''Bugün Megane I Aracına Ne Yaptın''

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hehe

Bende dış taraftaki memeyi iyice dışa alıp arkadaşları ıslamıştım. Sulu şaka.

Aşağıdaki gibi yapıyorum , direksiyon tarafındaki memenin içteki ucunu yolcu tarafına ayarlıyorum, yolcu tarafındaki memenin içteki ucunu sürücü tarafına ayarlıyorum. Suyu vurdukları yeride suyu sıktığımızda ön camın üstüne ve yan camlara gelmeyecek şekilde ayarlıyorum. Ortanın daha aşağısı gibi. Cama vurunca zaten küçük küçük su damlaları orta ve üst bölgeye çok iyi bir şekilde dağılıyor.
V3Nmzy.jpg

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Telekomun havayi telefon kabloları tuğla yüklü bir tır tarafından kopartılınca resmi postimage den telefondan göndermek zorunda kaldım. Nasıl görünüyor bilmiyorum.

internetsiz kalınca paslanmış kampanalarımı boyadım, 4. Kat boyayı atmadan önce çektim en alttaki fotoğrafı sivrisineklerin saldırısından fotoğraf çekemedim. Motipin ısıya dayanıklı siyah renkli boyasını kullandım. 20 tl adedi. 2 kampanaya yarısını harcadım gibi. Başta güzelce zımparaladım, daha sonra katlar arasında 2 dakika bekleyerek boyadım. Son kattan sonra 1 saat kurumaya bırakıp ısı tabancası ile güzelce ısıttım.

resim gönder

hacı kampanayı sökmeye çalıştın mı hiç...kaç numara anahtar söküyo ortadaki göbeği acaba )

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yanlış hatırlamıyorsam 30mm likti.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
akü aldım...230 tl...60 amp 600a mı herneyse ))

mutlu akü aldım...mutlu mu yapar, mutsuz mu görecez )))

fatihle_06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle herkese selam Aracımı yeni aldım 2000 model 1.6 16 valf RTE Bugün Triger Set halinde V kayışı ve ekipmanları Devirdaim Bilyeler vs hepsi yapıldı. Bujiler Değişti, 5/40 Elf Yağ Yağ Filtresi Benzin Filtresi Polen F. hava filtresi değişti Şanzıman yağı değişti yenilendi Antifiriz yenilendi genel kontrol yapıldı 1200 tl gitti saz gibi oldu :) daha LPG yok artık yaza Yazlık Lastik yok hayırlısı.usb/aux girişli aparat yapan yer lazım ANKARA da

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle herkese selam Aracımı yeni aldım 2000 model 1.6 16 valf RTE Bugün Triger Set halinde V kayışı ve ekipmanları Devirdaim Bilyeler vs hepsi yapıldı. Bujiler Değişti, 5/40 Elf Yağ Yağ Filtresi Benzin Filtresi Polen F. hava filtresi değişti Şanzıman yağı değişti yenilendi Antifiriz yenilendi genel kontrol yapıldı 1200 tl gitti saz gibi oldu :) daha LPG yok artık yaza Yazlık Lastik yok hayırlısı.usb/aux girişli aparat yapan yer lazım ANKARA da
Aleyküm selam hayırlı olsun güle güle kullanın

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
s

saz gibi olmak deyimini anlamadım ama hayırlı olsun hacı abı ))

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
hiçbişi yapmadım....
1.5 bine gel contasını yaparık, kapağını rektefiye yaparız dediler....
başka bi yerini bozarlar...diye gitmedim:D
yetkili servis 4-5 bin dedi...

5 sene 5 kez triger değiştirdim arkadaş:D
1 motor yaptırımı...

seneye yaptırmaya karar verdim:D
yaptırmazsam belki 10 sene trigerini değiştirmem....zaten motoru bitik :D

kopana kadar sürerim::D
ne kaybedecem ki:D

1 sene daha yavaş yavaş motorun ölmesini...paslanmasını....katalizörün, egzozun çürümesini bekleyeceğim:D

satmıyorum arkadaş var mı :D

20 seneye kadar çocuğum olur..kız erkek farketmez...
sokarm sanayiye...ona yaptırırım..:D

yine de satmam...inat değil mi arkadaş..

:D

Ali1156

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle hayırlı geceler diliyorum siteye yeni üye oldum, bugün 2000 model aracımı 100 bin bakımına götürdüm balatalar yeni değişmişti, filtreler ve yağ değişimi yapıldı sağolsun usta 30 TL işçilik aldı toplam 150 TL aldı. Bide LPG 10 bin bakımına götürdüm 80 TL oraya verdim.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün ağır bakıma 3.000km kala aracı yetkili servise bıraktım. 229.000km oldu. Fiyatlar çok artmış bu arada. Pazartesi aracı alınca 2015 ve 2018 fiyatlarını tablo halinde karşılaştıracağım. Bundan sonra da muhtemelen kendim yapacağım. Akşam üstü olduğu için aracı alamadım pazartesiye kadar arabasızım.

Otobüse de binmeyeli uzun süre olmuştu.:) Kendi araban gibisi yok.