Media Nav & Media Nav Evo Güncellemeleri ve Harita Yüklemeleri

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün bana e-posta atan bir arkadaşa yazdığım cevabı sizinle paylaşıyorum, buyurun;

"Ben de bu konuda sıkıntıdayım açıkçası. Artık iyice saldım zaten. Bir geri görüş kamerasını takıp bir de mevcut haritayı güncellesem yetecek bana da, bende hali hazırda bir hata kodu var, daha onu gideremiyorum... =) Parmak izi dahi alamıyorum. Kamerayı takınca bir ara servise götürüp sistemi baştan yükleteceğim, sonra da son kez forumarda bahsedilen harita güncelleme işini tekrar deneyeceğim. Yine olmadı aliexpress den android multimedya cihazı alacağım en sonunda. Usandırdı bu R-Nav beni... İşe yaramaz bir ekrandan ibaret."

ahmetyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün bana e-posta atan bir arkadaşa yazdığım cevabı sizinle paylaşıyorum, buyurun;

"Ben de bu konuda sıkıntıdayım açıkçası. Artık iyice saldım zaten. Bir geri görüş kamerasını takıp bir de mevcut haritayı güncellesem yetecek bana da, bende hali hazırda bir hata kodu var, daha onu gideremiyorum... =) Parmak izi dahi alamıyorum. Kamerayı takınca bir ara servise götürüp sistemi baştan yükleteceğim, sonra da son kez forumarda bahsedilen harita güncelleme işini tekrar deneyeceğim. Yine olmadı aliexpress den android multimedya cihazı alacağım en sonunda. Usandırdı bu R-Nav beni... İşe yaramaz bir ekrandan ibaret."

Valla ben o işi çözdüm. Renault Captur'a tam uyumlu Android tabanlı 8" bir cihaz aldım. Dehşet bir cihaz. Internete bağla, TV izle, youtube izle. İstediğin video formatını izle. Hem de istediğin çözünürlükte izle, donma kasma falan yok. Bir Android tablet ne yapabiliyorsa, bu da onu yapabiliyor. R-Nav'ı da söktüm koydum kutusuna. İlgilenen olursa verir geçerim. Nasılsa onda da Medi@skin yüklü üstünde.

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla ben o işi çözdüm. Renault Captur'a tam uyumlu Android tabanlı 8" bir cihaz aldım. Dehşet bir cihaz. Internete bağla, TV izle, youtube izle. İstediğin video formatını izle. Hem de istediğin çözünürlükte izle, donma kasma falan yok. Bir Android tablet ne yapabiliyorsa, bu da onu yapabiliyor. R-Nav'ı da söktüm koydum kutusuna. İlgilenen olursa verir geçerim. Nasılsa onda da Medi@skin yüklü üstünde.

Ya şu konuyu merak ediyorum;
Bugün sıfır bir araç almak istesek, biraz olsun iş görür olan R-Link paketi 3500TL! Lakin bırakalım aliexpress'i, ülkemizde bile R-Linkten kat be kat üstün, daha çok işe yarar 10 inçlik androidli multimedia sistemler bile 1500 TL!

Yani ben anlamıyorum! Renault ve diğer markalar, bu multimediya teknolojisinde neden bu kadar "geride" kalmaya ısrar ediyorlar ki?!.. Piyasada bunca seçenek varken kimin kalkıp da R-Link gibi bir sisteme 3500TL vereceğini düşünüyorlar?.. Üstelik, 5 para etmez R-Nav sistemlerinin bile yapabileceği işlevlerini kısıp da piyasaya sürmeleri düpedüz üçkağıtçılık!

ermanyaq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar bende yeni üye oldum foruma 2015 1.5 EDC icon capturum var bende haritaları en son sürüm yapmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler .

hayalet34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni aldığın ürünün linki varsa yazarmısın ?

hayalet34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bundan önceki aracımda Necvox marka multimedya vardı fakat radyo sorunu vardı hiç ama hiç çekmiyordu resmen.
Mp3 dinlemekten sıkılmıştım. Sonra söküp atmaya az kala arabayı elden çıkarttım :)
Bu sizin kullandığınız üründe radyo sorunu varmı?

ahmetyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bundan önceki aracımda Necvox marka multimedya vardı fakat radyo sorunu vardı hiç ama hiç çekmiyordu resmen.
Mp3 dinlemekten sıkılmıştım. Sonra söküp atmaya az kala arabayı elden çıkarttım :)
Bu sizin kullandığınız üründe radyo sorunu varmı?
Ben orjinal anteni söküp yerine köpekbalığı yüzgeci tipi anten takmıştım, onun çekim gücü azıcık daha az olacak bazı frekanslarda bazen biraz cızırtı yapıyor ama onu R-Nav zamanında da yapıyordu. Şimdiki cihaz newfron marka ve gayet güzel ve kullanışlı bir radyo uygulaması var. Bu cihazın ses çıkışı orijinal R-Nav'a göre daha güçlü ve dolgun sesli. Zaten hoparlörleri de Hertz marka güçlü hoparlörler ile değiştirdim. Arabada Subwoofer varmış gibi ses veriyor. Halbuki yok. :)

Üstünden çıkan hoparlörleri bi görseniz. Resmen plastik oyuncak. Onlardan sağlıklı ses gelmemesine şaşmamak lazım zaten.

emrecann

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elimde tam kurulum navigasyon dosyaları var hocam hata kodunu da gideriyor emre85268@gmail adresinden ulaşabilirsiniz bana kuruluma yardım ederim

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elimde tam kurulum navigasyon dosyaları var hocam hata kodunu da gideriyor emre85268@gmail adresinden ulaşabilirsiniz bana kuruluma yardım ederim
Cevabınız için sağolun, problemleri çözdüm fakat evo görünümüne sokmadan. Benim derdim haritayı güncellemek ve geri görüşü açmaktı, zaten başka da birşey olmuyor bizim bu r-nav larda...

MX5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dreyman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, 2014 Model Captur sahibiyim Medianav ekranında Connect Diag Tool Hatası çıkmıştı servise götürüp yeniden yazılım attırdım ve düzelmişti ancak navigasyon çalışmıyordu bunu hiç bir servis yapamadı Ankara da 3 tane yetklili servise götürdüm File corruption detected, Navigation stops hatası veriyor ve navigasyonu açtığınızda kabul ediyorum butonu aktifleşmiyordu. Kesin çözümü buldum ve paylaşmak istedim ben baya uğraştım başkası mağdur olmasın. Öncelikle Connect Diag Tool hatasını servis çözdü o soruna herhangi bir çözümüm yok ancak Connect Diag Tool hatasını serviste halledip File corruption detected, Navigation stops hatasını çözemeyenler için gerekli update dosyası elimde mevcuttur 1.95 GB boyutu hafta içinde upload edeceğim isteyenler olursa bir teşekkür etmesi yeterli açık bir şekilde paylaşacağım.