Enjektör Temizliği

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya
Yapanların yorumunu merak ediyorum yüksek oranda çözelti zararlı olabilir

Benim izledigim 500 ml katki 500 ml mazot adam hortumlari cekmis tencerenin icinde karisimi hazirlamis rolantide o cozeltinin bitmesini beklemis. Tam Turk isi 😁😁

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Benim izledigim 500 ml katki 500 ml mazot adam hortumlari cekmis tencerenin icinde karisimi hazirlamis rolantide o cozeltinin bitmesini beklemis. Tam Turk isi [emoji16][emoji16]
[emoji23][emoji16]

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bildiğim kadarıyla carbon clean da kimyasal herhangi bir şey yok. sabun bazlı bir uygulama diye okumuş idim. geçen ay würth enjektör temizleyici attım araca ve ankaraya gittim. değişen bir şey yok gibi. belki de hepsi yalan dolan :) bilemiyorum.

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya
bildiğim kadarıyla carbon clean da kimyasal herhangi bir şey yok. sabun bazlı bir uygulama diye okumuş idim. geçen ay würth enjektör temizleyici attım araca ve ankaraya gittim. değişen bir şey yok gibi. belki de hepsi yalan dolan :) bilemiyorum.

Full depo ve uzun yolda kullanimda etkisi vardir. Bende soguk motor calistirmada 3 saniye kadar duman atma vardi her depoda kullandim oyle gecti. Enjektorleri ellettirmekten iyidir.....

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Kaliteli markaların orijinal ürünlerini kullanmak önemli. 3 defa kullandım sorun yaşamadım faydası bence var

KURT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ceyrek deponun altina dusmemenin mantigi nedir hocam.

Bide carbon clean ile nereleri temizliyorlar faydasi varmidir ayrica ucreti ne kadardir. Tesekkurler
Bildigim kadari ile ceyrek depo altina indiginizde aracin performansi bir miktar dusuyor tabi hissedilir olcude degil. Bununla beraber depoda be kadar az yakit kalirsa dipteki pisliklerin yakit yolunu tikama ihtimali o kadar yukseliyor. Carbon clean islemi motor ic kismi temizlemek amaci ile yapiliyor. Kurum kalinti gibi katman olusturacak maddelerden temizleniyor. Bu maddeler mikron seviyesinde oldugundan aslinda faydali bir islem ama bir cok uretici bu islemi yasaklamis nedendir bilmem belki satis politikasidir yine ama ben faydali oldugunu dusunuyorum acikcasi. Henuz ihtiyacim olmadigindan yaptirmadim fiyatlarini bilemiyorum malesef.

Cevap EKSİKSİZ OLARAK VERİLMİŞ.Son yaptırdığımda 150 TL idi.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bildigim kadari ile ceyrek depo altina indiginizde aracin performansi bir miktar dusuyor tabi hissedilir olcude degil. Bununla beraber depoda be kadar az yakit kalirsa dipteki pisliklerin yakit yolunu tikama ihtimali o kadar yukseliyor. Carbon clean islemi motor ic kismi temizlemek amaci ile yapiliyor. Kurum kalinti gibi katman olusturacak maddelerden temizleniyor. Bu maddeler mikron seviyesinde oldugundan aslinda faydali bir islem ama bir cok uretici bu islemi yasaklamis nedendir bilmem belki satis politikasidir yine ama ben faydali oldugunu dusunuyorum acikcasi. Henuz ihtiyacim olmadigindan yaptirmadim fiyatlarini bilemiyorum malesef.

Cevap EKSİKSİZ OLARAK VERİLMİŞ.Son yaptırdığımda 150 TL idi.

üreticilerin bu maddeleri ve uygulanmasını tavsiye etmesi zor hatta imkansız gibi bir şey. düşününce aracın damarlarında farklı madde dolaşıyor. şayet oluşacak bir arızada sorumlu kim tutulacak. kimyasallar mı? araç mı? hiç bir üretici böyle bir belirsizliğin altına girmek istemez

kurumsal firmalar arıza çıkma ihtimali 100 binde bir bile olsa riski sevmezler:)

st2210

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçen ay aracı alırken Ekspertiz de söylediler enjektor temizliği ve turbo sizdirmazlik kapağını baktım dediler.Yıllardır gittiğim ustaya götürdüm. Hiç birşey yok dedi.Yakıtı opetten al,aradâ bir otobanda yüksek devirli kullan motorola kendini dezenfekte eder dedi.Dün çıktım çevre yoluna İstanbul Silivri arası yaptım. Hem araba hem ben deşarj oldum😂😂😂😂.

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ceyrek deponun altina dusmemenin mantigi nedir hocam.

Bide carbon clean ile nereleri temizliyorlar faydasi varmidir ayrica ucreti ne kadardir. Tesekkurler

hocam carbon clean ile enjektörlerin uç kısımlarını temizliyorlar kurum ve kötü yakıt enjektör uçlarını tıkadıgı için zamanla enjektörler işeme yaapabiliyor arada yaptıılmalı diye düşünüyorum siyah dumanı da önlüyor ayriyetten

bundan 3 sene önce aracımı aldıgımda expertiz sonucu siyah duman cıktıgı için yaptırdım testte bariz belliydi zaten ekzos süpergesi bile cekemedi dumanı her yer duman oldu
3 sene geçmesine ragmen siyah duman yok şuan zaten ilk yaptırdıgımda da performansı bile artmıştı yani her türlü faydasını gördüm ben

150 tlye yaptırmısım o zamanlar şimdi fiyatı nedir bilmiyorum