Fluence Ön Kapıların Dışarıdan Açılmama Sorunu

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Yakın zamanda aldığım Fluence aracımda bugün kapıları açmak istediğimde ön iki kapı dışarıdan açılmadı. Diğer tüm kağılar bagaj açılıyor fakat ön kapılar sadece içerden uzanıp açtığımda açıldı dışarıdan hiçbir şekilde açamadım. Ayrıca içerden açtıktan sonra da dışarıdan açıldı taki tekrar kitleyip açmayı denediğimde aynı şekilde diğer kapılar açılırken ön iki kapı açılmadı. Bir anda ikisine birden ne olmuş olabilir acaba, başına gelen veya bir çözüm bilen var mı ? Teşekkürler.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu araçların malesef kronik sorunu. Sanayide kilitciye giderseniz belki mekanizma degisimine gerek kalmadan cozerler. Bazen benimde basima geliyor fakat kalici olmadi henuz benimkiler. Bende sadece on yolcu kapisi tutukluk yapti iki kere. Forumdaki cogu arkadas basit islemlerle duzeltmis sorunu.
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Yakın zamanda aldığım Fluence aracımda bugün kapıları açmak istediğimde ön iki kapı dışarıdan açılmadı. Diğer tüm kağılar bagaj açılıyor fakat ön kapılar sadece içerden uzanıp açtığımda açıldı dışarıdan hiçbir şekilde açamadım. Ayrıca içerden açtıktan sonra da dışarıdan açıldı taki tekrar kitleyip açmayı denediğimde aynı şekilde diğer kapılar açılırken ön iki kapı açılmadı. Bir anda ikisine birden ne olmuş olabilir acaba, başına gelen veya bir çözüm bilen var mı ? Teşekkürler.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Er.tansel teşekkür ederim cevabınız için. Forumda vd 40 tan bahsediliyor fakat bunu aldığımda nasık nerelere uygulayacağım acaba, bir denemek istiyorum olmaz ise bir kilit ustasına getirip baktıracağım, inşallah hallolur. Nasıl uygulayacağım hakkında bilgi verecekler olursa çok sevinirim, teşekkürler.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Kapı üzerindeki kilit mekanizması na sıkın kapıyı kapatıp açın bu işlemi 3 -- 4 defa uygulayın

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayrıca şöyle birşey söylemek istiyorum, aracımda artık eller serbest moduda kitleme açma yapmıyor, bunun hakkında bilgisi veya bir çözümü olan arkadaşım var mıdır ?

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vd 40 ı uyguladım sol kapı eski haline döndü fakat sağ kapı hala dışardan açılmıyor, bilgi vereyim diye söylüyorum, belki başkalarınada yardımı olur. Başka bilgisi olan varsa ve benide bilgilendirirse sevinirim, teşekkürler.

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya
Vd 40 ı uyguladım sol kapı eski haline döndü fakat sağ kapı hala dışardan açılmıyor, bilgi vereyim diye söylüyorum, belki başkalarınada yardımı olur. Başka bilgisi olan varsa ve benide bilgilendirirse sevinirim, teşekkürler.

Hocam ayni sorun bende de var wd40 i tam olarak nereye sıktınız. Resimli gonderim yaparsaniz cok sevinirim. Kolay gelsin...

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Resimli gönderim yapamayacağım araç şu an bulunduğum yerde değil kusura bakmayın. Kapı içi kilit mekanızmasına sıktım ve elimle kilidi kapatıp dıştan açtım kapıyı kapatmadan sol taraf bi kaç kere hafif sıkıp bu şekilde yapmayla oldu ama sağ taraf hala aynı, yinede işe yarıyor vd 40 sağ ayna katlanırken takılıyordu onada uyguladım düzeldi şu an.

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya
Resimli gönderim yapamayacağım araç şu an bulunduğum yerde değil kusura bakmayın. Kapı içi kilit mekanızmasına sıktım ve elimle kilidi kapatıp dıştan açtım kapıyı kapatmadan sol taraf bi kaç kere hafif sıkıp bu şekilde yapmayla oldu ama sağ taraf hala aynı, yinede işe yarıyor vd 40 sağ ayna katlanırken takılıyordu onada uyguladım düzeldi şu an.

L as tik basinc verilerinin yazildigi yere sıktıniz dogru mudur

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Doğrudur