Flac Formatında Müzik Dinleme

ozgurkuvars

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhaba, Clio 4 icon aracım. Flac formatında müzik dinlemek istiyorum ama medya sisteminde şarkılar gözükmüyor. Bununla ilgili forumda araştırmalar yaptım fakat herhangi bir bilgiye ulaşamadım. Aracımızın medya sistemi bu formatı desteklemiyor mu? Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Telefonunuz destekliyorsa telefona yükleyip bluetoothla dinleyebilirsiniz.

Berkay G.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Telefon ile aux kablosu vasıtasıyla dinleyebilirsiniz. Bluetooth FLAC'in bit değerini sağlayamaz.

ozgurkuvars

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladım dolaylı yoldan dinleyebiliyoruz.Teşekkür ederim.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ama auxun kalitesi bluetootha göre baya düşüyor en azından benim araçta öyle en kaliteli bloo da çalıyor.aux da bariz kulakla farkedilen kadar kalitesiz çalıyor neden anlamadım.

ozgurkuvars

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Büyük ihtimalle aux kaynağından gelen sinyali daha düşük kalitede işliyor. Ben auxu hiç denemedim ama bir deneyeyim.

amarulas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aux kablosu ile gerçekten kalite düşüyor bose kulaklığın aux kablosuyla denedim yine aynı çıkış olarak kullandığım cihaz bağlayabilceğim en kaliteli cihazlardan ondan sonra usb kablosu ile ipod olarak bağlantı yaparsanız baya iyi kalitesi var aux kablosuna göre fakat en güzel en temiz sonuç bluetooth ile bağladığınız zaman elde ediyorsunuz yanılmıyorsam

Spotify 312 kbit/s
Apple music 512 kbit/s

aralarında kalite farkı hissediliyor fakat araçtaki orjinal ses sisteminden flac dinlicekseniz boşverin eşşeğe altın semer vursan eşşek yine eşşektir

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhaba, Clio 4 icon aracım. Flac formatında müzik dinlemek istiyorum ama medya sisteminde şarkılar gözükmüyor. Bununla ilgili forumda araştırmalar yaptım fakat herhangi bir bilgiye ulaşamadım. Aracımızın medya sistemi bu formatı desteklemiyor mu? Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Flac dosyalarini destekleyen bir arac ici multimedya stok olarak yoktur sanirim. Hele ki renaultun hic bir modelinde yoktur. Dosyalarda aracin multimedyasi desteklemediginden gorunmuyordur. Diger yandan yine bildigim kadari ile piyasadaki telefonlardada stok flac player yok. Haricen flac player indirmeniz gerekir telefona ama kayip olur diye tahmin ediyorum. Akadasinda bahsettigi gibi kaliteli muzik dinlemek istiyorsaniz ya spotify ya apple music ( ki bu noktada apple music daha dogru secim olur ses kalitesi bakimindan ) servislerinden birini kullanmaniz daha iyi olur. Ben apple music kullaniyorum ve gerek kablo ( aux degil usb kablo ) gerek Bluetooth baglantisinda gayet temiz ses aliyorum. Aux kablosunu kesinlikle tavsiye etmem muzigin kalitesini ciddi sekilde torpuluyor hele ki piyasada on liraya satilan kablolar. Araciniz icon donanim Bluetooth da var usb kabloda baglayabilirsiniz.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi