Kadjar'da tespit edilen arizlari burada toplayalim

OLCAYTO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamünaleyküm Beyler. 2016 Kadjar İcon Düz vites 30.000 km aracımda yaklaşık bir aydır düşük hızlarda (20,30,40) gibi kasislerde frene kademeli olarak basarken yani ani değilde Fren pedalına hafif hafif intibak ederken tık tık şeklinde ama her seferinde ses geliyor. İlk zamanlarında aracı gün içinde ilk çalıştırdığım zamanlarda oluyordu. Şimdi İse her çalıştırma ve anlattığım hızlardaki her yavaşlamalarımda bu sesi alıyorum. Aksaray da Yeniller servisine gittim oradaki usta başı bana önemli bir problem olmadığı boş bir vakitte uğrarsam bakabileceklerini söyledi. Lakin bana bu sesler problemin büyük olabileceğini yada olaya ustanın penceresindeki gibi rahat bakarsam büyük bir problemle karşılaşabileceğimi fısıldıyor gibi. Siz ne dersiniz? Bir diğer problem ise reno servisleri. Hizmet kalitesi düşük ilgi ve alakadan yoksun servisleri ifşa ederek forumdaşları sıkıntıdan bi nebze olsun uzak tutabilmek te büyük bir destektir. Bu konuda forumun bir çalışması var mıdır? Bilgilerinize müracaat ediyorum.

COTECH09

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kadjar araçlardaki led farlar camında irli büyüklü beyaz lekeler mevcuttur bunlar ganti kapsamda değerlendirilmekte olup garantikapsamı devam eden kadjarlarda kontrol edilmesini tavsiye ederim

COTECH09

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamünaleyküm Beyler. 2016 Kadjar İcon Düz vites 30.000 km aracımda yaklaşık bir aydır düşük hızlarda (20,30,40) gibi kasislerde frene kademeli olarak basarken yani ani değilde Fren pedalına hafif hafif intibak ederken tık tık şeklinde ama her seferinde ses geliyor. İlk zamanlarında aracı gün içinde ilk çalıştırdığım zamanlarda oluyordu. Şimdi İse her çalıştırma ve anlattığım hızlardaki her yavaşlamalarımda bu sesi alıyorum. Aksaray da Yeniller servisine gittim oradaki usta başı bana önemli bir problem olmadığı boş bir vakitte uğrarsam bakabileceklerini söyledi. Lakin bana bu sesler problemin büyük olabileceğini yada olaya ustanın penceresindeki gibi rahat bakarsam büyük bir problemle karşılaşabileceğimi fısıldıyor gibi. Siz ne dersiniz? Bir diğer problem ise reno servisleri. Hizmet kalitesi düşük ilgi ve alakadan yoksun servisleri ifşa ederek forumdaşları sıkıntıdan bi nebze olsun uzak tutabilmek te büyük bir destektir. Bu konuda forumun bir çalışması var mıdır? Bilgilerinize müracaat ediyorum.

duyduğunuz ses arka ffren kalıperlerindeki boşluktan kaynaklanamkta ustannın dediği gibi büyük bir problem değil ilk fırsatta giderseniz size çöüm üreteceklerdir arka fren yaylarına gerdirme işlemi yapılmakta her hangi bir parça değişmi söz konusu değildir tabiki fren balatalarınız zayıf değilse

OLCAYTO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
duyduğunuz ses arka ffren kalıperlerindeki boşluktan kaynaklanamkta ustannın dediği gibi büyük bir problem değil ilk fırsatta giderseniz size çöüm üreteceklerdir arka fren yaylarına gerdirme işlemi yapılmakta her hangi bir parça değişmi söz konusu değildir tabiki fren balatalarınız zayıf değilse
Bu sefer gittiğimde aracı lifte kaldırıp önüne nere denk geldiyse sıktılar 40 dakika deneme sürüşü ileri geri fren vb. talimatlarla araç hiç stop etmeden hasar kusur her neyse tespit edilmeye çalışıldı en son aşama verilen karar sağ ve sol arkalarda kaliperlerinin pimlerinin değişimi için garantiye parçalar yazıldı.
Yalnız aracın işi bitipte servisten çıktıktan sonra aracın gazı düzenli yemediğini hissettim sanki tekerler sıkılaşmış ve zor hareket ediyormuş hissi vardı. Araç içinden de daha önce almadığım bir trim sesi geliyordu. 1 sıkıntıyla gidip üç sıkıntıyla dönüyorum .

Okanonaran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba benim renault kadjarda da star stop kontrol ettir uyarısı veriyor başka veren varsa bana ulaşursa sevinirim
15 defa servise götürdüm her götürdüğümde aracın değişik yerlerini değiştirdiler noterden ihtar çektirdim sonucu gelmedi konuyla alakalı dönüş taparsanız sevinirim iyi günler

Okanonaran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Star stop nasıl bır uyarı veriyorr

Okanonaran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Star stop kontrol ettir uyarısı alan varmı acaba

OLCAYTO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orta konsol elektronik el freni sağ ve sol taraftaki araca estetik görüntü katmak amacıyla konulmuş gümüş renk çıtaların boyaları o kadar adi ki şimdiye kadar gördüğüm tüm kadjarlarda ya çizik ya deforme hatta bazılarında aracı sıfır alanlar bile bahsettiğim iç trim çıtalardan şikayetçi bununla ilgili işlem ve şikayeti olan var mı?

engocan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar goruyorumki kadjardan baya sikayet var kangoodan kadjara gecmeyi dusuyordum.burda yazilanlar kafami bulandirdi

ERDOĞANSU

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar günün birinde ön cam suyu fıskiyesinden su gelmezse telaşlanmayın , yavaşça kaputu açın çubuk yardımı ile kaputu açık sabitleyin , Benim 2011 model Ssangyong da bile hidrolik ön kaput açma kolu vardı !) sol ileri köşeye bakın kopmuş , sallanan bir siyah hortum göreceksiniz.İşte o hortumun nasıl birkaç yerinden parçalandığını ve koptuğunu çözene kadar servise gidip değişim talep edin çünkü bizler bu duruma anlam veremeyecek donanımda kullarız:) .Suyun tükenmediğini arka fıskiyenin çalıştığından anlayabiliriz...