Clio 4 gizli özellikleri açtim

haqoco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada farları geri getirirken hangi ayardan yaptın?

stock emm ecularından ilk sırada çıkan ecu dan nbx_ligtning package değerini 1 yaptım, farlar geri geldi fakat far sensörü çalışmıyordu onu da nbx_auto_light sekmesini 1 yaparak çözdüm.

hata kodunu silmeme rağmen hala daha belli bir süre kullanınca yeniden hata veriyor. bakalım çözebilecek miyiz?

aguner

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende hata yaptım o şekilde dediğiniz yerden açtım ama parkların plakalıkların voltajı az geldi. uzunlar kafasına göre çalışıyordu ve en önemlisi o ışık hiç bir zaman sönmüyordu. Sonra Ulaş ustanın yanına gittim. Servis cihazına bağladı arabayı halletti.

haqoco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende hata yaptım o şekilde dediğiniz yerden açtım ama parkların plakalıkların voltajı az geldi. uzunlar kafasına göre çalışıyordu ve en önemlisi o ışık hiç bir zaman sönmüyordu. Sonra Ulaş ustanın yanına gittim. Servis cihazına bağladı arabayı halletti.

Kurcalaya kuracalaya bi şekilde hata mesajını kaldırdım. Şu an sorunsuz gözüküyor. Şu an içime kurt düşürdünüz. Parkları ve plaka lambalarını kontrol edeyim.Dediğiniz şekilde bi sorunla karşılaşırsak Ulaş beyle biz de tanışıcaz yapacak bir şey yok.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kurcalaya kuracalaya bi şekilde hata mesajını kaldırdım. Şu an sorunsuz gözüküyor. Şu an içime kurt düşürdünüz. Parkları ve plaka lambalarını kontrol edeyim.Dediğiniz şekilde bi sorunla karşılaşırsak Ulaş beyle biz de tanışıcaz yapacak bir şey yok.

Stop lambası hatası için emm lighting de stop la ilgili ayarlardan düzeliyor tabi ayar düzeltince kalpten ariza ışığını silip frene basıp deneyin tekrar ariza ışığı yandımı diye.nbx eb stopwithout pwm cf ayarını 1 yapın.bu ayar stop lambalarını power manager denetimini devre dışı bırakır.

bektashasanvan@gmail.com

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sağ ol Mehmetali, en üstteki değeri 1 yapınca sis farları direksiyon yönüne göre yanmaya başladı.

yolgezer07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Daha önce kullandığım VW Aracımı satıp
2012 model Clio 4 icon paket alarak Foruma yeni üye oldum
ve daha önceki kullandığım VW Aracımda Vagcom kablo ile onun gizli özelliklerini açtığım için
ve bu yüzden bu tür programlara elim yatkın olduğu için
Bu yeni aracımda da açılabilen özellikleri açmak için bir 25K80 Chipli Elm327 cihazı aldım programını da kurdum program araçtaki tüm ecu ları gördü

Şimdi tek eksiğim sizlerin açılabilen özellikleri soldaki şu menüden şuraya gir sağdaki ekranda şu menüyü aktif et ve devre dışı bırak yada ekranda yazan 0 değerini 6 yap gibi
özelliklerin aktif etme tariflerini burada paylaşmanızı rica ederim.

sonrr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,

Araç 2017 1.2 Touchrome

Cihazdan farklı satıcıdan sipariş geçmiştim geldi bugün hemen denedim bu kez 5 ecu buldu çalıştı yani ve aşağıdaki aşağıdaki özellikleri açtım.
saat ve dereceyi gösterge panelinde olması
viraj aydınlatma ve follow me home (EMM i ecu dan bulmadı ben kendim listeden ekleyerek yaptım.)

Yalnız şuan Stopları kontrol ile ilgili hata veriyor sürekli tam olarak nasıl çözebilirim.
Ek olarak follow me home ayarını ayarlıyorum 30 sn 60 sn olarak ancak araç kitlendiğinde yanmıyor nedeni ne olabilir.

Süreç dinamiği ışığını yani ekonometriyi aktif etmeme rağmen çalışmadı acaba benim araçta olmuyor mu bilgisi olan deneyen var mı?