Talisman R-Link 2 Güncelleme 2017

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kadjari 2015 de aldigimda canli trafik var cart curt renault comda surekli canli trafik reklami vs vs 3 sene oldu tık yok..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Carplay destekleyen surum gelirse kimsenin sikintisi kalmaz veya andoid auto. Ama onu da vermeyecekler galiba.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
https://www.renault-multimedia.com/gbr_EN/r-link2/upgrade adresinden şasi numaranızı girerek güncellemeyi indiriyorsunuz. nasıl kurulacağı yine aynı adreste anlatılıyor.

Ben 2016/12 haritasını yükleyebildim sonunda. Aracı aldıktan 10 ay sonra navigasyonu en azından köprüler bazında kullanabileceğim ama hala bir sürü yeni yapılan yol olmayacak muhtemelen 1 yıllık ücretsiz güncelleme hakkım dolduktan sonra da para verip daha güncel haritayı almam gerekecek. Ayrıca aracın tanıtımı yapılırken ballandıra ballandıra anlatılan canlı trafik bilgisi hizmetinden de hiç faydalanamadım. Avrupalıların forumlarını okuyorum onlar da sistemle ilgili bazı konulardan şikayetçiler ancak en azından canlı trafik hizmetini kullanabiliyorlar bizim kadar "kandırılmış" değiller.

Benim güncelleme aboneligim sona erdiği için 2016.12 haritasını r link store guncelleme olarak gostermiyor.
Ancak ben daha önce actigim konuda bahsetmistim; 2015.06 haritası yukleme yarim kaldığı için yeterli disk alanı yok diyerek yükletmiyordu.Bu sabah onu yüklerken aynı hatayi vermedi.Şimdi birde bu harita yüklü iken r link 2 cihaza usb bağlayıp rlink store a giriş deneyeceğim.Belki bu sefer yeni harita çikabilir.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Ben kadjari 2015 de aldigimda canli trafik var cart curt renault comda surekli canli trafik reklami vs vs 3 sene oldu tık yok..

Aynı şeyi bana da söylemişlerdi.Hiç calıştığını görmedim.Talisman iconda 9 hoparlör oldugunu da söylemişlerdi.
Geçen gün soküp dashboard un orta kismindaki kapagı kontrol için söktüm.Yeri var hoparlör yok.995e5a146e5536d2ab175748eb98ca58.jpg

marillion

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Carplay destekleyen surum gelirse kimsenin sikintisi kalmaz veya andoid auto. Ama onu da vermeyecekler galiba.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yabancı renault forumlarında android auto nun son versiyonunda donanım gereksiniminin ortadan kalktığı artık hiçbir araç için engel kalmadığından bahsedenler var. Renault müşteri ilişkilerinin resmi açıklaması hiçbir zaman olmadı bu konuda ama eğer böyle bir durum varsa belki de uyumlu bir yazılım versiyonu için çalışılıyordur. Ayrıca bazı yabancı kullanıcılara şubat sonunda büyük güncelleme gelecek demiş servisler.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı şeyi bana da söylemişlerdi.Hiç calıştığını görmedim.Talisman iconda 9 hoparlör oldugunu da söylemişlerdi.
Geçen gün soküp dashboard un orta kismindaki kapagı kontrol için söktüm.Yeri var hoparlör yok.995e5a146e5536d2ab175748eb98ca58.jpg

Maalesef benim kadjardada bos. Buraya hoparlör takayim dedim fakat baglanti alinacak yer varmi oralarda. Rlinkin sökülmesimi lazim acaba

Bulentinan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim de aboneliğim (harita güncelleme ve internet bağlantı) Aralık 2017 de bitti. Maalesef 2.2.19.200 yazılım sadece aboneliği olanlara güncelleme veriyor. Bir çok şey denetim, USB yi formatladım, başka ülke R-store üye oldum (İngiltere, İrlanda, Fransa, Bulgaristan ayrı ayrı denedim) hep eski 15/06 harita çıkıyor. Zaten uygulamalarım altında bütün bu paketlerin bittiği de yazıyor. Bir yerde okumuştum 2016 yılı sonuna kadar satılan araçlarda harita ve bağlantı süresi 1 yıl mış. 2017 yılı başı itibariyle bu süre 3 yıl olmuş. Yani şu ya da bu şekilde mağduruz.
Garip bir durum var şu sıralar TR store de harita güncelleme paketi Ortagoğu olarak görünüyor ve orada Türkiye yok ve Avrupa'ya göre daha pahalı.
İngiltere R-Store da 3 yıllık harita 100GBP sanırım, ayrıca bağlantı paketi ve canlı trafik de 100GBP.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Maalesef benim kadjardada bos. Buraya hoparlör takayim dedim fakat baglanti alinacak yer varmi oralarda. Rlinkin sökülmesimi lazim acaba

Evet ekranın sökülmesi gerekiyor.Ancak sizin ekran arkası da talisman gibi ise arkadaki ana ünite ulaşmak ya da soketleri çıkararak pinlere ulaşmak gerçekten biraz zor.Ama imkansız değil.Belki kadjar da oraya ulaşmak daha kolaydır.

gOWQN5.jpg

Ana üniti sökmek gerekirse ,Talisman da dashboard un sağ tarafının sökülmesi gerekecek.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Benim de aboneliğim (harita güncelleme ve internet bağlantı) Aralık 2017 de bitti. Maalesef 2.2.19.200 yazılım sadece aboneliği olanlara güncelleme veriyor. Bir çok şey denetim, USB yi formatladım, başka ülke R-store üye oldum (İngiltere, İrlanda, Fransa, Bulgaristan ayrı ayrı denedim) hep eski 15/06 harita çıkıyor. Zaten uygulamalarım altında bütün bu paketlerin bittiği de yazıyor. Bir yerde okumuştum 2016 yılı sonuna kadar satılan araçlarda harita ve bağlantı süresi 1 yıl mış. 2017 yılı başı itibariyle bu süre 3 yıl olmuş. Yani şu ya da bu şekilde mağduruz.
Garip bir durum var şu sıralar TR store de harita güncelleme paketi Ortagoğu olarak görünüyor ve orada Türkiye yok ve Avrupa'ya göre daha pahalı.
İngiltere R-Store da 3 yıllık harita 100GBP sanırım, ayrıca bağlantı paketi ve canlı trafik de 100GBP.

Aynı yazıyı ben de okudum.Haklısınız.2017 den itibaren 3 yıl.Harita güncelleme 1 yıl ve 3 yıl seçeneği var.1 yıl 109 euro (Eskiden 62 euro idi.),3 yıllık abonelik 149 euro.Harita paketi ortadoğu görünüyor haklısınız.Yani abonelik alan da sıkıntı yaşayabilir.2016.12 haritasını indirebilen bir arkadaş we transfer vb. bir download sitesine yüklerse ve bizim ile paylaşmak isterse ben harita güncellemesi yapılabileceğini düşünüyorum.

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı yazıyı ben de okudum.Haklısınız.2017 den itibaren 3 yıl.Harita güncelleme 1 yıl ve 3 yıl seçeneği var.1 yıl 109 euro (Eskiden 62 euro idi.),3 yıllık abonelik 149 euro.Harita paketi ortadoğu görünüyor haklısınız.Yani abonelik alan da sıkıntı yaşayabilir.2016.12 haritasını indirebilen bir arkadaş we transfer vb. bir download sitesine yüklerse ve bizim ile paylaşmak isterse ben harita güncellemesi yapılabileceğini düşünüyorum.

Ben r link sürümünü bu hafta sonu yükseltirsem yeni harita güncellemeye bakarım dosyaları başkasından alma durumu biraz sıkıntılı olabilir lisans dosyasında ve karşı server sunucuda bu görünücektir şase ve seri uyuşmayacakfır dosyadan bir şekilde şase ve seri değişseniz dahi renault serverinde karşılığı görmeyecektir öyle olsaydı bizler r link ı 3.3 sürümüne güncelliyebilirdik biz dosyaları bir şekilde değiştisek renault onay yollamaz . Harita google veya yandex sürekli öneriyorum bunları çevrim dışıda kullanabiliyoruz haftalık güncellenen daha sağlam uygulama varken araba markarınki fiyasko sadece renault değil a dan z ye hepsi aynı .

siz r link de gizli özellikleri ne zaman açıcaksınız düşünüyormusunuz .