Clio 4 gizli özellikleri açtim

Yel1990

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Bende clio 3 var. Özel serviste bakim periyodu uyarısını 15 binden 10 bine indirttim ama bakim km uyarısı bakima 2500 km kala yanıyor. Bunu da degistirebilirmiyiz? Adama söyledim onu aracın beyni otonatik ayarlar ona müdahale edemeyiz dedi

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Bende clio 3 var. Özel serviste bakim periyodu uyarısını 15 binden 10 bine indirttim ama bakim km uyarısı bakima 2500 km kala yanıyor. Bunu da degistirebilirmiyiz? Adama söyledim onu aracın beyni otonatik ayarlar ona müdahale edemeyiz dedi

Clio 4 için her ikiside ayarlamıyordu ben kendi aracımda 500 km kalaya ayarlamıştım.

hakmer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abiler bugün aracımda saat ve dereceli aktif ettim fakat sürüş still ışığı yanmadı. Aracımı çalıştırdım 2. vitese kadar çıktım devrinide arttırdım fakat sonuç yok. Yaptığım ayarlar fotoğraftadır sizce neden çalışmadı ? Aracım 2017 model icon. fakat aracımda eco tuşu bulunmuyor.

http://i.hizliresim.com/6N5Gok.png

[email protected]

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İcon olsun olmasın, bazı araçlarda sürüş stil ışığı açılmıyor.

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abiler bugün aracımda saat ve dereceli aktif ettim fakat sürüş still ışığı yanmadı. Aracımı çalıştırdım 2. vitese kadar çıktım devrinide arttırdım fakat sonuç yok. Yaptığım ayarlar fotoğraftadır sizce neden çalışmadı ? Aracım 2017 model icon. fakat aracımda eco tuşu bulunmuyor.

icon donanım mı? touchrome larda da açılıyor diye biliyorum ama hepsinde açılmıyor. bir de bir süre seyahat ettiniz mi 100 150 metre kadar ışık belki öyle gelir.

hakmer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet zaten konuya yazarken İcon dİye belİrtmİşİm. Aracımda eco mod bulunmuyor. 1.2 75 BG fabrika çıkışlı olarak eco tuşu bulunmuyor. Fakat bağlantıları var ise çalışıcağını düşünüyorum. Ayarlarımda bir problem var mı sizlerin gözünüze çarpan ?

icon donanım mı? touchrome larda da açılıyor diye biliyorum ama hepsinde açılmıyor. bir de bir süre seyahat ettiniz mi 100 150 metre kadar ışık belki öyle gelir.

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet zaten konuya yazarken İcon dİye belİrtmİşİm. Aracımda eco mod bulunmuyor. 1.2 75 BG fabrika çıkışlı olarak eco tuşu bulunmuyor. Fakat bağlantıları var ise çalışıcağını düşünüyorum. Ayarlarımda bir problem var mı sizlerin gözünüze çarpan ?
eco mod çok da lazım değil 120 bg olan modeli kullanıyorum ya 1 kere ya hiç kullanmadım. tuşun yerini söküp altında bağlantıları var mı kontrol ettiniz mi ? tuş için 100 150 lira isteniyordu. sürüş stil ışığı için ayarları yaptıktan sonra ekranda bi resetleme tarzı bi şey oldu mu? yani ışık bölümünde kahverengi bi ışık yanıp söndüyse ışık aktif olmuştur.

hakmer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eco modu kullanmak istediğim için değil ECU'ya bağlandığımda "Econometre" diye geçtiği için eco mod ile alakalı olduğunu düşünüyorum dolayısıyla öyle söyledim. Ekranda resetleme tarzı bir şey oldu fakat ışığın yanması gereken yerde herhangi bir renkte ışık belirmedi. Saat ve Dereceyi aktif ettim.

eco mod çok da lazım değil 120 bg olan modeli kullanıyorum ya 1 kere ya hiç kullanmadım. tuşun yerini söküp altında bağlantıları var mı kontrol ettiniz mi ? tuş için 100 150 lira isteniyordu. sürüş stil ışığı için ayarları yaptıktan sonra ekranda bi resetleme tarzı bi şey oldu mu? yani ışık bölümünde kahverengi bi ışık yanıp söndüyse ışık aktif olmuştur.

emrahtstn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

4. İşlemi yapmamanız gerekiyor ondan kaynaklıda olabilir. Sizin sıralamanıza göre 1-2-3ve5 adımlarını deneyin.
Eco tuşu ile açtığınız özelliğin bağlantısı yok.
Eco tuşunun olmamasından kaynaklı olacağını sanmıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

hakmer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında ilk denememde sizin dediğiniz gibi yaptım ama çalışmayınca 4.adımıda ekledim yine sonuç aynı oldu. Tekrar denemekte fayda var mıdır ? Başka tavsiyeniz veya öneriniz ?
4. İşlemi yapmamanız gerekiyor ondan kaynaklıda olabilir. Sizin sıralamanıza göre 1-2-3ve5 adımlarını deneyin.
Eco tuşu ile açtığınız özelliğin bağlantısı yok.
Eco tuşunun olmamasından kaynaklı olacağını sanmıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi