Clio 3 dci kalorifer duman sorunu

Hakan2603

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar clio 3 dci aracımda motor suyuna antifiriz ekledim bir süre önce kalorifer açınca, bazen siyah bir duman veriyo havalandırma camlar buhar oluyor kötü de bi kokusu var bi süre çalıştıktan sonra geçiyor sebebi ne olabilir

tercüman848

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzer bir sorunu ben de yaşadım. Ama benim aracımdan gelen duman siyah değildi. Kalorifer peteği değişti. Petek değiştikten sonra sadece bir kere yaşadım bu sorunu. Petekten gelen o duman camlarınıza da yapışır ve buğu yapar. Silince de gitmez. Trafikte sorun oluşturabilir. Ayrıca o dumanı solumamaya da özen gösterin sağlık açısından. Yakın zamanda sorunu halletmeye çalışın size tavsiyem. Klima radyatörü değiştirme parça dahil 250 liraya maloldu bana.

Hakan2603

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nerde yaptırdınız hocam İstanbul damı çünkü usta bana 400 lira sırf işçilik istedi henüz yaptırmadım araba da su eksiltiyor kalorifer ısıtmıyor sanırım kesin olarak petek değişmesi gerekiyor değilmi

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nerde yaptırdınız hocam İstanbul damı çünkü usta bana 400 lira sırf işçilik istedi henüz yaptırmadım araba da su eksiltiyor kalorifer ısıtmıyor sanırım kesin olarak petek değişmesi gerekiyor değilmi

Kesinlikle petek su koyvermiş. 400tl biraz fazla istemişler. Ben torpido sökme işini çok araçta uyguladım.oto elektrikte takılırken en fazla alınan ücret 300 tl idi oda hondanın fd6 kasasını sökmüştüm.bide güvendiğiniz biyere yaptırın çünkü çok incelik isteyen bir iş

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
https://youtu.be/FkS6ISyOxCU
Bendede patladi. Korkarak giriştim ise. Degistirebildim. Elinizden is geliyorsa siz değiştirin. Hicbi tamirci arabaya iyi davranmiyor. Sorununuz motorda su eksiltiyormus. Petek. En kisa zamanda degistirin. Ilk calistirdiginda buğu yapmasi ve sonra kesilmesi petekten patlak azdir. Motor isinip petek o suyu kurutunca kesiliyordur. Ama arac ilk zorlamada tamamen patlatabilir. Buda hop motorun butun suyu paspas altlarina. Bide koltuk cikarip paspas kurutmakla ugrasma. Fiyatda 400 fazla biraz gezin. Samimi elinde is olmayan adam biraz daha insani davranabilir. Hem arac hem fiyat konusunda

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hakan2603

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Saolun hocam en kısa sürede değiştireyim peteği o zaman ☺

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Saolun hocam en kısa sürede değiştireyim peteği o zaman ☺

antifizin markası neydi...neden patlattı acaba

Hakan2603

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Markasını hatırlamıyorum da petrol ofisi nden almıştım muhtemelen kendi markası su eksiltme olayı yazın da oluyo du ama antifiriz koymamıştım o zaman acaba yazında mı patlak tı acaba kullanmıyodım malum kaloriferi yazın

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Markasını hatırlamıyorum da petrol ofisi nden almıştım muhtemelen kendi markası su eksiltme olayı yazın da oluyo du ama antifiriz koymamıştım o zaman acaba yazında mı patlak tı acaba kullanmıyodım malum kaloriferi yazın

yok yazında patlaktır o zaman..antifiz demek ki pasarını iyice sökünce delindi...
bazı ucuz antifirizler hemen deliyo....o yüzden sormuştum

Hakan2603

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladım hocam muhtemelen antifiriz dediğin gibi pasları sökünce tamamen delindi