Megane 4 - Rlink2 Car play ve ios özelliği

asgeda

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul içinde bir buluşma yapılmalı bence.

Ben daha tam gizli özellikleri yada sistemden kapalı özellikleri açmayı başaramadım ancak az kaldı sanırım :) İtalyancamı geliştirdim İtalyanların forumlarından :D

EskiJapon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2016 Sedan İcon'da R-Link 3.3 var. 2017 HB İcon da R-Link 2.2 var. Bunun mantığını anlayabilen bir arkadaş var mı acaba? Ya da 2016 sedan icon sonradan güncellememi aldı da 3.3 oldu? Kafayı yemek üzereyim.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2016 Sedan İcon'da R-Link 3.3 var. 2017 HB İcon da R-Link 2.2 var. Bunun mantığını anlayabilen bir arkadaş var mı acaba? Ya da 2016 sedan icon sonradan güncellememi aldı da 3.3 oldu? Kafayı yemek üzereyim.

Araclar model yilina gore garantili olmali. Guncelleme varsa servis ucretsiz yapmasi lazim. Kontrol ettiniz mi yani servise araci goturup sordunuz mu guncellemesi vardir belki.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

papyon34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2.2 lerden 3.3 lere guncelleme olmuyor simdilik olsa da car play acilmiyor donanim olarak eksikmis dediklerine gore bence o an ellerinde hangi parca varsa onu takiyorlar araclara

mehmettufan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuya açıklık getireyim 3 aydır bu konu için uğraşıyorum Car play özelliği 2017 ve sonrası araçlarda gelecekmiş , yazılımla mümkün olan bişey değil çünkü sistemdeki parçları da farklıymış kabloları falan o yüzden bakarsanız 2016 modellerin ve 2017 modellerin sürümleri güncel de olsa kodları farklıdır 2017 de farklı örneğin 23.xxxxxx diye başlar 2016 larda 22.xxxx yani eski ve yeni araçlara özel yazılım gelecek ikisine de ayrı yazılım geliyor son sürüm olması birşey değiştirmiyor.

Yavuzsamur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
r link 2.2 olan araçlarda hangi özellikler açılabiliyor peki bilen var mı?

EskiJapon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
r link 2.2 olan araçlarda hangi özellikler açılabiliyor peki bilen var mı?

*Hareket halinde video izlenmesi
*Tabela okuma sisteminin açılması(hız tabelalarının okunması)
*Direksiyon hareketine duyarlı adaptif dönüş sis farının açılması(viraj aydınlatma)
*Hız kadran değişimi (260 yada 290 yapma)
*Android auto ve car play (R-link 2.2 lerde ancak 3.3 güncellemesi gelirse çalışıyor)
*Lastik göstergelerini psi yapma(32-33 gibi görünmesi)
*Yorgunluk algılamayı aktif yapma
*Kadrana sıcaklık göstergesinin eklenmesi
*Açılış ve karşılama ekranını değiştirme(Renault spor yada GT Line yapma)
*Radyo çekim gücünün arttırılması
*Araç ekranından youtube-facebook ve whatsapp kullanma
*Motor sesi(Sürüş moduna göre motor sesinin değiştirilmesi)

EskiJapon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2.2 lere gelse bile servisler yapmayacaktır. Çünkü;
• X markalı Android Multimedya ekranlı sistem, tüm servislere yetkili olarak takılması için verilmiş. Dün arayıp konuştuğumda adamlar bu ürünü 3600 TL'ye takabileceklerini, garantiyi bozmadığını söylediler.
Yani biz daha çok uğraşalım ama ortada ticari bir durum var. Herkesi (2.2.17.803) bu ürünü taktırmaya yönlendiriyorlar. Yoksa yazılımla bu işin olması çok basit. Birde bu konuyu
servislerdeki insanlara sorunca adamların şekli şemali değişiyor. Bir agresiflik geliyor. Sanırım onlarda bıkmışlar bu durumdan. :)
Biri çıkıp 3.3 güncellemesini zip dosyasını koysa, gerisini biz hallederiz.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2.2 lere gelse bile servisler yapmayacaktır. Çünkü;
• X markalı Android Multimedya ekranlı sistem, tüm servislere yetkili olarak takılması için verilmiş. Dün arayıp konuştuğumda adamlar bu ürünü 3600 TL'ye takabileceklerini, garantiyi bozmadığını söylediler.
Yani biz daha çok uğraşalım ama ortada ticari bir durum var. Herkesi (2.2.17.803) bu ürünü taktırmaya yönlendiriyorlar. Yoksa yazılımla bu işin olması çok basit. Birde bu konuyu
servislerdeki insanlara sorunca adamların şekli şemali değişiyor. Bir agresiflik geliyor. Sanırım onlarda bıkmışlar bu durumdan. :)
Biri çıkıp 3.3 güncellemesini zip dosyasını koysa, gerisini biz hallederiz.

Olay dediginiz gibi yazilimda bitiyor. Servis yeni urune yonlendirmektense yazilim ile yapiliyor fiyati da atiyorum 2.000 lira dese kimse aracinin orjinal multimedyasini sokup yerine anlasmali markada olsa x markayi almaz yazilimi yukletir. Olay cok basit aslinda ama dediginiz gibi ticari acidan bakildigi surece bu olaya degismesini beklemeyin. Hic bir firma da bunu yapmaz diye dusunuyorum.

Aslinda bu olay en alta inecek olursak bilgisiz satis danismani ( veya eksik bilgilendirmis diyelim suclu kom bilemiyoruz ) yine bilgisiz alici arasinda donuyor. Yani ornegin uretici firma satici bayilerine deseki ( belki bilgilendiriyordur kimseyide zan altinda birakmayalim ) sattiginiz urunlerin 2.2 versiyonlarina guncelleme gelmeyecek ve carplay desteklemeyecek. Bu bilgiyi verdi diyelim. Bayinin elinde bu surume sahip 5 tane talisman olsa ( maliyetini bilemiyorum satis rakami ortalamadan hesap yapiyorum ) 130.000X5=650.000 tl lik arac kimse almak istemediginden elinde bekleyecek. Bayi bunu satin alacak musteriye soyler mi? Satarken abi guncelleme gelir duzelir merak etme diye avuturlar. Aldigimizla kaliriz. Biz alici olarak bilgili olsak ornegin alacagimiz aracta car play olup olmadigini sorsak mecburen carplay destekli arac getirecek cunku digerini almayacak musteri. Bizlerde tuketiciler olarak yeterinc bilgiye sahip olmadigimizdan ve bir an once arac sahibi olma hissiyati ile oan onu gozetmeden satin alimini yapip sonrada boyle ugrasiyoruz malesef.

Bu arada bilgisiz diyerek kimseye ithamda bulunmuyorum veya suclamiyorum burda neyin ne oldugunu bilmeden satiyorlar ve aliyoruz olay bu.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi