Fluence icon Dikiz aynasi (icon) 2013 110luk

Fuat sahin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaslar forma yeni uye oldum ilk defa fluence kullanicisiyim aracimda yeni 2013 model aracimin ic dikuz aybasinda yola bakan bir sensor var ne ise yaradigini cikaramadim aldigim arkadas aracda serit takip sistemi car dedi ama nasil acildigini bilmiyorum dedi. Olabilir mi oyleyse aktiflestirmek icin ne yapmsm gerekiyor. Cok tesekkur ederim Bu arada resim cektim ama siteden paylasamadim. 😔

AŞiKaR

Reşit Karataş , 2013 Fluence dCi,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaslar forma yeni uye oldum ilk defa fluence kullanicisiyim aracimda yeni 2013 model aracimin ic dikuz aybasinda yola bakan bir sensor var ne ise yaradigini cikaramadim aldigim arkadas aracda serit takip sistemi car dedi ama nasil acildigini bilmiyorum dedi. Olabilir mi oyleyse aktiflestirmek icin ne yapmsm gerekiyor. Cok tesekkur ederim Bu arada resim cektim ama siteden paylasamadim. 😔

Far ve Yağmur Sensörüdür Şerit Takip Sistemi Flularda Yoktur...

Fuat sahin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba abiçiğim far ve yağmur sensörü ön çama yapışık olan olarak biliyordum zaten 2adet onlar gözükmektedir.
3EA1gp.jpg
[/URL][/IMG]

Fuat sahin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar başka fikri olan arakadaşımız yok mu

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Muhtemelen yagmur sensorudur

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fluencelerde yagmur ve far disinda sensor yok. Bu ikisinden birdir. Serit takip sistemi donanim olarak fluencede zaten yok donanim listesinde yer almiyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Duzeltme.. oncelikle yanlis bilgilendirme icin ozur dilerim. Megane 3 ve fluence araclarda model yillarini bilmiyorum ama serit takip uyari sistemi mevcutmus. Sadece bip bip bip seklinde uyari veriyor direksiyona bor mudahalesi yok ve yagmur ve far sensörü gibi camin dis yuzeyinde degil aracin icinde dikiz aynasinin altinda ve arkasinda kaliyor.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şerit takip sistemi fluence’lerde yok. Heleki Renault Fluence için özel tasarım yapmaz. Şerit takip sistemi aynanın altında cama yapışık ekstra bir malzeme ile belli olur. Scenic 3 bazi modeller, megane sporttourer bazi modeller de bu özellik mevcut

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şerit takip sistemi fluence’lerde yok. Heleki Renault Fluence için özel tasarım yapmaz. Şerit takip sistemi aynanın altında cama yapışık ekstra bir malzeme ile belli olur. Scenic 3 bazi modeller, megane sporttourer bazi modeller de bu özellik mevcut

Megane 3 kasada aynanin hemen altinda bende yok diye biliyordum ama varmis. Fluence megane her seyi ayni oldugundan yola cikarak var dedim. Ama sizin bahsettiginiz gibi cama sensorler gibi yapisik degilde iceride aynanin altinda yolu gorecek sekilde konumlandirilmis. Yani megane 3 te varsa fluence de de vardir diye dusundum. Bir cok malzemesi ayni hatta karoser disinda herseyi ayni nerdeyse.

Fuat sahin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. İşten dolayı aracımı hafta sonları kullanabiliyorum. bu hafta sonu gidebilirsem servise soracağım. Bir şey dikkatimi çekti çevre yolunda giderken yaklaşık 120 km hızla şerit değiştirdim hız sabitleyiçi açıkken bip bip sesi uyarısı verdi. yaklaşık 5-6sn açaba hız sınırı aştığımdan mı yoksa şeritten mi bilemedim r-line vermiş olduğu uyarı sandım bir kere daha deniyeceğim. ama o paylaştığım fotagraf yagmur ve far sensörü değil kesin eminim.