Motor yağı tavsiyesi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bahsettiginiz yag mineral yag yani sizin araciniza uygun degil. Uzun vadede dpf tikar. Siz mobil kullanacaksaniz ille tam sentetik kullanmalisiniz yani esp 5w30. Ayni zamanda bu urunun castroldeki karailigi edge 5w30 yine tam sentetiktir. Mineral yaglar belli km yi gecmis ve eski motorlu araclar icin kullanilir. Bu urunun elf karsiligi da evolution 5w30 yine tam sentetiktir ki yetkili servis bu yagi kullanir. Castrol veya mobil kullanmaniz herhangi bi sorun teskil etmez bu uc gruptaki sentetik yaglar ayni spektleri tasimaktadir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bahsettiginiz yag mineral yag yani sizin araciniza uygun degil. Uzun vadede dpf tikar. Siz mobil kullanacaksaniz ille tam sentetik kullanmalisiniz yani esp 5w30. Ayni zamanda bu urunun castroldeki karailigi edge 5w30 yine tam sentetiktir. Mineral yaglar belli km yi gecmis ve eski motorlu araclar icin kullanilir. Bu urunun elf karsiligi da evolution 5w30 yine tam sentetiktir ki yetkili servis bu yagi kullanir. Castrol veya mobil kullanmaniz herhangi bi sorun teskil etmez bu uc gruptaki sentetik yaglar ayni spektleri tasimaktadir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tamamdır hocam diğerinin siparişini vermiştim ancak sanırım bu fikrinizden yola çıkarak hemen iptal edip yeşil kapaklı olanı alacağım. Teşekkür ederim @er.tansel hocam

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Hmm teşekkür ederim hocam. Ozaman renault onayli olanini alacagim bu bakimda. Belki ilerde digeri ile değiştirebilirim.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Benim aracım Euro 4 motor DPF yok km 160.000 ben bu yağı kullandım üzerinde Renault onayı nı görebilirsiniz45edce50a24da8c4448f46531bd1c3e3.jpg

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
230 cok degilmi..n11 de 110tlye bu saydiginiz set..ustelik orj renault diyor..

Mazot filitresi orjinal gelmiyor mahle marka geliyor ben almistim iade ettim tekrar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracım Euro 4 motor DPF yok km 160.000 ben bu yağı kullandım üzerinde Renault onayı nı görebilirsiniz45edce50a24da8c4448f46531bd1c3e3.jpg

Aynen motul yağ baya iyi kullanan arkadaşlarım var motor sesinin azaldığını söylüyorlar ben bakimda elf 5-40 kullanmıştım birdahaki bakima 5-30 yada 5-40 motul kullanacagim motulun sitesine girdiğinizde yağ secici ile uygun yağı bulabiliyorsunuz

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Aynen motul yağ baya iyi kullanan arkadaşlarım var motor sesinin azaldığını söylüyorlar ben bakimda elf 5-40 kullanmıştım birdahaki bakima 5-30 yada 5-40 motul kullanacagim motulun sitesine girdiğinizde yağ secici ile uygun yağı bulabiliyorsunuz

Diğer markalara göre biraz pahalı fakat farkıda hissediliyor . Renault da onay vermiş bizede kullanmak düşer [emoji4]

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Diğer markalara göre biraz pahalı fakat farkıda hissediliyor . Renault da onay vermiş bizede kullanmak düşer [emoji4]

Valla hocam ben de Mobilin Onayladığı 5w30 Renault yağı mı yoksa Mobil 1 ESP 5w30 (yeşil kapak) olanı mı tercih etsem bilemedim. Birkaç ustaya da sordum yeşil kapak daha iidir dediler ama. Aklım renault onayı olan yağda kaldı

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla hocam ben de Mobilin Onayladığı 5w30 Renault yağı mı yoksa Mobil 1 ESP 5w30 (yeşil kapak) olanı mı tercih etsem bilemedim. Birkaç ustaya da sordum yeşil kapak daha iidir dediler ama. Aklım renault onayı olan yağda kaldı
Arac dpf'li ise yani ero4 ve ero5 dizel motor icin yag budur..zaten dikkat ederseniz renault icin dizayn edilmistir der yagin ustunde..882419ded34ef9eeca9856366437b82e.jpg

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dpf icin olmali alacaginiz yag buna dikkat edin.. partikul filtreli araclarda oyle her yag kullanilmaz..