Fluence 2016 1.5 edc motorda ki ses

slolom19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm herkez

aracımın 1.5 fluence ıcon edc 50.binde yeni aldım garantili fakat aracımı calıştırdıgım zaman motor bölümünün sag kısmında içeriden net olarak duydugum düdük sesi gibi bir ses var çok rahatsız edici servise götürdüm yakıt geri dönüş hortumu dediler komple garantiden degişti fakat aynı ses devam ediyor servise tekrar durumu anlattım getırın bakalım dediler .bu konuda bu sorun ile karşılaşıp çözüm bulan varmı acaba.acil yardıma ihtiyacım var. saygılar

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm herkez

aracımın 1.5 fluence ıcon edc 50.binde yeni aldım garantili fakat aracımı calıştırdıgım zaman motor bölümünün sag kısmında içeriden net olarak duydugum düdük sesi gibi bir ses var çok rahatsız edici servise götürdüm yakıt geri dönüş hortumu dediler komple garantiden degişti fakat aynı ses devam ediyor servise tekrar durumu anlattım getırın bakalım dediler .bu konuda bu sorun ile karşılaşıp çözüm bulan varmı acaba.acil yardıma ihtiyacım var. saygılar

Sorunun kaynagi yakit geri donus hirtumu ise forumda konu var. Servisten degilde o ebada uygun hortumu disaridan alip cozmus cogu arkadas. Zaman zaman bende de yapiyor ayni sesi. Bende yine servisten degil de disardalip takacagim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

slolom19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm
hayır anlamadıgım şey madem bunu arac kullananlar buluyorda servisteki ustalar neden care bulamıyor komple degişen parca işçilik dahıl 900 civarı garantı olmasa yandık.
tam olarak konuyu anlayıp ustasını bulup yaptırmam lazım.tşk ederim ilginize

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm
hayır anlamadıgım şey madem bunu arac kullananlar buluyorda servisteki ustalar neden care bulamıyor komple degişen parca işçilik dahıl 900 civarı garantı olmasa yandık.
tam olarak konuyu anlayıp ustasını bulup yaptırmam lazım.tşk ederim ilginize

Servis ses icin tolareans araliginda diyor daha dogrusu renault turkiye bu ses icin tolerans araliginda diyor. Dolayisi ile serviste ucretsiz degisim yapamiyor. Yoksa servis zaten sesin sebebini de nerden kaynaklandigini da biliyor.

slolom19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence cok sacma zaten müşteri rahatsız memnunıyet yok sesin susturmak yerine çile çektırıyor bana

pc0120fluence

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence cok sacma zaten müşteri rahatsız memnunıyet yok sesin susturmak yerine çile çektırıyor bana

Selam benim aracın geri dönüş hortumunu servis ücretsiz değiştirdi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

slolom19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam
benim de aracın hortumları garantiden üretsiz degişti fakat aynı ses devam bugün tekrar bıraktım bakalım sonuç

slolom19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm herkeze malesef arkadaşlar aracım ikinci kez servisten olumsuz bir şekilde döndü ses incelenmiş sistemsel bir ses oldugu acıklandı herhangi bir çaresi yokmuş
napacagımı bilemiyorum aracı satasım geliyor

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm herkeze malesef arkadaşlar aracım ikinci kez servisten olumsuz bir şekilde döndü ses incelenmiş sistemsel bir ses oldugu acıklandı herhangi bir çaresi yokmuş
napacagımı bilemiyorum aracı satasım geliyor

Bir arkadas paylasmisti yine hortumcudan farkli bi hortum alip taktirmis. Olculeri konusunda mevcut fluence bolumunde olmasi lazim. Ondan sonra ses kesilmis. Anladigim kadariyla ses hoslrtumun yapisindan kaynaklaniyor ve fabrika ile servis ayni malzemeyi kullandigi icin de ses kesilmiyor.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
slm herkez

http://www.renaultfanclub.com/showthread.php?t=98403