TomTom Carminat (live olmayan) Harita Güncelleme... ÇÖZÜLDÜ.

swordfish

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam program indirme linkleri çalışmıyor,bir arkadaş wet transfer,mega.co,one drive vs birşey kullanarak yükler ve linkini bana iletirse,bu paylaşımı kalıcı olarak indirilebilecek bir alana yükleyeyim bende, yardımlarınızı bekliyorum.

mrttyldzz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba,
linkleri yenileme şansımız olursa gerçekten çok faydalı olacak.

dnzugur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Carminat Tomtom haritasını güncelleme (LİVE olmayan versiyonlar içindir.)

1. Aşağıdaki adresten “NC_8842_Full_Complete_Install_yDGpatch.zip” isimli zip dosyayı indiriyoruz.
http://www65.zippyshare.com/v/ao932zvt/file.html

2. Aşağıdaki adresten “Turkey 1000.8645” haritasını indiriyoruz.
http://relink.to/view.php?id=8224581622e413530fc01967d98ddf

3. Orijinal SD Kartınız var ise, bu karta hiç dokunmayın. 1 yada 2 GB'lık bir adet yeni kart edinin. Orijinal kartın içerisinde bulunan “loopdir” klasörünü yeni sd kartınıza kopyalayın.

4. İlk indirdiğiniz “NC_8842_Full_Complete_Install_yDGpatch.zip” dosyasını sd kartın içerisine açın.

5. İkinci indirdiğiniz “Turkey 1000.8645.rar” dosyasını sd kartın içerisine açın.

6. Sd kart içerisinde “meta.txt” isimli bir metin belgesi oluşturun ve içerisine “08 77 0D 81 58 5F 21 26 38 72 FE 27 79 8E 8D 25 Turkey-101351.meta ;Turkey 1000_8645" değerlerini tırnak(“) isaretleri olmadan yapıştırın, kaydedin ve kapatın.

7. Sd kartınızın içerisinde bulunan “EasyDCT-II.exe” isimli programı çalıştırın.

Input Device-ID: nin karşısına Device-ID (Bunu bilmek zorundasınız.) nizi BÜYÜK HARFLER ile ve boşluk bırakmadan yazın. Ve “enter” a basın. (Device-ID yi öğrenmek için, “loopdir” klasörünü içerisine attığınız sd kart bilgisayarınıza takılı iken, Tomtom Home programını açın. “Yardım” menüsü altındaki “sistem bilgileri” ne tıklarsanız yeni bir ekran açılacak. “* Connected device: "Carminat TomTom"” başlığı altında “ID: "XXXXXXXXXX" kısmında yazan 10 haneli ID bizim aradığımız ID.)

8. Gelen ekranda hiçbirşey yapmadan yeniden “enter” a basın.

9. “update meta.txt” ile başlayan soru için “n” yazıp “enter” a basın.

10. “activate special voices” ile başlayan sorunya yine “n” ile cevap verin. Ve “enter” a basın.

11. İşlemin başarılı olduğuna dair mesaj alıcaksınız. (Ready...) Yeniden “enter” a basarak ekranın kapanmasını sağlayın.

12. Arabamıza gidip, hiçbirşeyi çalıştırmadan, SD kartımızı yerine takıyoruz, radyoyu açıyoruz. Herşey hazır… Güle güle kullanın.

NOT-1: 27 Eylül 2017'de yayınlanan haritanız kullanıma hazırdır. Son güncellenen 1005, 1010 gibi haritaları ve meta kodlarını bulduğunuzda aynı işlemleri yaparak en son versiyona güncelleme yapabilirsiniz.

NOT-2: Güncelleme işlemi sadece Carminat TomTom cihazlarında uygulanabilmektedir. Carminat TomTom LIVE cihazlarına güncelleme yapılamamaktadır.

Cihazınızın modelini öğrenmek için; orjinal SD kartınızı bilgisayarınıza bağlayın ve TomTom HOME programını açın. (SD kartı taktığınızda çoğu zaman program otomatik olarak açılıyor.) Programın sağ alt köşesinde bağlanan cihazın modeli yazmaktadır. Orada LIVE ibaresi varsa cihazınız LIVE modeli demektir ve güncelleme yapılamaz.

