tavan yüksekliği iyi ama motor hacmi anlamında vergi yükü fazla
O zaman trafik güzel tercih olacaktır atik ve ekonomik . Hayırlı işler

Rahat72

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün İzmir deki Renser isimli bayiiye ödememizi yaptık. Araç önümüzdeki hafta içi gelecekmiş. Teslimi hafta sonunu bulacağını söylediler.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Dün İzmir deki Renser isimli bayiiye ödememizi yaptık. Araç önümüzdeki hafta içi gelecekmiş. Teslimi hafta sonunu bulacağını söylediler.
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin cümlemize.

Rahat72

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımız teslim alalı yaklaşık 3 hafta oluyor.
Gündüz lambaları akkor flamanlı idi çift devreli Led e çevirdim.
Aracın arka kısım tabanına 12 mm su kotraplağı kapladım. kaplama yapmadan önce kontraplak iki tarafını da dolgu verniğini 3 kat uyguladık. Su yada motor yağı vs dökülürse ahşap emmesin diye , Taban şekline göre ahşabı alıştırdıktan sonra zemindeki kanallara uyacak noktalara gömme M8 Somun kaynattığım saç parçalarını taban ahşabının alt kısmına sabitledim. Somunların üstlerine delik açtım.
Taban ahşabını yerine koymadan önce tüm taban saç yükseltilerinin üzerine 1,5 mm kalınlığında esnek bant yapıştırdım.Ahşapları koydum. Ayrıca ahşapları zeminde bulunan somun yuvalarına gömme civata ile bağladım. Çamurluk yuvalarının üzerini de kortplaktan yaptığımız kutuları monte ettikten sonra ahşabın üzerine 2 mm kalınlığında yuvarlak desenli gri plastik kapladım. Plastiğin ön kısmını biraz yüksek bıraktım, köşelerde uygun miktar kesip zımba ile birleştiridğim kesili kısımların arasına dayson sıktım . Son olarak M8 deliklerin üzerine yük bağlama halkalarıımının civatalarını sıktım. Tüm bu işlerin anlatımı kolay ama uygulaması tam bir iş gününden fazlasını yedi. Ancak sonuçtan oldukça memnun kaldım.
Gelelim aracın performans ve diğer gözlemlerime
Bir akaryakıtta çok iyi Bu benim 3 panelvanım (2 Hyundai, 1 Nissan Vanetta) (1 Kangoo 1 Ford Connect,1 Nissan Navara)
Çekişi çok başarılı ( ilave çekiş kontol sistemi var yol bozuksa seçiyorsunuz onu daha hiç kullanmadım)
konforu yerinde ( Otomatik viteslisi çıkarsa onu kendime alacağım)
Donanımlı vesiyonunu aldım ( uzun yol paketi ilave air bag, klima Vs) donanımda güzel
Bluetoot güzel çalışıyor. USB den telefon şarjjı çok iyi olmuş
Yanımda çalışan personel arabaya bayıldılar şimdi bir uzun yolda iş olursa gidelim diye bakıyorlar.
Kusurları yok değil ama genel olarak başarılı bir ticari araç.

bayar28

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun arabanız 5+1 multıx mı panelvan mı 5+1 ıse arka koltukların katlanmıs fotografını yan kapıdan ve arka kapıdan cekılmıs halde buraya koyabılırmısınız
[h=3][/h]

Rahat72

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun arabanız 5+1 multıx mı panelvan mı 5+1 ıse arka koltukların katlanmıs fotografını yan kapıdan ve arka kapıdan cekılmıs halde buraya koyabılırmısınız
[h=3][/h]

Teşekkür ederim.
Aracımız panel van.