Kalorifer Sorunu

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamam hacim. Siz öylece takin :)

takabilsem takacam hacı ))))
öyle bi kere koymuşlar ki...trigeri, egzoz manifolsunu sökmeden kapağı alamıyon))

hiç kurcalamadan...penseyle düzeltsem subapları veya yeni subap alıp taksam...
bi de zımpara aldına...daha iyi yapardım arkadaş...inan sallamıyorum, dalgada geçmiyorum )))))

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
smtsmt....

ben senin arabanda böyle bi şeyden şuphelendim...
termostatı kolay kolay sökmezler hacı abi...

arabanı ilk çalıştırmada motor soğukkken köpürme var mı suda

Yok kardeşim bunların hepsinin testini yaptım. Sorun çok basit. Aslında açıklamıştım tekrar açıklayayım. Radyatör çatlağı olduğundan araç su eksiktiyordu ve bu su eksiltmeden dolayı yaz sıcağında her ihtimale karşın sorun olmasın diye (su eksik kalır, unutulur vs) termostat sökülmüş. Bunu esk taksi şoförleri (şahin kullananlar bilir, genelde ilk yapılan şeydir) hararet yapsın yapmasın, ilk termostat sökülür. Sorf hararet yapmasın ve motpr doğal soğusun diye. Ayrıca radyatöre kaynakla olacak iş değil, 400 lira verip orjinalinü takacaksın. (Kale radyatör, ki bu işte marka) masraftan kaçmak için bu işe girişmiş arkadaş. Bende hem radyatörü değiştirdim ve bir önceki mesajımdaki su eksiklme sorununu çözdüm. Sonrada termostatı taktırdım tekrardan. Conta yakan aracı anlarsın ya yağından ya suyundan ya egsozundan muhakkak belli eder. Ancak benim aracımda ne yağ ne suda birşey yok. Termostat olmamasının nedenide ilk başta bahsettiğim işin kolaycılığa kaçılması. Yorumlar için teşekkürler

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok kardeşim bunların hepsinin testini yaptım. Sorun çok basit. Aslında açıklamıştım tekrar açıklayayım. Radyatör çatlağı olduğundan araç su eksiktiyordu ve bu su eksiltmeden dolayı yaz sıcağında her ihtimale karşın sorun olmasın diye (su eksik kalır, unutulur vs) termostat sökülmüş. Bunu esk taksi şoförleri (şahin kullananlar bilir, genelde ilk yapılan şeydir) hararet yapsın yapmasın, ilk termostat sökülür. Sorf hararet yapmasın ve motpr doğal soğusun diye. Ayrıca radyatöre kaynakla olacak iş değil, 400 lira verip orjinalinü takacaksın. (Kale radyatör, ki bu işte marka) masraftan kaçmak için bu işe girişmiş arkadaş. Bende hem radyatörü değiştirdim ve bir önceki mesajımdaki su eksiklme sorununu çözdüm. Sonrada termostatı taktırdım tekrardan. Conta yakan aracı anlarsın ya yağından ya suyundan ya egsozundan muhakkak belli eder. Ancak benim aracımda ne yağ ne suda birşey yok. Termostat olmamasının nedenide ilk başta bahsettiğim işin kolaycılığa kaçılması. Yorumlar için teşekkürler

kardeşim sen yazmamışmıydın..
yeni araba aldım..
komşu tamirci
bujilei söktü
silindirlerde su gördü
contası yanık dedi diye...

biz de bişi yok demiştik..
bazıları var demişti hatta

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeşim sen yazmamışmıydın..
yeni araba aldım..
komşu tamirci
bujilei söktü
silindirlerde su gördü
contası yanık dedi diye...

biz de bişi yok demiştik..
bazıları var demişti hatta

Evet, çok net hatırlıyorsun. Ama sizin dediğiniz gibi çıktı. Silindir kapağını söktürmedim ama conta yanık olsa buzamana kadar çoktan belli ederdi. Ama termostatla birlikte bu sorunuda hallettim. Şimdilik hiçbir sorunu olmadı çok şükür. Yani olay bundan ibaret. Termostatla çözdüm.