Yedek Parça - Kırılan Ayna Kumandası

okanokan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar ,
Fotografta görüldüğü gibi ayna kumandam elimde kaldı :( Çok dandik plastik bir çubuk tutuyormuş meğersem...Servis kumanda için 270tl fiyat verdi.İstanbul Maslak bölgesinde yedek parçacı önerebilecek kimse var mı...Orjinalden geçtim yan sanayi de olabilir..Teşekkürler İyi forumlar.
https://hizliresim.com/OyzgNA

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar ,
Fotografta görüldüğü gibi ayna kumandam elimde kaldı :( Çok dandik plastik bir çubuk tutuyormuş meğersem...Servis kumanda için 270tl fiyat verdi.İstanbul Maslak bölgesinde yedek parçacı önerebilecek kimse var mı...Orjinalden geçtim yan sanayi de olabilir..Teşekkürler İyi forumlar.
https://hizliresim.com/OyzgNA
Parçayı yerine oturtup üstüne bastır sanız yuvada parça üzerindeki topuzda sağlam gibi

okanokan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanırım fotoğrafta çok belli olmuyor ama şeffaf plastiğin tepesinde küçük çıkıntılar vardı. onlar kırılmış.Bir kaç kırık parça elime geldi.Bunun dışında mekanizmada elektriksel veya mekanik anlamda bir sorun yok. haliyle sadece bu şeffaf çubuk için tüm mekanizmayı değiştirmek istemiyorum...

Son düzenleme:

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Sanırım fotoğrafta çok belli olmuyor ama şeffaf plastiğin tepesinde küçük çıkıntılar vardı. onlar kırılmış.Bir kaç kırık parça elime geldi.Bunun dışında mekanizmada elektriksel veya mekanik anlamda bir sorun yok. haliyle sadece bu şeffaf çubuk için tüm mekanizmayı değiştirmek istemiyorum...
02164710655 bu numaradan sorun isterseniz yan sanayi olarak uygundur fiyatları." Firma ile bağlantım yoktur "

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Birkaç ay önce benim de o düğme çıt dedi elimde kaldı (2013 clio 4 icon). Kare olan plastik kısımların ucu kopmuştu. Eniştem Bostancı sanayide çalışıyor. Önce yan sanayi düğme taktılar.

1. Hem görünüş olarak orjinale göre dandik duruyordu (Orjinaldeki beyaz simgeler tam kar beyazı değil, yan sanayi düğmenin kar beyazıydı, kötü durdu)

2. Soket girişi aynı, bir sorun yok ama düğmeyi taktılar. Sağ, sol, yukarı, aşağı tam ters yönlerine çalışıyordu. Tam olarak nasıl anlatılır bilmiyorum ama alttaki soket girişinin yönü, orjinale göre farklıydı ve joystiği sağa çevirince ayna sola, sola çevirince sağa hareket ediyordu. Yukarı aşağı yaparken de aynı şekilde ters oluyordu.

Sonra aracın şase numarasını istediler. Orjinal düğme getirdiler. Yalan olmasın 160-170 TL arası para verdim. Sanırım işçilik almadılar. Ama kendiniz de ince uçlu tornavidayla dikkatlice takabilirsiniz.

İstanbul, Anadolu Yakası, Bostancı sanayiye giderim derseniz, enişteme söylerim yardımcı olur. (Eniştem boya işi yapıyor, düğmeyi tanıdığı esnaftan getirtti).

Edit: Bu düğmeyi niye bu kadar dandik yapıyorlar anlamadım. Hep kullanırken elimde kalacak hissi vardı zaten. Muhtemelen ya oto yıkamacıda ters tarafa birkaç tur döndü ya da ablam arabayı birkaç kez kullandığında ters tarafa açıp kapadı. Yoksa ben hiç 360 derece döndürerek kulllanmadım. (aslında 360 derece döndürsek de bozulmaması lazım ama başka hiç bir sebep gelmiyor aklıma...)

Son düzenleme:

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
N11.com da 40tl başka bir parçaciyada gidip alirsaniz 40 tlden fazla para vermeyin servislerin dini imani para birkez daha gorduk