Fluence'lerimizin Yakıt Sarfiyatı Paylaşımı

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2014 Dizel Otomatik Touch Plus..
Ramazan bayramında Ankara'dan İzmir Yenişakran'a gittim geldim. Giderken depoyu TP'den ağzına kadar doldurdum, dönüşte yine Ankara'da aynı şekilde 56 litreye doldurdum depoyu. Gidiş geliş toplam 1293 km yol yapmışım. Şehir içi hız limitlerine uydum, şehir dışı ise 100 km/h sabitledim hızımı yolun tamamında. 2 yetişkin 1 çocuk, toplam 190 kg + 2 valiz vardı ağırlık olarak. Litrede 23 km yol yapmış.

Farkli bi hesaplama sekli olmus [emoji51][emoji51] genelde 100km de su yakmis olurdu. Cumlenin sonuna dogru da oyle oyle sanmistim ama litrede 23 km gordum :)

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba adım emre istanbulda yaşıyorum 2 ay önce fluence 1.5dci edc otomatik 2013 icon paket araç aldım fakat araca yabancıyım ilk defa renoya biniyorum şehiriçi dur kalk mahalle arasında 9 10lt kadar yakıyor geçenlerde köye gittim uzun yol göstergeyi sıfırladım şuan 2700km olmuş ortalama yakıt değerimde 6.8lt olarak gösteriyor bence fluence için bu değer fazla değilmi sizinde fikrinizi almak isterim

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba adım emre istanbulda yaşıyorum 2 ay önce fluence 1.5dci edc otomatik 2013 icon paket araç aldım fakat araca yabancıyım ilk defa renoya biniyorum şehiriçi dur kalk mahalle arasında 9 10lt kadar yakıyor geçenlerde köye gittim uzun yol göstergeyi sıfırladım şuan 2700km olmuş ortalama yakıt değerimde 6.8lt olarak gösteriyor bence fluence için bu değer fazla değilmi sizinde fikrinizi almak isterim

İstanbul sehir ici benim aracta otomatik ve 6.3-6.8 arasi yakiyor. Trafiksiz ortamda kullandigimda 5.5 lere kadar dusuyor. Kullanim kosulari cok onemli. Ne kdar uzun mesafe olursa ve sabit gazla giderseniz daha da duser. Ben 90-100 km hizla 200 km mesafede 3.9 litre gordum ortalamamda.

Cemo81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Farkli bi hesaplama sekli olmus [emoji51][emoji51] genelde 100km de su yakmis olurdu. Cumlenin sonuna dogru da oyle oyle sanmistim ama litrede 23 km gordum :)

Evet sanki biraz karmaşık yazmışım gibi geldi bana da yeniden bakınca.. Neticede 100 km'de 4,3 lt yakmış. Buda beni ziyadesiyle memnun etti ama bilmiyorum size göre nasıl? Depo doldurma yöntemiyle yakıt hesabı yapan var mı başka? Sonuçta yol bilgi ekranı doğru göstermiyor maalesef.

Cemo81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Emre arkadaşım maalesef yol bilgi ekranı yanıltıyor yakıt tüketimi konusunda. Sarfiyatı depo doldurarak ölçersen daha sağlıklı sonuç alırsın ve asıl tüketimini bulabilirsin. Yine yüksek çıkıyorsa iyi bir usta bul çünkü bu rakamlar anormal.

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul Şehir içi sabah , mesafe taksribi 8 km. sıfırladım ortalama olarak 9 lt gösteriyor. fazla değil mi?

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul Şehir içi sabah , mesafe taksribi 8 km. sıfırladım ortalama olarak 9 lt gösteriyor. fazla değil mi?

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fazla degil o mesafe icin. Bende sabah 9 km aksam 9 km olmak uzere toplamda 18 km kullaniyorum araci ve ortalama 7-9 lt arasi degisiyor.

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fazla degil o mesafe icin. Bende sabah 9 km aksam 9 km olmak uzere toplamda 18 km kullaniyorum araci ve ortalama 7-9 lt arasi degisiyor.

servise sordum bu durumu? normal değil dedi, 2 saat dolaşılıyormuş araçla , tespit ediyorlarmış, fiyatı sordum. sonra vazgeçtim. benim anlamadığım fabrika verisi 5,5 iken 9 nasıl oluyor.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Motor ısınana kadar çok yakar , daha uzun mesafeli kullanımlarda tüketimin düştüğünü göreceksiniz.
Araç kullanım tarzınız da çok büyük etkendir

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam hava sıcak . hararet ibaresi zaten 2 km sonra dik oluyor. dik olduktan sonra kısa uzun farKeder mi? senin söylediğin soğuk havada mantıklı? sabah işe gelene kadar ibre anca dik konuma geliyor. o zaman tamam derim. ama şimdi sıcak havada ibre 1 -2 km sonrası dik okurken 9 km lik mesafe uzun mesafe:) bu arada bazı arkadaşlar şehir hiç 6 7 lt yazmış. şehirleri başka sanırım.