Megane 4 Geri Vites Problemi

yolfatihi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese iyi günler.Aracım 2017 model 1,6 16v benzinli.Aracımı Kasım ayında teslim aldım.Aldığım günden beri geri vitese geçişte bazen sorun yaşıyorum. Sıkıntı olduğu zamanlarda ya hiç geçmiyor çift debriyaj yapıyorum öyle geçiyor ya da biraz zorlayınca geçiyor.Servise gittim bir problem olmadığını bunların şanzumaninda senkromeç olmadığını diğer araçlara da baktıklarını aynı problemin olduğunu söylediler.Biraz arabadan anlayan birisi olarak yaptıkları açıklama bana tatmin edici gelmedi.Acaba aranızda aynı problemi yaşayanlar var mı?

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
senkromeç olmayabilir bi kaç yerde okumuştum. clio 4 kullananlarda da benzer sorun vardı. çaresi yok sanırım.

yolfatihi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet servis Clio 4 lerde de hatta Kadjar da da aynı problemin olduğunu söyledi.

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben clio 4 kullanıyorum. ailemizde megane 3 vardı onda da benzer sorun vardı. şu an ki clio 4 üm 6 vites geri vites mandallı oldugu için pek sorun çıkmıyor ama genel olarak durum öyle maalesef.

filzof_alican

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio3 de vardi. Cift devriyaja alismistim sorun olmuyordu. Bende yeniliginde degil 2yasindan sonra oldu diyebilirim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yolfatihi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merak ettiğim konu Megane 4 lerde genel olarak bu problem var mı yoksa benim araçta mı bir sıkıntı var.Bu sabah otopark ta karşılaştığım bir Megane 4 sürücüsüne sordum hiçbir problemi olmadığını söyledi

midsummer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merak ettiğim konu Megane 4 lerde genel olarak bu problem var mı yoksa benim araçta mı bir sıkıntı var.Bu sabah otopark ta karşılaştığım bir Megane 4 sürücüsüne sordum hiçbir problemi olmadığını söyledi

Benim ki dizel düz vites. Hiç böyle sorun yaşamadım. Çekerim geri vites mandalını sessizce yerine geçti bu zamana kadar.

asgeda

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hiçbir manuel aracın geri vites sisteminde senkromeç sistemi yoktur. Bu Renault marka araca özel bir durum değil fakat bunun olmaması bazı zamanlarda dişli seslerine sebep olabiliyor aksi halde iki kez debriyaja basınca geçiyor gibi bir sorun var ise debriyaj sisteminin hidroliğinde hava olma ihtimali yüksek gibime geliyor. Servis bunların hepsinde böyle gibi bir söylemi kabul edilemez.

yolfatihi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Debriyaj sistemi hidroliğinde hava olsa bu sorun devamlı olarak tekrarlamaz mı acaba?Benim sorunum her 10 denemenin 2 veya 3 ünde oluyor.

yolfatihi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizelerin şanzıman yapısı farklı herhalde.Ayrıca bildiğim kadarıyla sizinkisi 6 vites.