Renault Symbol Joy 1.5 DCI yakıt sorunu yakıt öneri

munzevi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault Symbol Joy 1.5 DCI 2013 model arabamda son günlerde motordan garip sesler geliyordu.Arabamı oto tamir ustasına gösterdim motorla ilgili bir sorun olmadığını söyledi.Ben sorunun neden olduğunu düşündüm.Sonra tavsiye üstüne shell yakıt aldığım hatırladım.Bilemiyorum belki benim yakıt aldığım istasyonun yaptığı bir hilede olabilir.Yada benim aracımda da bir sorun olabilir.Aranızda daha önce shell v-power nitro plus kullanan arkadaşlar varmı?Bu sadece bende mi oldu? Daha önce opet ve bp den alıyordum motor sesinde bir sorun yoktu.Hangi yakıtı kullanmalıyız önerileriniz nedir?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault Symbol Joy 1.5 DCI 2013 model arabamda son günlerde motordan garip sesler geliyordu.Arabamı oto tamir ustasına gösterdim motorla ilgili bir sorun olmadığını söyledi.Ben sorunun neden olduğunu düşündüm.Sonra tavsiye üstüne shell yakıt aldığım hatırladım.Bilemiyorum belki benim yakıt aldığım istasyonun yaptığı bir hilede olabilir.Yada benim aracımda da bir sorun olabilir.Aranızda daha önce shell v-power nitro plus kullanan arkadaşlar varmı?Bu sadece bende mi oldu? Daha önce opet ve bp den alıyordum motor sesinde bir sorun yoktu.Hangi yakıtı kullanmalıyız önerileriniz nedir?

Araci aldigimdan beri yaklasik 2 yildir shell kullaniyorum ve bi sorun yasamadim. Bahsettiginiz olay istasyon ozelinde olabilir. Yakitta hile de olabilir tabi ki hepsi ihtimal dahilinde. Siz yine opet veya bp den alip bi deneme yapin en iyi fark oyle cikar ortaya.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

munzevi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet arkadaşlar ne yazıkki yakıtta hile olayından olduğu kesinleşti.Depodaki yakıtı bittirdim başka bir istasyondan aldım egzozdan gelen çiğ yakıt kokusu ve motordan gelen tuhaf ses kesildi.Yakıtı nerden aldığınıza dikkat edin , mecbur olmadıkça depoyu tam doldurmayın.

gte77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Devamlı opet alırım o söylediğin shell nitro plus bir kaç kere mecburiyetten kullandım bir sorun olmadı. Aracımın performansı da artmıştı opete göre.