megane 2 çözülemeyen rolanti arızası

Cemal_282828

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
[FONT=&quot][FONT=&quot]Cümleten selamlar. Arkadaşlar benim sorunumu bayağı bir uzun yazacam şimdiden kusuruma bakmayın ama çare bulamayım sıyıracam artık.[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot][/FONT]
[/FONT]

[FONT=&quot][FONT=&quot]2004 model dinamik megane 2 aracım var en dolu kasası cam tavan vs. Aracım lovato marka lpg li 1.6 16v. Aracımı 2009 da 60bindeyken aldım lpg kendim taktırdım şuan 260 binde uzun bir süre beraberiz anlıcağınız[/FONT][FONT=&quot]😀[/FONT][FONT=&quot] şuana kadar bütün kronik sorunlarının bire bir ustası oldum değişmemiş mekanik aksamı kalmadı heryeri bozuldu sağolsun:) sıkıntısı olan varsa %99 çözüme ulaştırırım o kadar iddalıyım benim kadar uğraşan nadirdir bu araçla. Benim şuanki sorunum son nokta ve bulunamıyor yetkili servisler ile özel servislerde götürmediğim usta kalmadı sonuç negatif. Sorunum şu;[/FONT][/FONT]
[/FONT]

[FONT=&quot][FONT=&quot]Aracımda rolanti sorunum var ama klasik rolanti sorunu değil yani kelebek boğazı veya sensör olayları değil. Araçla hızlanıp boşa attığımda stop etmiyor fakat teker durduğunda 7 saniye sonra stop ediyor. Gaz yada benzinde akibiyet değişmiyor. Hız yaparken sıkıntı yok muğla istanbul arası tapagaz geldim banamısın demiyor sıkıntı yok ama dur kalkta şahin moduna geçiyorum. [/FONT][/FONT]
[/FONT]

[FONT=&quot][FONT=&quot]Yapılan işlemler:[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]Beyin denendi, oksijen sensörü vs hepsi değişti, bobin buji takımı full sıfırlandı, kelebek boğazı sıfırlanıp kalibrasyon yapıldı, elektrik tesisatı baştan aşağı bakıldı, sigorta kutusu sıfırlandı, üst kapak açıldı baktırdık sorun çıkmadı kat dahil tüm egzos yenilendi. Egzos üzerindeki sensör değişti yok yok yok kimse aracımı yapamıyor inat ettim belki 2 araba parası harcamışımdır bu zamana kadar olmuyor biri bi fikir verebilirmi. Benzin döküp yakmayı düşünüyorum [/FONT][FONT=&quot]😀😀[/FONT][/FONT]

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk marşta sıkıntı var mı ?

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Aracınızın yol bilgisayarından anlık tüketimi kontrol edebilir misiniz.Araç viteste ve hareket halinde iken ayağınızı gazdan çekince anlık tüketim 0.0 oluyor mu? Eğer olmuyorsa cut-off sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bir ihtimalde şanzıman olabilir.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Bana Westinghouse dan kaynaklanıyor gibi geldi. Bu araç hareket halindeyken boşa attığında motor devrini 1.000 d/dk dan aşağıya düşürmüyor

kostantin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hiz sensoru arızalı veya bir yerlerde şasi mi yapıyor acaba? Tamamen yorumdur .

Değiştirmiş olduğun bir yansanayi elekteonik parça da bu hatayı verdirebili.
Mesela benim arac da aku sarj olmuyor uyarısı veriyordu sarj etmesi mukemmel olmasına rağmen. Çünkü yansanayi konjektor takmıştım. Valeo takınca düzeldi....

Cemal_282828

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun süredir marş yaptığımda hemen çalışıyor fakat hemen gaz vermem gerekiyor vermediğimde direk geri stop ediyor. Zaten soğuk olduğunda motor otomatik cikle gibi devir motor belli bir sıcaklığa gelene kadar 1000 civarında oluyor bu esnada stop hiç etmiyor ne zaman ki motor ısınmaya başlayıp rolenti normale indiğinde sorun başlıyor.

kostantin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana Westinghouse dan kaynaklanıyor gibi geldi. Bu araç hareket halindeyken boşa attığında motor devrini 1.000 d/dk dan aşağıya düşürmüyor

Hocam megane konusunda baya bilgilisin heralde.
Bu parçada sıkıntı olsa fren de sertlesmez mi hocam. Herhangi bir muşür var mı bu parçanın üzerinde.

Cemal_282828

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hala sanayi sanayi dolanmaktayım her usta en başa döne döne bakıyor sonuç alamıyorum bir türlü. İstanbul anadolu yakasında megane 2 den çok iyi anlar dediğiniz bir usta öneriniz varmı arkadaşlar çaresiz kaldım resmen.

yildovtec

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benzinde kullandığınızda herhangi bir sıkıntı var mı .? ,

yildovtec

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hangi semttesiniz anadolu yakasında ..?
Hala sanayi sanayi dolanmaktayım her usta en başa döne döne bakıyor sonuç alamıyorum bir türlü. İstanbul anadolu yakasında megane 2 den çok iyi anlar dediğiniz bir usta öneriniz varmı arkadaşlar çaresiz kaldım resmen.