Fluence Sonradan Hız Sabitleyici Montajı

kaptan47

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende yapmayi dusunuyorum benim arabada joy paket yapip aktif kullanabilen varmi sorunsuz varsa yazarsa sevinirim uzun zamandir kafami kurcaliyan bir konuydu bu ama kimse sonucu yazmamis

starex

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tesiat Yardım

Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 2 ay önce 2012 fluence extreme dizel araç aldım. Bildiğiniz gibi cruse control yok araçta. Bu forumu takip ettim bi yere kadar gelinmiş ancak sonuç yazılmamış. Buraya aşama aşama neler yapılıp cruse control aktivasyonu yapılışını benim araçtaki tecrübeler ışığında yazacağım. Yardım isteyen olursa Ankaradayım yardımcı olabilirim. Bu arada benim araçta hiç cruse tertibatı yoktu. Biz beyinden tesisat çekip yaptık. Dolayısıyla tüm aşamaları biliyorum.
1. İlk olarak mevcut direksiyonumuzu üzerinde cruse control tuşları olan direksiyon ile değiştiriyoruz.
2. Eğer göstergeniz hararet ve yakıt göstergesi dijital ise bunu hararet ve yakıt göstergesi analog olan gösterge ile değiştiriyoruz.
3. El freninin altına baktığımızda 8 pinli boşta soket çıkıyor ise aracınızda cruse control tertibatı hazır demektir. Bu durumda clip programı ile aktivasyon yapıyoruz ve cruse control aktif hale geliyor.
4. Eğer el freninin altında 8 pinli boşta soket yok ise aracınızda cruse control tesisatı yok demektir. Sıkıntı yapmanıza gerek yok. Gerekli tesisatı beyinden çekiyoruz. Kalan işlemler aynı. Bu konuda detay isteyen arkadaşa yardımcı olurum.

Kolay gelsin.
Merhabalar...
2015 touch model aracıma taktım.Aktifleştirmeyi yapan arkadaşımda direksiyon ve düğme siparişi verdi.Ama onun 2013 joy dijital göstergeli aracından tesisat çıkmadı.Beyinden çekmek istiyorum.Yardımcı olurmusunuz .Hangi pinlerden çekmemiz gerekli...

Son düzenleme:

AŞiKaR

Reşit Karataş , 2013 Fluence dCi,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar...
2015 touch model aracıma taktım.Aktifleştirmeyi yapan arkadaşımda direksiyon ve düğme siparişi verdi.Ama onun 2013 joy dijital göstergeli aracından tesisat çıkmadı.Beyinden çekmek istiyorum.Yardımcı olurmusunuz .Hangi pinlerden çekmemiz gerekli...

benim aracımda 2013 joy tesisat vardı iyi kontrol edin orta konsolun orayı...

ALİ GÖK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
touch pakete toplam maliyet ne kadar oluyor

direksiyon da değişiyor sanırım

AŞiKaR

Reşit Karataş , 2013 Fluence dCi,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
touch pakete toplam maliyet ne kadar oluyor

direksiyon da değişiyor sanırım

Evet Direksiyonda Değişiyor Toplam Maliyet İkinci El Direksiyonla 400-500 Arası...

expercions

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba
2011 EXTREEM dci EDC aracıma bende sonraan hız sabitleyici taktırma işine girdim. Dreksiyonu ve düğmeyi satın aldım. 4.Levent - Sanayi - yada Maslak Oto sanayide uygun fiyat ve kaliteli işçilik ile bunları taktırabilceğim yer önerisi olan varmı?

expercions

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksiyonu ve düğmeyi taktırdım.Fakat Düğmenin tesisatı olmasına rağmen kısa geldi tesisat. Çekiştire çekiştire zor taktık yerine. baya gergin oldu.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksiyonu ve düğmeyi taktırdım.Fakat Düğmenin tesisatı olmasına rağmen kısa geldi tesisat. Çekiştire çekiştire zor taktık yerine. baya gergin oldu.

Malzemeleri ( direksiyon dugme tesisat vs ) kendiniz mi aldiniz yoksa taktirdiginiz yerden mi temin ettiniz? Totalde kac paraya mal oldu size?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

expercions

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksiyon 2. El 250 TL
Düğme Gitti gidiyorda 37 TL
Daha Clip İle aktivasyon yaptırmadım.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksiyon 2. El 250 TL
Düğme Gitti gidiyorda 37 TL
Daha Clip İle aktivasyon yaptırmadım.

Sizin arac donanimi joy muydu en bisan olan mi yani. Benim arac joy en bosu ve araca ust donanim ne taktiysam hep beyine takildi yani beyin desteklemediginden hep dolambacli islere giristik. Yani bunlari alip yapmak bi sey degil yine beyine takilirsak sikinti.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi