Daha önce yapanlar vardır umarım.

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Merhaba arkadaşlar

Araçlarımız'da Yıkamalardan ve yanlış silme kurutmalardan dolayı oluşan gözle görülen hareli çizikleri nasıl komple gideriyorsunuz ? veya ne sıklıkla bu işlemi yapıyorsunuz

ve yıkamayı kendiniz yapıyorsanız hangi bezleri kullanıyorsunuz ben (güderi ) duydum ama camlar içinmiş dış kasa için nasıl bez kullanmak lazım ?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar

Araçlarımız'da Yıkamalardan ve yanlış silme kurutmalardan dolayı oluşan gözle görülen hareli çizikleri nasıl komple gideriyorsunuz ? veya ne sıklıkla bu işlemi yapıyorsunuz

ve yıkamayı kendiniz yapıyorsanız hangi bezleri kullanıyorsunuz ben (güderi ) duydum ama camlar içinmiş dış kasa için nasıl bez kullanmak lazım ?

Bahsettiginiz cizikler yuzeysel ise basit pasta cila ile giderilir. Kendiniz ellende yapabilirsiniz pasta cila islemini ama makineyle yapilmis kadar iyi olmaz. Guderi bez camlar icin cok iyi fakat kurumaya baslayinca o bezle silmek iskence haline geliyor. Ben tekstil atolyelerinden iz birakmayan kumas parcalarindan alip kullaniyorum. Ne kapirta ne de camlarda iz kalmiyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yolda,bir yada iki defa makinayla hafif aşındırıcı hare giderme yaparım kendim.ayrica elimde çok çeşitli markalar cila var ayda bir 2 ayda bir duruma gore parlasın ve korusun diye cila yaparım.

Kurulamasa uzun tüylü mavi kurulama havlusu birde rossmann marka cam bezi kullanıyorum.renk beyaz.

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
bu makine ayrıca satılan bir şey değil mi ? canavar taşı gibi ama ucunda kalın sünger gibi bir şey var

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
iz bırakmayan bez desem sanırım anlarlar tekstıl atolyeleri gıdıp alayım şlave olsun

Bahsettiginiz cizikler yuzeysel ise basit pasta cila ile giderilir. Kendiniz ellende yapabilirsiniz pasta cila islemini ama makineyle yapilmis kadar iyi olmaz. Guderi bez camlar icin cok iyi fakat kurumaya baslayinca o bezle silmek iskence haline geliyor. Ben tekstil atolyelerinden iz birakmayan kumas parcalarindan alip kullaniyorum. Ne kapirta ne de camlarda iz kalmiyor.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iz bırakmayan bez desem sanırım anlarlar tekstıl atolyeleri gıdıp alayım şlave olsun

Sizin bi sey soylemenize gerek yok kumas parcalarina dokununca anliyorsunuz zaten. Hafif kaygan yapida olanlari tercih edin.

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
çok teşekkür ederim.