Son düzenleme:

zugor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba öncelikle emeğiniz için teşekkürler. ben de 2010 scenic var bu yaz aracımla yurtdışına çıkmayı düşünüyorum orta ve doğu Avrupa haritalarını da yükleme şansımız varmı bu yöntemle

dnzugur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba öncelikle emeğiniz için teşekkürler. ben de 2010 scenic var bu yaz aracımla yurtdışına çıkmayı düşünüyorum orta ve doğu Avrupa haritalarını da yükleme şansımız varmı bu yöntemle
Haritaları ve meta kodlarını bulduktan sonra aynı yöntemle harita eklemesi yapabilirsiniz. Avrupa haritası yüklemesi yaparsanız içinde Türkiye olan versiyonları da var, işinizi görecektir.

CASPER_VIA_P1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dnzugur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

http://relink.to/view.php?id=3ec838461b19f5e7ba67a77f7d4e82

Bu linkteki harita işinizi fazlasıyla görecektir. İçerisinde Türkiye de var, Avrupa'nın tamamı da var. Ancak boyutu biraz fazla, 7 part şeklinde 3.5 GB civarıydı yanılmıyorsam. (4GB hafıza kartı gerekecektir.)

Meta olarak da "[FONT=&quot]45 D7 E8 8E DA 2B 30 CF A8 95 79 6A AB 27 E4 1D Europe-101437.meta ;Europe 1005_8763[/FONT]" tırnak işaretleri (") olmadan bu bilgiyi kaydetmeniz gerekiyor.

bayelektronik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba bendede hata verdi bu son yazdığınız güncelleme..navigasyonda 101351 harita kullanılamaz yazıyor.Ayrıca EasyDct2 programını çalıştırdığım zaman meta ile ilgili soruya n yazınca error yazıyor...ne yapabilirim

bayelektronik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şu işi id numarasını söylesem adıma yapabilecek varmı uzaktan bağlantıyla herşeyi doğru yapıyorum harita gene hata veriyor...

dnzugur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şu işi id numarasını söylesem adıma yapabilecek varmı uzaktan bağlantıyla herşeyi doğru yapıyorum harita gene hata veriyor...
1.Öncelikle cihazınızın LIVE model olmadığından emin olmanız gerekiyor.

2.Eğer bundan eminseniz, yüklediğiniz harita ile oluşturduğunuz meta kodunun uyuşmasından emin olmanız gerekir.

3.Bunlardan eminseniz eğer, kullandığınız haritanın cihazınızla uyumlu olduğunu tespit etmeniz gerekli.

1.si için gerekli açıklamayı yukarıdaki yazıda belirtmiştim.

2.si için ise kullandığınız haritanın metasını kullanmanız gerekiyor. Benim verdiğim linkteki haritaları indirdiyseniz eğer, metaları da yazıda mevcut, doğru metayı kaydetmeniz gerekiyor.

3.sü için de şunu tavsiye edebilirim: Navigasyonunuzun Orijinal SD kartını bilgisayara takın. TomTom Home programından "Harita satın al" menüsüne girerek orada görünen "Türkiye" ya da "Avrupa" haritasının özelliklerinden belirtilen kodda yazan harita dosyasını kullanmanız gerekiyor. Örneğin 1005.8643 yada 1005.8677 gibi bir kod var, onu bulmalısınız.

CASPER_VIA_P1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yilmaz6757

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar.
Forumda yeniyim.2010 model RENAULT LAGUNA 3 III 1.5 DCI 110 BLACK EDITION arabam var.Üzerinde Renault Carminat Tomtom live olmayan Navigasyon var.Bunun için avrupa haritası, içinde Türkiye’de olan indirme linki arıyorum.Ancak yukarıda verilen link çalışmıyor.Nasıl indirme yapabiliriz?
Türkiye ve avrupa haritasını Renault Laguna carminat tomtom için nasıl indirebilirim.
Saygılar.

Son düzenleme: