Balata Marka Tavsiyesi

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 2 aracım için fren balatası tavsiye eder misiniz? Piyasada valeo, kale, trw vb. birçok marka mevcut. Fiyat/performans olarak en iyisi sizce hangisi?

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sanko86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
trw memnunum ama tercih meselesi.

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim. Geç oldu cevap kusura bakmayın. Bu haftasonu değiştirdim. Usta mga önerdi ses yapmaz dedi. İlk başta ses yapıyordu, ama şimdi biraz daha azaldı. Zannedersem yeni olduğu için bu ses. Şimdilik sorun yok gibi. Kullandıkça bakacağım

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim. Geç oldu cevap kusura bakmayın. Bu haftasonu değiştirdim. Usta mga önerdi ses yapmaz dedi. İlk başta ses yapıyordu, ama şimdi biraz daha azaldı. Zannedersem yeni olduğu için bu ses. Şimdilik sorun yok gibi. Kullandıkça bakacağım

Mga arasıra ses yapmaya devam ediyor bende kullanıyorum inşallah sizin araçta olmaz

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mga arasıra ses yapmaya devam ediyor bende kullanıyorum inşallah sizin araçta olmaz
İnşallah yapmaz. Hava çok sıcaktı ondan herhalde demiştim. Eğer kullanımı rahatsa ve uzun ömürlüyse ara sıra sesine takılmam. F/P olarak bakabilirim.

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnşallah yapmaz. Hava çok sıcaktı ondan herhalde demiştim. Eğer kullanımı rahatsa ve uzun ömürlüyse ara sıra sesine takılmam. F/P olarak bakabilirim.

Her dönüşte, her frende bu sesi duyuyorum. Enteresan bir ciyaak sesi. Ancal bu ses hızlı giderken yavaşlamada değil, ani frende değil... Yalnızca hani 30 40 ile giderken kasise yavaş girmek için frenlersiniz ya işte o sırada gelen ses. Sürekli olmadığından dolayı çekilir diye düşünüyorum. Ayrıca fren mesafesi vs olarak gayet başarılı. Fiyatına göre arasıra sesini göz ardı edebilirim.

Maktek1534

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım ben usta tavsiyesiyle BOSCH aldım neden diye sordum bosch balatalar fren sıkınca ötmez dedi....
2016 yılında taktırdım
Ön balata 45 TL
Arka balata 40 TL hala aynı balataları sorunsuz kullanıyorum.... Kolay gelsin....

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bosch balataları tavsiye etmiyorlar [emoji848] yani forumdaki bazı arkadaşlarda kullanıp memnun kalmamışlar. Tabi bu kullanıcıya göre değişir. Ve beklentiye göre [emoji848]
Arkadaşım ben usta tavsiyesiyle BOSCH aldım neden diye sordum bosch balatalar fren sıkınca ötmez dedi....
2016 yılında taktırdım
Ön balata 45 TL
Arka balata 40 TL hala aynı balataları sorunsuz kullanıyorum.... Kolay gelsin....

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Bosch balataları tavsiye etmiyorlar [emoji848] yani forumdaki bazı arkadaşlarda kullanıp memnun kalmamışlar. Tabi bu kullanıcıya göre değişir. Ve beklentiye göre [emoji848]

Mga balata halen ses yapıyor değil mi ? Bende de azda olsa devam ediyor . Bazen diyorum Feredo marka balata alayım takayım sonra oda ses yaparsa diyip vaz geçiyorum

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet hala ses yapıyor ve sinir bozucu :) ama çok sıcak havada yapıyor, mesela akşamları okadar çok ses yapmıyor ve uzun yolda hızlıykende yapmıyor. Sırf bunlar nedeniyle göz yumuyorum. Bence bitmeden değiştirmeyin. Yada çok bir para değil, siz bilirsiniz ;)
Mga balata halen ses yapıyor değil mi ? Bende de azda olsa devam ediyor . Bazen diyorum Feredo marka balata alayım takayım sonra oda ses yaparsa diyip vaz geçiyorum