205/55/16 vs 205/60/16

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araci aldigimda uzerinde ne vardi hatirlamiyorum ama yazlik ve kislik olarak 55 aldim. 3. Sene bu sene her iki lastigide sorunsuz kullaniyorum ve benim aracim ayrica dusuk yaylar kisa buna ragmen hissedilir bir fark gormedim ki muayeneden de sorunsuz geciyor. Konfora ne kadar etki eder bilemem ama aman aman bi farkta olmaz. Suspansoyona zarar verir diyen lastikcide ucmus belli ki 5 mm fark bu suspansiyona zarar veriyorsa benimki 3 senedir allaha emanet gidiyor demek ki ve aracin izerindeki yaylar basik olmasina ragmen hala orjinal fabrikasyon 5. Senesi bu sene. Secim sizin tabi de 55 yanak fiyat acisindan daha uygun.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

zapkinus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araci aldigimda uzerinde ne vardi hatirlamiyorum ama yazlik ve kislik olarak 55 aldim. 3. Sene bu sene her iki lastigide sorunsuz kullaniyorum ve benim aracim ayrica dusuk yaylar kisa buna ragmen hissedilir bir fark gormedim ki muayeneden de sorunsuz geciyor. Konfora ne kadar etki eder bilemem ama aman aman bi farkta olmaz. Suspansoyona zarar verir diyen lastikcide ucmus belli ki 5 mm fark bu suspansiyona zarar veriyorsa benimki 3 senedir allaha emanet gidiyor demek ki ve aracin izerindeki yaylar basik olmasina ragmen hala orjinal fabrikasyon 5. Senesi bu sene. Secim sizin tabi de 55 yanak fiyat acisindan daha uygun.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Doğrudur hocam valla bende zaten pek inanmadım dediğiniz gibi 5 mm ne kadar zarar verebilir en fazla. Benim derdim daha çok araç üzerinde kötü bir görüntü oluşurmu çok fark edilirmi ona emin değilim. Ama yazan arkadaşlarda bi fark yok der en iyisi ben uygun olanına yöneleyim arada 100 tl değilde 50 tl fark olsa zaten hiç düşünmem açıkçası ama mecbur şartlar düşündürüyor.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Doğrudur hocam valla bende zaten pek inanmadım dediğiniz gibi 5 mm ne kadar zarar verebilir en fazla. Benim derdim daha çok araç üzerinde kötü bir görüntü oluşurmu çok fark edilirmi ona emin değilim. Ama yazan arkadaşlarda bi fark yok der en iyisi ben uygun olanına yöneleyim arada 100 tl değilde 50 tl fark olsa zaten hiç düşünmem açıkçası ama mecbur şartlar düşündürüyor.
Karar sizin da501b4099bc7c61074c6cf154ea6d6d.jpg

zapkinus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler kararımı verdim arkadaşlar 60 yanak alıcam parasına bakmiycam aracı kullanırken falan şüpheye de düşmek istemiyorum zaten takık biriyim en iyisi fabrika ne diyorsa onu yapmak olucak sanırsam.:eyv

zapkinus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugun lastiklerimi taktırdım goodyear efficient grip performance 60 yanak yaptım arkadaşlar istanbul sancaktepeden gaziosmanpaşaya kadar yol yaptım yeni lastiklerle ilk izlenimim olarak önceki lastigim petlastan konfor olarak hicbir farki olmamakla birlikte yol sesi ve yol tutuşu cok fark ettirdi normalde 130 km hiza cikinca petlas lastikler varken arabada birbirimizi duyamazdık ama yenilerde ses nerdeyse yarı yarıya düştü diyebilirim virajlarda yol tutuşu daha stabil henüz yağışlı hava görmedim ama kuru zeminde bile çok fark ettirdi araba keskin viraja sert girince savurmuyo fren olarakta güven veriyor ani frenlere tepkisi cok guzel herkese tavsiye eder iyi ve güvenli sürüşler dilerim..

srdr87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun..

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

korhan22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba iyi forumlar.
hayırlısı olsun ebat olarak en iyisini yapmışınız. iki ebatıda kullanıyorum 205-60-16 55e göre çok daha iyi

zapkinus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba iyi forumlar.
hayırlısı olsun ebat olarak en iyisini yapmışınız. iki ebatıda kullanıyorum 205-60-16 55e göre çok daha iyi
Merhabalar. Hocam lastiği aldım artık ama her ikisini kullanan biri olarak aracınızın dış göruntüsünde 55 yanak lastikle 60 yanak arasında büyük bir fark varmı merakımdan soruyorum

korhan22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Ikisinin arasinda hiçbir fark yok. Kiş lastiklerimi takarken bende 4tane yazlik yeni lastik alicam tabiki 205-60-16 olarak. Bizim araçlarin süspansyonu biraz sert olduğu için 55yanakta baya titreşimi hissediyonuz ama 60yanakta o problem yari yariya düşüyo. Bence iyibir seçim yapmişiniz. Hayirlisi olsun iyi günlerde kullanin.