Ön konsoldaki tiz (tweeter) hoparlörler !..

SONATE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hımm
Arkadaşlar ön konsolun sağında ve solunda yer alan yuvarlak hoparlörlerden(tiz sesleri veren tweeter) hiç ses gelmediğini farkettim geçenlerde.Üstünü tamamen kapatıp açıyorum seste hiçbir değişiklik olmuyor çünkü.Oysa tiz seslerin (şıkır,şıkr) o hoparlörlerden gelmesi gerekirdi,sadece kapılardaki hoparlörlerden geliyor tüm müzik tonları.
Bu konuda bir fikir vermek isteyenlerin düşüncelerini öğrenebilirmiyim..

selamlarımla..

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim cirolardaki gibi ici boş olabilir.distan bakınca ızgara var kapağı açınca ici boş.

SONATE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kapakları açmadım orjinalliği bozulmasın diye ama tam tahmin ettiğim gibi.. :(
yani bizlerden parası alınıyor,6 hoparlörün olduğu söyleniyor. (2 tiz tweeter hop. ön konsolda,4 hoparlörde kapılarda olması gerekir) toplam 6 hop.olması lazım, ama sadece kapılarda hop.ler var, hep kandırmaca,yazıklar olsun..

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kapakları açmadım orjinalliği bozulmasın diye ama tam tahmin ettiğim gibi.. :(
yani bizlerden parası alınıyor,6 hoparlörün olduğu söyleniyor. (2 tiz tweeter hop. ön konsolda,4 hoparlörde kapılarda olması gerekir) toplam 6 hop.olması lazım, ama sadece kapılarda hop.ler var, hep kandırmaca,yazıklar olsun..

Millette buyuk heves uyandiran arkamys ses sisteminin de cok afedersiniz hic bir halta yaramamasi gibi renault rezilligi daha. Arabayi ucuz yapmak icin diye savunurlardi kendilerini onceden ama oyle ucuz bir yani da kalmadi artik. Yazik gunah.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
alırken kontrol etmedim sonradan öğrendim olmadığını. gerçi twiter yok diye almamazlık etmez yine alırdım aracı ama twiter olmaması eksi yazıldı hanelerine....

parça ve işçilikten kar yaptığını sanırken kaybettiği itibarı neyle düzeltecek diye kendileri düşünsün diyeceğim; adamlar ülkede satış lideri oldular:):) piyasayı okumayı, araçlarını sattırmayı biliyorlar kim ne derse desin

SONATE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu tür riyakarlıkları bizlere (Bizler gibi, soruşturmayan,sorgulamayan,hakkını aramayan yada aramaya üşenen insanların yaşadığı ülkelere..)yapıyorlar,bu tarz oyunları firmalar ancak.Avrupada yapsınlar bakalım bu tarz üçkağıtçılığı, kanunlar,yasalar öyle bir işliyorki,yaptığına,yapacağına bin pişman olurlar, bu yüzdende korkarlar asla yapamazlar.Bizleri bu hale getiren (sorgulamayan hakkını aramayan yada aramaktan çekinen..) başta yöneticilerin,yönetimlerin ayıbı bu.Kısacası insanın değerinin bilinmediği bir toplumda yaşıyor olduk yıllardır, vesselam..

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu tür riyakarlıkları bizlere (Bizler gibi, soruşturmayan,sorgulamayan,hakkını aramayan yada aramaya üşenen insanların yaşadığı ülkelere..)yapıyorlar,bu tarz oyunları firmalar ancak.Avrupada yapsınlar bakalım bu tarz üçkağıtçılığı, kanunlar,yasalar öyle bir işliyorki,yaptığına,yapacağına bin pişman olurlar, bu yüzdende korkarlar asla yapamazlar.Bizleri bu hale getiren (sorgulamayan hakkını aramayan yada aramaktan çekinen..) başta yöneticilerin,yönetimlerin ayıbı bu.Kısacası insanın değerinin bilinmediği bir toplumda yaşıyor olduk yıllardır, vesselam..

piyasa algısı garip bir şey bazen mantık almıyor. volswagen emisyonda nasıl oynamış ne cezalar ödedi, hemde avrupa'nın merkezinde. ne gariptir pazarı küçülme yerine büyüdü 2017'de:soru:soru

piyasa bilgisi, reklam, verdiği izlenim... bunları derleyen firmalar malı en iyi olmasa bile satıyor

fearfactory

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki o boşluklara kendimiz alıp takabiliyormuyuz,bağlantı yerleri mevcutmudur ?

SONATE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
basit bi kablo çekilerek takılıyor ben yaptım soundum oldukça iyileşti. 2si 80 tl işçilikle birlikte 100 tl ye hallettim.

sanıyorum medya oynatacı 7.inç ekran sökülerek yapılıyordur.Yapılırken başındamıydınız,sökülmesi-takılması kolaymı,sonradan trim sesi filan oldumu.ayrıca cama çok yakın olduğu için hoparlörlerin yeri çalışması zor gibi görünüyor.vidalanarak mı yapıştırma usulüylemi takıldı tweeterlar yerine.
bilgi verirseniz seviniriz.şimdiden teşekkürler..