Arka frenlerden gelen değişik ses

bkmtkm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sevgili dostlar, uzun zamandır arka kampanalardan frene basın kısa bir viiyyk diye ses duyuyorum. Servistekiler açıyor bakıyor gres vs işlem yapıyorlar bir iki saat geçiyor sonra tekrar devam ediyor. Geçenlerde başka bir clio da da duydum aynı sesi, hatta captur da da duydum aynı sesi. Ses sadece frene basınca arka kampanalardan geliyor. İster sabitken isterde hareketliyken, ilk frene bastığınızda kısa bir viyyk sesi geliyor sonra kesiyor, her frene basmada aynı ses. Bu ses kampanaların sürtme sesi değil, farklı bir ses. çözemedik bir türlü sesi

onurh89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam sanayide arka kampanalrı temizlettim o ses yüzünden şu an sorunsuz.ama 4bin -5bin km sonra yine olurmuş.maalesef ebedi bir çözümü yok :)

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Sevgili dostlar, uzun zamandır arka kampanalardan frene basın kısa bir viiyyk diye ses duyuyorum. Servistekiler açıyor bakıyor gres vs işlem yapıyorlar bir iki saat geçiyor sonra tekrar devam ediyor. Geçenlerde başka bir clio da da duydum aynı sesi, hatta captur da da duydum aynı sesi. Ses sadece frene basınca arka kampanalardan geliyor. İster sabitken isterde hareketliyken, ilk frene bastığınızda kısa bir viyyk sesi geliyor sonra kesiyor, her frene basmada aynı ses. Bu ses kampanaların sürtme sesi değil, farklı bir ses. çözemedik bir türlü sesi
Araç kaç km de

bkmtkm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şu anda 70 bin, ama bu sorun neredeyse aldığımdan beri var, başlarda çok problem etmedim, ama sonraları canımı sıkmaya başladı. Başka araçlarda da görünce kronik olduğunu düşündüm. Kampanalar temizlenince biraz geçiyor ama sonra tekrar başlıyor.

ismailcosgun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kampana değişimi ortalama kaç km de gerçekleşiyor?