Yazlık lastik seçimi hakkında

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4ce411e4b2b369d2e0e6ad3e41f3ec8d.jpg

Bugün itibari ile continental premiumcontact5 ( 205-55-16 ) 4 adet yazlık lastikleri taktım. İlk izlenim lastik çok yumuşak geldi ve eski lastikler baya eski olduğundan onlara göre muazzam yol tutuyor ama özellikle ıslak bulduğum her yer de frene abandigim anlarda çok çok iyi performans sergiledi. Bu bakalım bir sonraki yaz nasıl olacak. Ama genel olarak memnunum. Tanesi 300 liradan 1.200 liraya maloldu. Balansı takılması herşeyi ile.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun :eyv Bence iyi bir seçim olmuş.

2009 yılında michelin kullanıyordum köy yolunda tüm lastiklerim balon yaptı ve tamamen vazgeçtim, lassa aldım, tutuşunu beğenmedim o sıralar petlasın yazlık lastiğini deneyelim dedik, 2 sene sonra yanakları çatlamaya başladı ve yol tutuşu tamamen kayboldu ve petlası 3 iş arkadaşımız arabalarımıza almıştık diğer arkadaşımınkinin tabanı bozuldu, diğeri hala kullanıyor. Sonra goodyear a geçtim köy yolunda da çok iyi, balon yapmadı çok şükür, yumuşak ve sessiz bir lastik yaklaşık 2 senedir de onu kullanıyorum. Kayın babama ise conti aldık asfaltta çok iyi ama köy yolunda o da balon yaptı. Diğer arkadaşıma sürekli goodyear veya conti al dedim conti aldı, yol tutuşundan ve sesden çok memnun. Taşlı yollarda kullanırken çok yavaş kullanmanızı tavsiye ederim.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun. bu serinin en iddialı alanı ıslak zemin ama tüm puanları iyi zaten

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun :eyv Bence iyi bir seçim olmuş.

2009 yılında michelin kullanıyordum köy yolunda tüm lastiklerim balon yaptı ve tamamen vazgeçtim, lassa aldım, tutuşunu beğenmedim o sıralar petlasın yazlık lastiğini deneyelim dedik, 2 sene sonra yanakları çatlamaya başladı ve yol tutuşu tamamen kayboldu ve petlası 3 iş arkadaşımız arabalarımıza almıştık diğer arkadaşımınkinin tabanı bozuldu, diğeri hala kullanıyor. Sonra goodyear a geçtim köy yolunda da çok iyi, balon yapmadı çok şükür, yumuşak ve sessiz bir lastik yaklaşık 2 senedir de onu kullanıyorum. Kayın babama ise conti aldık asfaltta çok iyi ama köy yolunda o da balon yaptı. Diğer arkadaşıma sürekli goodyear veya conti al dedim conti aldı, yol tutuşundan ve sesden çok memnun. Taşlı yollarda kullanırken çok yavaş kullanmanızı tavsiye ederim.

Evet sessizlik olayını farkettim. Hamuru yumuşak sanırım ama benim icin önemli olan yol tutuş. Yanı Maximum 2 yaz kullanırım bu lastikleri üçüncü sene takmam zaten Yen'i alırım. Balon olayı umarim basıma gelmez.

hayırlı olsun. bu serinin en iddialı alanı ıslak zemin ama tüm puanları iyi zaten

Teşekkürler. Islak zemin neredeyse kuru gibi. Oldukça memnun kaldım açıkcası.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
6. seri çıkmış bu arada

HPI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni lastiklerinizle kazasız ve keyifli sürüşler dilerim. Ancak aracınızın lastik ebatları 205/60/16 yada 205/55/17' dir. Yani aldığınız 205/55/16 ebatlarındaki lastikleriniz aracınıza uygun değildir.

Winston75

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende Goodyear var. 1 yıldır kullanıyorum. Testleri başarılı da olsa bence öyle ahım şahım da değil. 205 55 16 olmasına rağmen yanakları baya yumuşak. Sürüş kalitesi güzel . Bazen inik gibi görünüyor ama basınç normal. Yağmurda oldukça iyi ama asfalt performansı daha iyi olmalıydı.
Bence iyi seçim yapmış olmalısınız.

Tapatalk işkencesi ile yazıldı.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende Goodyear var. 1 yıldır kullanıyorum. Testleri başarılı da olsa bence öyle ahım şahım da değil. 205 55 16 olmasına rağmen yanakları baya yumuşak. Sürüş kalitesi güzel . Bazen inik gibi görünüyor ama basınç normal. Yağmurda oldukça iyi ama asfalt performansı daha iyi olmalıydı.
Bence iyi seçim yapmış olmalısınız.

Tapatalk işkencesi ile yazıldı.

Araca binen herkes konforun bariz şekilde arttığını söylüyor ki lastik yumuşak hamurlu çok ciddi katkısı oldu. Yol tutuş dediğim gibi ıslak yol Harika tutuyor. Kuru yolda da çivi gibi yapışıyor ve fren mesafesi müthiş. Kesinlikle tavsiye ederim.

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
memnun kaldınız mı