Marşa basınca gelen vıjjjjjjjjj :) sesi ve çalışmama sorunu

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
gece gece daraldım valla zaten geçen ay masraf yaptım rölanti sorunum tekrar devam ediyor birde bu çıktı :)
Ev alma komşu al === Araba alırken de usta al [emoji4] iyi usta bulmak şu devirde zor deneme yanılma ile iş yapıyor çoğu . Size tavsiyem marş motoru dinamo işi yapan yerlere götürün aracı bu sesi birde onlar dinlesin

Nefredd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ev alma komşu al === Araba alırken de usta al [emoji4] iyi usta bulmak şu devirde zor deneme yanılma ile iş yapıyor çoğu . Size tavsiyem marş motoru dinamo işi yapan yerlere götürün aracı bu sesi birde onlar dinlesin

Antalya da iyi bir motor ve elektrik ustası bulurum bir gün inşallah :)

clioAtilla

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Marş otomatiği bozuk veya volan dişlisi üzerinde eksik diş(kırılarak düşmüş diş) var diye düşünüyorum.

zr0271hsyn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.4 16v rxt 2001 var bende ,abiler bende tek marş ve çok çabuk alıyor diğer deneyimlediğim araçlara nazaran maşallahı var çalıştırırken veya motor ısıtırken gaza dokunmuyorum, o vijj sesi bende de yapıyor usta devam et dedi karakteristik bir ses dedim durmadım üzerinde ama bende merak ettim şimdi vijjj seni sormal mi ?

Abazoglu

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Bende bu arada takipteyim. Bu ses bende de vardı. Fakat aracımda başka bir sorun varken bu ses daha sık geliyordu. Sorun giderildikten sonra hiç duymadım..Mesele nin kaynağı elektrik kaçağı. Bu arabada lambalar sıkıntı özellikle arka sis ve stop. Temassızlık varsa frene basınca arka sis farına şase yapıyor . Hatta arka sileceği aktif ediyor. Yolda giderken. Frene basınca arka silecek çalışıyor, Forum da da bu konuya ait topik var. Çözümüde gayet basit .Ben bu arızayı giderdikten sonra bu sesi daha duyamadım diye hatırlıyorum ama takipteyim.