Megane II 1.4 Benzin Marş Basmıyor. Acilll

saliih.aliis

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamunaleyküm. Aracımı dün akşam sorunsuz bir şekilde park ettim sabah aracı çalıştırmaya kalktığımda çalışmadı. farlar radyo benzin göstergesi tablo bütün hepsi çalışıyor ama marş motorunda tepki yok. yedek kart ile denedim yine çalışmadı sorunu anlayamadım. fiat linea aracından takviye yaptım yinede çalışmadı. akü üzerindeki gösterge yeşil renkte. acaba bu konuda bi fikriniz varmıdır?

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Marş motorun arızalanmış muhtemelen kömürler bitik durumda.aracını vurdurarak çalıştırıp bi elektrikçiye gidin sorununuzu halleder

Soneroz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fiat linea aracından takviye yaptım yinede çalışmadı.
Takviye yaparker linea da gaza bastılarmı? Daha önce benim toyota da denkgelmiştim, far vs aktif çalışırken marş basmıyordu, lineadan takviye yaptık yine basmadı ve ikinci seferde linea gaza basınca benim toyota rahat çalışmıştı.

saliih.aliis

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
https://i.hizliresim.com/Plvng9.jpg

https://i.hizliresim.com/762745.jpg

https://i.hizliresim.com/gOj2B3.jpg

resimlerin linklerini paylaştım yukarıdan bakabilirsiniz. resimdeki parçayı 150 tl dediler 140 a zor indirtip yedek parçacıdan kendim aldım. parça değişimini oto elektrikçiye yaptırdım. 4 adet de kömürleri değiştirdi elektrikçi. çünkü eski kömürlerde çatlaklar vardı ve tornavida ucu ile hafif bi sürtme ile kömür çatlak olan yerden ikiye ayrıldı. 130 tl işçilik ve 30 tl de 4 adet kömür değişimi için istedi. 140 yedek parça 130 işçilik 30 kömürler toplam 300 tl ye mal oldu. durum bundan ibaret

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Takviye yaparker linea da gaza bastılarmı? Daha önce benim toyota da denkgelmiştim, far vs aktif çalışırken marş basmıyordu, lineadan takviye yaptık yine basmadı ve ikinci seferde linea gaza basınca benim toyota rahat çalışmıştı.

amma fiat linea muhabbeti dönmüş))

belki de sorun fiat lineadadır...renault ile takviye yapmak lazımdı ))

saliih.aliis

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
amma fiat linea muhabbeti dönmüş))

belki de sorun fiat lineadadır...renault ile takviye yapmak lazımdı ))

:) Sorunun ne olduğunu yazdım... Ben çok aramıştım internette sorun nedir diye ama bi kaynak bulamamıştım. umarım kimseye lazım olmaz :)

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
:) Sorunun ne olduğunu yazdım... Ben çok aramıştım internette sorun nedir diye ama bi kaynak bulamamıştım. umarım kimseye lazım olmaz :)

ben görsem yardımcı olurdumm....

marş yapıyon..tık sesi geliyor...marş yapmıyorsa, ...marş otomatiği
marş yaparken acayip sesler çıkarıyor se marş dişlisi
arada sırada çalışıyor, çekiçleyince çalışıyorsa, tık seside gelmiyorsa ...marş kömürü

seninkinin marş otomatiği bozulmuş işte...açmışken içini kömürünü de değiştirmişler :)

saliih.aliis

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben görsem yardımcı olurdumm....

marş yapıyon..tık sesi geliyor...marş yapmıyorsa, ...marş otomatiği
marş yaparken acayip sesler çıkarıyor se marş dişlisi
arada sırada çalışıyor, çekiçleyince çalışıyorsa, tık seside gelmiyorsa ...marş kömürü

seninkinin marş otomatiği bozulmuş işte...açmışken içini kömürünü de değiştirmişler :)

Bu benim ilk aracım ve ilk defa arıza yaptı. arızaları inşallah sizin gibi tecrübe etmek zorunda kalmam :) Satın aldığım adam gözü gibi bakmış araca. 2004 model 120 binde ama ilk defa tamire gitti :) sadece kaputunda çöküntüler var onları da yaptırmıyorum.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu benim ilk aracım ve ilk defa arıza yaptı. arızaları inşallah sizin gibi tecrübe etmek zorunda kalmam :) Satın aldığım adam gözü gibi bakmış araca. 2004 model 120 binde ama ilk defa tamire gitti :) sadece kaputunda çöküntüler var onları da yaptırmıyorum.

hayırlı olsun...
onlarda nazarlık olsun kardeş...
benim arabamda aldığımda süperdi..

o lanet olası trigerini yetkili serviste değiştir....
yetkili servise değiştirdikten sonra da ............. aaa su akıyo...aaa yağ akıyo...trigeri değiştirlim yeniden derler..
sakınn kanma...

adamların görevi sağlam motoru bozmak...ortak çalışıyolar ))

yetkili servis dışında kimseye dokundurtturma..

ve yetkili servisten o lanet olası 2 yıl veya 60.000 km kağıdını al..

bişi olduğunda masaya koy o kağıdı ve çayınıııı tv ni izle...yapsınlar..
ama kopmaz emin ol )))

yoksa...sanayiye girersin...ama çıkamazsın :D:D:D:D

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
yetkili sevise git....bacak bacak üstüne at...çayını iste getirsler...

sanayi de gidip bi de amelelik yapma..
yok şunu al..
yok bunu getir..
yok gelirken sigara al...

haaa...belki imana gelir...yapalar sanayi de diye düşünme...öyle bişi yok...

sanayide hiç bir işlem özenle yapılmaz...adamların amacı parçalamak zaten ))))))))