Renault 19 rolanti valfi gazda takili kaliyor

yusuf sezgin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
SELAMUN ALEYKÜM benim 1995 renault 19 aracım var rolanti valf sorunu vardı bozuk idi yenisini aldım taktırdım fakat araç ilk çalıştığında cok güzel rolanti ,fakat gaza bastığımda devir 2000 yada üstüne geldiğinde takılı kalıyor ,gaza basıyormuşum gibi takılı kalıyor bazende kendi kendine aniden bırakıyor gaza basmayı normale dönüyor valf arızası dendi 5 tane valf değiştirdim hepsi aynı ,acaba başka nereden kaynaklanıyor olabilir kısacası rolanti valfi takılı kalıyor aramızda bu sorunu yaşayan yada yaşayıpta bu durumu halleden varmı?

Son düzenleme:

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
SELAMUN ALEYKÜM benim 1995 renault 19 aracım var rolanti valf sorunu vardı bozuk idi yenisini aldım taktırdım fakat araç ilk çalıştığında cok güzel rolanti ,fakat gaza bastığımda devir 2000 yada üstüne geldiğinde takılı kalıyor ,gaza basıyormuşum gibi takılı kalıyor bazende kendi kendine aniden bırakıyor gaza basmayı normale dönüyor valf arızası dendi 5 tane valf değiştirdim hepsi aynı ,acaba başka nereden kaynaklanıyor olabilir kısacası rolanti valfi takılı kalıyor aramızda bu sorunu yaşayan yada yaşayıpta bu durumu halleden varmı?
Gaz teli takılı kalıyor olabilir

yusuf sezgin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gaza bastığımda gaz teline baktım gayet iyi gazı bıraktığımda boşluğu bile kalıyor yani gaz telinde değil sorun rolantimotoru gazı kendisi itiyor sonrada kendini geri çekmiyor :( bu rolanti motoru nereden hareket emri nereden alıyor acaba elektriksel bir problem olabilirmi :soru

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Takılı kalınca hemen stop edin tekrar çalıştırın rolanti normalse gaz telinde problem yoktur. Boğaz kelebeğini temizlettirin. Yeni takılan rolanti valfiniz de arızalı olabilir.

yusuf sezgin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Stop edince normale dönüyor 4 adet yeni orjinal rolanti valfi denendi hep aynı

Sinan__

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Iyi gunler.Arac karburatorlumu,m enjeksiyonlumu.Gazdada benzindede aynisini yapiyormu

yusuf sezgin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım enjeksiyonludur benzinde hiç çalıştırmadım aldıgımdan bu yana oyüzden benzinde denemedim

skyblue89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim başıma buna benzer birşey geldi sende aynı yoldan giderek sorunu bulabilirsin 4 bin devirde takılı kalıyordu bazen benim aracım karbüratörlü ve karbüratörün ikinci kelebeği takılı kalıyormuştu sende oraları söküp bakabilirsin benzindeki yağlama özelliği lpgde olmadığından kelebekte yağsız kalma takılma olabiliyor