Klima AC Tuşu Sorunu

cmylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese tekrardan selamlar.

Herkesin klima ile ilginç sorunları olmuştur. Ama benimki daha ilginç. Günlerdir forumu araştırdım herhangi bir şey bulamadım.

Motor sıcakken AC tuşu açık olursa klima ısıtmıyor.

AC tuşunu kapatıyorum, havalandırma ısıtmaya başlıyor. Sıcaklık düzeyini en yükseğe ayarlıyorum. Yine de AC tuşu açıkken sıcak hava vermiyor, buz gibi hava vermeye devam ediyor. Daha önceleri böyle değildi. Otomatik klimamı sürekli manuel olarak ayarlamama sebep oluyor.

Bu sorun klima gazı doldurttuktan sonra kendisini göstermeye başladı.

Daha öncede kışın, sıcak hava verirken ayaklara soğuk hava veriyordu. Bu sorun ayak tarafındaki kaçak tespitiyle hallolmuştu.

Yardımcı olabilen varsa ne mutlu bana.

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araclarda klıma ısıtma yapmaz. Sız sıcak hava vermesınımı ıstıyorsunuz yoksa soguk mu. Sıcak ıstıyorsanız ac tusuna basmanız boşuna. Motora yuk olur çünkü. Ac tusuna basılı olsada olmasada araç sıcaklıgı motorun ıcınde dolasan su veya antıfırız kalorıfer radyatorunden geçerek. İçeri sıcak hava gelır. Ac tusuna basılı iken. Aracın ıcerı sıcak hava vermemesı hem klımayı acmanız hemde kalorıferı. Kalorıfer prrvanrsındrn grlrn hava once klıma petegındrn gecıp soguyor tekrar kalorıfer radyatorundrn gecıp ısınırken ılıkbır sekılde sıze ulasıyor. Sıcak hava ıstıyorsanız ac ye basmayın.

cmylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevap için teşekkürler :) Ben ne anladım otomatik klimadan o zaman :) Havalar malum yağmurlu camlar sürekli buğu oluyor. Çözmek için klimayı açıyorum ama en sıcakta bile üşüyorum. Bence ters giden bişeyler var.

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
klimayı açmayınca daha sıcak vermiyormu havayı :D

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevap için teşekkürler :) Ben ne anladım otomatik klimadan o zaman :) Havalar malum yağmurlu camlar sürekli buğu oluyor. Çözmek için klimayı açıyorum ama en sıcakta bile üşüyorum. Bence ters giden bişeyler var.

Araçlardaki klima ısıtmaz sadece soğutur. Isıtma işlemi araç içinde dolanan sıcak Sudan yapılır. Anahtar sıcak konumda iken klimayı açmak boşa yakıt sarfiyatından başka hiçbirşey olmaz. Anahtar sıcak konumda sadece fan açtığınız da sıcak üflemiyor mu ? Eğer öyle ise sistemde bir sorun var demektir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Egokmen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar kolay gelsin aracım symbol 2003 kalorifer ve diğer tüm aksamlar çalışıyo ac yani klima düğmesi çalışmıyo klima devreye girmiyo nedeni ne olabilir.. Cevap bekliyorum

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya
Arkadaşlar kolay gelsin aracım symbol 2003 kalorifer ve diğer tüm aksamlar çalışıyo ac yani klima düğmesi çalışmıyo klima devreye girmiyo nedeni ne olabilir.. Cevap bekliyorum

Elektirikciye kompresoru gosterin. Miknatisi cekmiyor veya soketinde sorun cikmis olabilir.

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

otomatik ya da analog klima 2 si arasında çalışma prensibi anlayışında fark yok ki. Her yerden araştırabilirsin bu konuyu. Hiç bir araç kliması sıcak hava içeri vermez. Siz buğu olayını klimasız yollarla da çözebilirsiniz. Yanlış bişiy yok

Egokmen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla arkadaşlar azado7 kardeşim kompresöre elektrik verince devreye giriyo fakat düğmede sıkıntı var ilk günlerde çalışıyordu sonra ne oldu bilmiyorum bilen varmı