Fluence Edc Şanzıman yağı

hammudi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha yeni fluence dynamique edc 1.5dci otomobil aldım fakat şanzıman yağını özel serviste değiştireceğim . Özel servis 75 w yağ konulması lazım diyor. internette elif g3 adında bir yağ öneriliyor.Serviste Bc4 adında bir yağ söylediler fakat depolarında olan bir arkadaş resmini yollamış 75 w yağ bunu kullanıyorlar diye bu konuda bilgisi olan arkadaşların bana yardımcı olmasını rica ediyorum...

adres63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence şanzıman için yetkili serviste değiştir en azından sıkıntı vs çıkma durumunda karşında birini bul derim

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha yeni fluence dynamique edc 1.5dci otomobil aldım fakat şanzıman yağını özel serviste değiştireceğim . Özel servis 75 w yağ konulması lazım diyor. internette elif g3 adında bir yağ öneriliyor.Serviste Bc4 adında bir yağ söylediler fakat depolarında olan bir arkadaş resmini yollamış 75 w yağ bunu kullanıyorlar diye bu konuda bilgisi olan arkadaşların bana yardımcı olmasını rica ediyorum...

Renault'un fabrika dolum yağı elf olduğu icin sitesinden bakarsanız elf kullanın der. Ama araç icin önemli olan üretici şartlarını karşılayan her markayı kullanabilirsiniz. Castrolun sitesinde hangi araca hangi yağ bölümü var oradan aracınızı seçtiğinizde araç icin kullanılabilecek her turlu sıvının bilgisini veriyor. Renault'un onayı rn007 idi sanırım motor yağında. Şanzıman icin de yine ayni şekilde elf markanın hangi ürününü tavsiye ediyorsa o ürünün üzerindeki Renault onayına bakıp hangi markanın o onaya sahip olduğunu bulmanız yeterli. Mutlak suretle üreticinin su marka yağı kullan demesiyle kullanmak zorunluluğunuz yok. Avrupa'da sistem onay uzerine çalışıyor. Üretici bu onay bana ait ve bu onayın olduğu her marka yağı benim aracımda kullanabilirsin diyor. Bunu derken o onayı almış markaların her biri Renault tarafından test edilmiş sonrasında onaylanmış oluyor. Ama tavsiyem yine de piyasada bilinen; castrol, mobil, shell, elf&Total grubunu kullanmanız yönünde olur.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar 2012 fluence dci edc aracım 161000 km de sanzuman yağını değiştirmeyi düşünüyorum. yetkili servisi aradım değişmiyor şanzuman yağı cevabını aldım ama. edc sanzuman yağını değiştiren avrmıdır aranızda aşağıdaki yağdan kullanan varmıdır

https://www.motul.com/tr/tr/lubrica...30?type_name=Fluence+1.5+dCi+110+DPF+(2010-+)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar 2012 fluence dci edc aracım 161000 km de sanzuman yağını değiştirmeyi düşünüyorum. yetkili servisi aradım değişmiyor şanzuman yağı cevabını aldım ama. edc sanzuman yağını değiştiren avrmıdır aranızda aşağıdaki yağdan kullanan varmıdır

https://www.motul.com/tr/tr/lubrica...30?type_name=Fluence+1.5+dCi+110+DPF+(2010-+)

Bildigim kadari ile baski balata degisimi sirasinda degisiyor. Onun harici yag icin acilmiyor sanziman. Balata bitene kadar da dayaniyor diye biliyorum.

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Yag degismez diyen servisin onunden bile gecmeyin..ve size tavsiyem her 40bin km de bir sanziman yaginizi mutlaka degisin..isinip soguyan her sivi bir sekilde ozelligini kaybeder..

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yag degismez diyen servisin onunden bile gecmeyin..ve size tavsiyem her 40bin km de bir sanziman yaginizi mutlaka degisin..isinip soguyan her sivi bir sekilde ozelligini kaybeder..

Sizin aracınızdami edc haftaya Cumartesi servise gideceğim orda sorcam tekrar 1.7 litre diyor kapasite. Sanayide otomatik sanzumancilar ile de görüşeceğim duruma göre değişim yaptıracağım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bildigim kadari ile baski balata degisimi sirasinda degisiyor. Onun harici yag icin acilmiyor sanziman. Balata bitene kadar da dayaniyor diye biliyorum.

Baskı balata daga hic değişmedi 161000 km de araçim. Servisin söylediği biz bu zamana kadar edc baski balatasi değiştirmedik. Eski acacimda tam otomatik di 30000 km de şanzıman yagi değiştiriyordum. Edc farkli olduğu icin pek bilgim yok

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Baskı balata daga hic değişmedi 161000 km de araçim. Servisin söylediği biz bu zamana kadar edc baski balatasi değiştirmedik. Eski acacimda tam otomatik di 30000 km de şanzıman yagi değiştiriyordum. Edc farkli olduğu icin pek bilgim yok

Manuellerde baski kisa surede degistigi icin sanziman yagida onunla beraber degisiyor. Ama edc ariza veya baski balata bitmedigi surece aciomiyor. Yagda baski icin acildigi zaman degisiyor.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Manuellerde baski kisa surede degistigi icin sanziman yagida onunla beraber degisiyor. Ama edc ariza veya baski balata bitmedigi surece aciomiyor. Yagda baski icin acildigi zaman degisiyor. Hatta degisiyor diyerek yanlis bilgi vermeyeyim baski degistikten sonra yine eski yagi koyuyor olabilirler.