Merkezi kilit sorunu

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayni sorun ara sira bende olur yolcu kapisinda,cozumu şudur:(araciniz kartli ise) araci tam 5 defa kart uzerindeki tusa basarak ac kapa yapin..sonra karti icerdeki yuvaya takip start yapin..biraz bekleyipsonra stop edip karti yaniniza alin ve aractan uzaklasin.kilitledikten sonra tekrar acin ve kapi acilacaktir..

yaptırsan iyi olur. zamanla sıklığı artar hepten bozulur, olmadık yer ve zamanda zor durumda bırakır. bende çok ender zorlanma sesi gelirdi, giderek sıklığı arttı bi akşam helvasını yedik:)

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaptirilacak bir sey yok! Yagmur ve soguk sistemin kronik sorunu fluencde..Size de tavsiyem oyle hemen solugu kilitci de serviste almayin..

BABO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar abiler yorumlardan dolayı teşekkürler. Bahsettiğim sorun için henüz bir adım atmadım. İlk önce şu vd40 la bi deneme yapacağım olmazsa dediğiniz gibi bi servise götüreceğim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

zoomes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun geçen yıl başıma geldi ilk önce aralıklarla şoför kapısı, sonra sol yolcu kapısı yine aralıklarla açılmamaya başladı, son olarak dışarıdan temelli olarak ön kapılar açılmaz oldu, elbette denemediğim sprey yağ ıvır zıvır kalmadı, sonra servise gittik servis sorun kilitlerde dedi, güzel bir rakam çıkardı, oradan kaçarak uzaklaştım sonra sanayide iyi bir kilitçi var paneller söküldü bir şeyler yapıldı sorun morun kalmadı yaklaşık 200 TL ye maloldu, O da biliyor bunların kilidi pahalı tabi ama neyse yaptırdım kurtuldum. Garantisi varsa servise yoksa sanayiye kilitçiye gidin, benim bulunduğum yer soğuk değil kıyı ege eksi derecelere düşmez, ama soğuk havalarla bir ilgisi var fakat hava ısınınca eski haline gelmiyor. Deneyip uğraşıp düzelten varsa bilemem ama bende hiçbir şey işe yaramadı, kapılara 200 TL sıkılmış yani.:) Geçmiş olsun.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sağ ön kapı kilitleme anında zorlanma sesi yaparak başladı. ilk başlarda çok ender sonra arttı. 2 ay öncede kış başlamadan pert. bu durumlar için kilitleme prosedürünü varmış sonradan öğrendim. öğrenene kadar 2 gün tekke kapısı gibi açık kaldı:) servis tamir olmaz deyince yeni istettim, 2 yıl servis garantili

prosedür şöyle:
1. stop ediyoruz
2. şöför kapısı açık diğerleri kapalı
3. gögüsteki kilit butonuna 7-8 sn basılı tutuyoruz (bib sesi gelecek)
4. şöför kapısını kapatıp dışarıdan anahtarla çevirerek kitliyoruz (tuşa basarak değil)

BABO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vd 40 denedim dediğiniz gibi işe yaramadı. Garanti yok. Ankarada bildiğiniz sağlam bir usta var mı abiler.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vd 40 denedim dediğiniz gibi işe yaramadı. Garanti yok. Ankarada bildiğiniz sağlam bir usta var mı abiler.

umarım tamiratla hesaplı şekilde kurtarırsın. şayet kilit değişmesi gerekirse şasi numarasıyla parça kodu'nu öğrenip sonra al. bende servis öyle davrandı. uzun yada kısa (sanırsam halat uzunluğu) hangisi kullanılmışsa aynısını sipariş geçtiler

genel bilgi olarak söylüyorum serviste 4 yaş ve üstünde parça+işçilikte %20 indirim kampanyası var. servis organizasyon sorumlusuyla pazarlık yapılabilir. misal indirimli 350 dendi, 300'e razıysanız başlayın diyebilirsin

Son düzenleme:

BABO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
umarım tamiratla hesaplı şekilde kurtarırsın. şayet kilit değişmesi gerekirse şasi numarasıyla parça kodu'nu öğrenip sonra al. bende servis öyle davrandı. uzun yada kısa (sanırsam halat uzunluğu) hangisi kullanılmışsa aynısını sipariş geçtiler

genel bilgi olarak söylüyorum serviste 4 yaş ve üstünde parça+işçilikte %20 indirim kampanyası var. servis organizasyon sorumlusuyla pazarlık yapılabilir. misal indirimli 350 dendi, 300'e razıysanız başlayın diyebilirsin

Hocam bilgi için sağolun dün bi kaç usta gezdim içime sinmedi istanbul yolu üzerinde oray renault servisi varmış cumartesi için randevu aldım tam rahatladım dedim şimdi sağ ön yolcu kapısı da dışardan açılmamaya başladı biraz daha yaptırmazsam arabaya giremeyeceğim sanırım.

yolfatihi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Derdinize derman olur mu bilmem ama 7 ay önce sattığım Linea aracımda da söylediğiniz problemin aynısı vardı. Hatta arızanın başlangıç şekli bile aynıydı.Kaportaciya gittim kilitleme motorunun bozulduğunu değişmesi gerektiğini ve çıkmasının dahi 250 ₺ olduğunu söyledi.Ben de o zaman üyesi olduğum forumda araştırma yapıp sadece motorun içindeki plastik bir dişlinin bir dişinin kırıldığını bu yüzden komple mekanizma nın değiştirilmesi gerektigini öğrendim.Sonra n11 de bu dişliyi buldum.Sonrasında yaklaşık 3 saat uğraşarak mekanizmayı söküp dişliyi değiştirdim ve sorun kalmadı.Bana maliyeti ise sadece 19₺ dişli ücreti idi. Eğer elinizden geliyorsa internette araştırıp dişliyi bulup kendiniz değiştirin.Gelmiyorsa tamirciye gitmeden önce dişliyi tedarik edin öyle gidin.Tamirci sadece dişliyi değiştirsin.

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Garantinin bitmesi çok sorun değil. Özellikle aracınız servis bakımlıysa garantisi bitmiş olsa dahi müşteri memnuniyeti kapsamında ücretsiz yapabiliyorlar. Benim Meg3 arabanın şoför tarafı cam kumanda paneli arızalanmıştı, servis bakımlıydı. Aracın garantisi bitmiş olmasına rağmen müşteri memnuniyetinden ücretsiz yenisiyle değişmişlerdi. Benzer yaşanmış pek çok örnek var zaten, soyulmuş direksiyonlar, kapı kolları vs. Tavsiyem öncelikle servisle görüşün.