Genleşme Kabı Kapağı...

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhaba,

Megane 2 aracımın genleşme kabı kapağını suyu kontrol etmek için dün akşam açtım ancak kapağı çıkardığım esnada kapağın içindeki contanın altında bulunan yay yerinden çıktı, birdaha takamadım. Sonrasında uğraşmadım ve kapağı tekrar yerine taktım, izmit-istanbul arası yol yaptım sorun yaşamadım. Kapağı değiştirmeliyim, bu şekilde kullanmam sorun yaratır mı? Herhangi bir deformasyon yok, kapak sağlam, yerinede takılıyor. Ancak kapağın altındaki contanın altında yay çıktı. (Orada yay olduğunu bilmiyordum) contayı tekrar yerine taktım sorunsuzca...

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mutlaka orjinaliyle değiştirin ihmale gelmez.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Aracınızın su eksiltme sine neden olur Orijinal ürün ile değişin

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevaplar için teşekkür ederim.

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet dediğiniz gibi kapak su kaçırdı ve su eksiltmeye başladı. Yan sanayi kapak taktım ancak pişmanım orjinaliyle arasında 20 lira vardı. Nedense almadım orjinalini. Şuan sorun yok ancak en kısa zamanda değiştireceğim.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Evet dediğiniz gibi kapak su kaçırdı ve su eksiltmeye başladı. Yan sanayi kapak taktım ancak pişmanım orjinaliyle arasında 20 lira vardı. Nedense almadım orjinalini. Şuan sorun yok ancak en kısa zamanda değiştireceğim.

Kapak soğutma suyu sisteminin sigortası gibidir. Basınç yükselince kapak basıncı dışarı atar. yan sanayi kapak erkenden yada geç açabilir riske almazdim

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değiştirin kapağı çünkü o kapağın bir işlevi de basınç dengelemekte valf sayesinde.

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapak soğutma suyu sisteminin sigortası gibidir. Basınç yükselince kapak basıncı dışarı atar. yan sanayi kapak erkenden yada geç açabilir riske almazdim
Önerinizi dikkate alacağım. Bu haftasonu ilk işim onu değiştirmek olacak. Bende kıllandım aslında. Balta alacaktım ama nedense almadım. [emoji848][emoji4]

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün orjinal kapak taktım. İyiki takmışım çünkü aracı. Su eksiltiyordu böylece eksiltmeninde önğne geçmiş oldum

Aytskal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Sizinde belirttiğiniz gibi kapak regülasyon görevi görüyor kapalı iç devrenin basınç emniyet valfidir yayda yüksek basınca ayarlı tahliye için kullanılıyor bizim eleman bu kapak yüzünden daha doğrusu radyatör kapağı yüzünden şahine hararet yaptırdı mutlak orjinal ile değişimini tavsiye ederim.